2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Megyei II. osztály, déli csoport: gólgazdag mérkőzéseket hozott a 18. forduló

A Nádasd szállította az egyetlen hazai sikert, így továbbra is szorosan ott van az egy mérkőzéssel többet játszó Táplán nyomában, amely ezúttal Szentpéterfán tudott nyerni. A Bajánsenye, valamint a Csákánydoroszló is magabiztos győzelmet aratott, a Rábatótfalu a Gyöngyöshermán-SZSE ellen tudott fordítani. Nem bírt egymással a Tanakajd és a Körmend.

Tanakajd TC - TUTITEXTIL-Körmend VSE  2-2 (1-0)  Tanakajd, vezette: Boda

Tanakajd: Marcz L. - Könczöl Sz., Kovács, Kölkedi, Marcz G., Mészáros (Preczier 70.) , Süle, Tóth (Varga 80.) , Kalmár, Filakovszky, Könczöl B.

Körmend: Sály - Sipos, Velekei, Papp, Horváth, Simon, Petrovics, Sákovits, Jóna, Szabó, Szakasics

Gólszerzők: Kalmár 2 (32., 87.), ill. Simon 56., Velekei 89.

Igazi rangadóra volt kilátás a Körmend tanakajdi vendégjátékán. A hazaiak szinte végig kontrollálták a játékot, jól futballoztak, sok helyzetet dolgoztak ki, és meg is szerezték a vezetést az első félidőben. A fordulás után nem sokkal egy szögletet követően egalizálni tudott a Körmend, a hajrára pedig felpörögtek az események. Előbb a 87. percben a Tanakajd szerzett vezetést, majd két perccel később már újra egyenlő volt az állás. A kiváló játékvezetés mellett zajló találkozó végül 2-2-es eredménnyel ért véget.

Gyöngyöshermán-SZSE - Rábatótfalui SE 2-3 (1-1)  Szombathely, vezette: Monostori

Gyöngyöshermán-SZSE: Geicsnek - Möslinger (Németh R. 73.) , Bihun, Dalmi, Kis, Hegedűs (Bakos 76.) , Szabó (Bazsó 86.) , Németh Sz., Kopácsi, Kondor, Illés

Rábatótfalu: Szukics - Keresztúri, Náricza, Kovács, Domján Do. (Bouti 46.) , Sütő, Domján Dá., Düh, Sipos, Anderkó (Ropos 69.) , Horváth (Hegyi 83.)

Gólszerzők: Kopácsi 44., Németh 59., ill. Domján Dá. 15., Bouti 72., Kovács 75.

A hazai csapatnak több meghatározó játékosát is nélkülöznie kellett, de így is rendkívül kiélezett és fordulatos mérkőzést tudott játszani, amelynek végén a vendégek örülhettek a három pontnak.

Viszák KSE - Csákánydoroszló KSE 2-5 (1-1)  Viszák, vezette: Molnár

Viszák: Tarafás - Tóth (Németh I. 73.) , Benkő, Novák, Horváth (Orbán 89.) , Elekes, Agg A., Biczó, Németh A. (Agg R. 68.) , Wolf, Seres

Csákánydoroszló: Soós (Dévai 46.)  - Danyi (Lónai 68.) , Kis-Nemes, Dedics, Makai, Urbán, Major, Pandur, Biczó (Horváth 85.) , Albert (Magdics 73.) , Sárközi

Gólszerzők: Elekes 18., Agg A. 85., ill. Sárközi 36., Urbán 2 (50., 90.), Pandur 55., Makai 65.

A jól játszó hazai alakulat az első félidőben kiválóan tartotta magát a vendégek ellen, 1-1-es eredménnyel mentek pihenőre a csapatok. A fordulás után viszont elfáradtak a viszákiak, ezt pedig kihasználták a vendégek. A csákányiak győzelme megérdemelt, igaz, a látottak alapján nem volt ekkora különbség a két csapat között.

Őriszentpéter SE - Bajánsenye SE 1-6 (1-2)  Őriszentpéter, vezette: Szabó

Őriszentpéter: Horváth K. - Gaál (Ozsváth 90.) , Rados, Talabér, Horváth, Sály, Farkas, Kulcsár, Mihályka, Szép, Horváth A.

Bajánsenye: Kalamár - Bacsák, Fábián K., Koltai (Luter 92.) , Szabó (Kovács 63.) , Mihály (Kucsera 85.) , Kosár, Fábián B. (Stunya 85.), Horváth Z., Horváth B., Bakó

Gólszerzők: Gaál 26., ill. Koltai 3 (11., 37., 82.), Horváth B. 44., Kulcsár 70. (öngól), Kosár 90.

Az őrségi rangadón a tartalékos hazaik csupán 35 percig tudtak egyenlő partnerei lenni a vendégeknek. A bajánsenyeiek megérdemelt győzelmet arattak. A senyeiek súlyos sérülést szenvedő játékosának mielőbbi, teljes felépülést kívánunk.

Szentpéterfa - Táplán SE 1-4 (0-1)  Szentpéterfa, vezette: Németh

Szentpéterfa: Páll - Török, Wágner K., Horváth, Farkas, Farkas, Gaál R. (Udvardi 86.) , Wágner Sz. (Wágner R. 66.) , Jurasits, Frányi, Skrapits, Mersits

Táplán: Molnár - Stieber, Karda, Vidák, Borbás (Káldi M. 89.) , Németh, Jantos (Káldi I. 86.) , Farkas, Polyák, Horváth, Versegi (Pásztor 64.)

Gólszerzők: Gaál R. 63., ill. Jantos 17., Vidák 3 (77., 88., 92.)

A mérkőzésen a jó erőkből álló vendégek szereztek vezetést, így előnnyel vonulhattak a szünetre. A hazaiak a 63. percben egyenlítettek és mentek előre a győztes találatért, de az utolsó tíz percben a Táplán gólokkal büntette a kinyíló péterfai védelmet, és elvitte a pontokat.

Club Walnut Nádasd - Felsőcsatári KSK 6-0 (2-0)  Nádasd, vezette: Polgár

Nádasd: Rejtli - Pálmai, Gerencsér (Csenterics 70.) , Kalamár, Meskó M. (Doktor 78.) , Tuboly, (Varga 66.)  Németh Bo., Szabó Z. (Kádár 60.) , Németh Be., Meskó E., Burka (Szabó I. 70.)

Felsőcsatár: Tieber B. (Moór 75.) - Szakály, Cobzaru, Horváth (Czlenner 55.) , Pehr (Sipos 60.) , Varga, Schmalzl (Takács 75.) , Tieber J., Böhm, Horváth, Krancz

Gólszerzők: Meskó E. 3 (12., 70., 76.), Pálmai 22., Meskó M. 47., Burka 64.

A hazai csapat végig dominálva, magabiztos játékkal tartotta otthon a három pontot.

A tabella a linkre kattintva tekinthető meg.

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.
Második lett a szombathelyi Kelemen Alex a 7-8. évfolyamosok országos történelemversenyén
Hétvégén tartották a verseny döntőjét az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központban.