Megyei II. osztály, déli csoport: borsot tört a Telekes a Csákánydoroszló orra alá, nyolcig jutott a Körmend és Nádasd

Az Egyházasrádóc és a Bajánsenye hazai környezetben gyűjtötte be a három pontot, a Tanakajd és a Felsőcsatár viszont idegenben tudott nyerni.

TUTITEXTIL-Körmend VSE - Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 8-3 (4-1)  Körmend-Horvátnádalja, vezette: Imre

Körmend: Kecskés - Kocsis, Papp, Horváth, Simon, Meixner (Horváth D., 80.), Szatmáry (Kiss, 46.), Berta, Jóna, Vilics, Szabó

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Olasz - Balázs (Fülöp, 67.), Kopácsi, Kis, Jantos, Dénes (Hegedűs, 46.), Bazsó, Nagy, Horváth, Bihun, Kovács

Gólszerzők: Simon 2 (5., 36.), Szatmáry 11., Vilics 33., Horváth Á. 62., Kiss 2 (65., 87.), Kocsis 85., ill. Kis 28., Balázs 52., Jantos 90.

Kiállítva: Kopácsi 71. (Gyöngyöshermán-Szentkirály)

A nagy kedvvel, remekül játszó hazai csapat magabiztos, megérdemelt győzelmet aratott.

Bajánsenye SE - Szentpéterfai SE 3-1 (0-0)  Bajánsenye, vezette: Ódor

Bajánsenye: Kalamár - Bagó (Hodács, 57.), Bacsák, Varga, Koltai (Horváth Z., 67.), Horváth M. (Horváth A., 57.), Kosár, Kovács V. (Kovács I., 90.), Fábián (Koczor, 67.), Propszt, Horváth B.

Szentpéterfa: Páll B. - Wágner, Pataki (Geosits, 78.), Gaál, Skrapits D., Garger, Török, Homor, Hoós, Páll Sz., Skrapits I.

Gólszerzők: Kosár 65., Koczor 2 (73,. 92.), ill. Garger 85.

A szép, napsütéses időjárásban megrendezett találkozón a hazaiak az első játékrészben még kihagyták, a másodikban viszont már berúgták helyzeteiket, így megérdemelt győzelmet arattak szívósan, jól küzdő ellenfelükkel szemben.

Rum KSC - Pinkavölgye-Felsőcsatári KSK 1-3 (1-2)  Rum, vezette: Magyar

Rum: Miklós - Székely, Gyurkó, Pupp, Bíró, Kámán (Varga, 58.), Kovács, Koronczai (Molnár, 58.), Tárkányi (Reznyák, 62.), Rosta, Horváth

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Sásdi - Szabó, Horváth, Vajda (Kopácsi, 55.), Csák, Pehr, Schmalzl (Takács, 88.), Böhm, Cseri, Hábetler (Krajczár, 62.), Virág

Gólszerzők: Bíró 8., ill. Cseri 5., Horváth 10., Csák 51.

A hazai csapat nagyon rosszul kezdte a szezont és az első hazai mérkőzésén is problémái akadtak. Az első negyedórában mindjárt három gólnak örülhettek a kilátogató nézők, két vendég és egy hazai találatnak. A felsőcsatáriak kíméletlenül kihasználták a rumi csapat gyermeteg hibáit. Öszességében gyenge teljesítményt nyújtott a házigazda, amit a vendégek megéreztek és elviték a három pontott Rumból.

Őriszentpéter SE - Tanakajd TC 1-2 (1-1)  Őriszentpéter, vezette: Pintér

Őriszentpéter: Tarafás - Szabó D., Farkas (Őr, 67.), Kaszás, Kósa, Sály, Szabó S., Mihályka (Ozsváth, 67.), Tamaskó, Mihály, Szép

Tanakajd: Marcz L. - Gombkötő (Szűcs, 46.), Marcz G., Orsós, Hittaller, Marcz M., Könczöl, Preiczer, Nagy (Filakovszky, 46.), Varga, Szalai

Gólszerzők: Sály 13., ill. Marcz G. 20., Varga 51.

A hasonló képességű csapatok találkozója két nagy hazai lehetőséggel indult, ezeket a szentpéteriek elpuskázták, ám nem sokkal később egy szép átlövéssel megszerezték a vezetést. A vendégek szintén egy jól eltalált lövésből egalizáltak néhány perccel később. A jó iramú első félidőben adódtak még lehetőségek, elsősorban a vendégek kapuja előtt, de több gól a szünetig már nem esett. A második félidő elején egy hazai rövidzárlatot kihasználva kontragólból szerezte meg a később győzelmet érő találatot a vendég Tanakajd. A helyzeteivel pazarló bőkezűséggel bánó őrségiek ezúttal pont nélkül maradtak.

Egyházasrádóci SE - Rábatótfalui SE 2-1 (1-0)  Egyházasrádóc, vezette: Talabér

Egyházasrádóc: Bali - Merőtei T., Németh, Bányik (Varga D., 82.), Varga Z., Krajczár (Rácz, 88.), Fejes, Merőtei G. (Balikó, 64.), Mészáros, Filipovits, Zimonyi

Rábatótfalu: Szukics - Keresztúri, Lovenyák (Szakács, 64.), Bánfi-Nagy, Papp (Akl, 72.), Domján, Sütő, Dancsecs (Könye, 82.), Kovács (Falb, 46.), Anderkó, Náricza

Gólszerzők: Mészáros 45., Merőtei T. 76., ill. Domján 74.

A hazaiak ha nehezen is, de legyőzték a szervezetten küzdő Rábatótfalu együttesét.

Horváth Ranch Kft. Nádasd - Petőfi SE Vasszécseny 8-0 (2-0)  Nádasd, vezette: Pázsi

Nádasd: Rejtli (Doktor, 77.) - Kovács, Péter, Varga (Zsoldos, 77.), Meskó M., Mesics, Pálmai (Németh, 77.), Meskó E., Meskó Á., Burka, Lónai

Vasszécseny: Asztalos - Szakács, Dankó, Virág, Székely, Jéri (Nagy, 20.), Karai, Németh, Kiss, Vadász, Bakonyi

Gólszerzők: Meskó M. 2 (35., 57.), Burka 2 (40., 48.), Kovács 51., Varga 69., Lónai 2 (73., 88.)

Végig magabiztosan játszva, megérdemelten tartotta otthon a három pontot a hazai együttes, a már szebb napokat is látott, tartalékos vendégcsapat ellen. A hazai együttes jobbulást és mielőbbi felépülést kíván a mérkőzés elején sérülést szenvedő vasszécsenyi jàtékosnak, Jéri Csongornak!

Telekes MEDOSZ SE - Csákánydoroszlói KSE 2-1 (1-0)  Telekes, vezette: Sebesi

Telekes: Blaskovics - Dézsi, Németh, Orsós, Görcsi, Czövek (Vincze, 61.), Osvald, Kónya M., Kónya Sz., Valkóczi, Nyári (Szakter, 69.)

Csákánydoroszló: Tóth - Sáfár, Török, Biczó (Könye-Balla, 60.), Pandur, Dudás, Dedics, Sárközi, Urbán, Németh, Takács

Gólszerzők: Kónya M. 2 (39., 83.), ill. Németh 61.

Kiállítva: Dedics 44. (Csákánydoroszló)

A Szentpéterfa elleni találkozó után a telekesiek bizakodóan, a meglepetés reményében várták a veretlen, listavezető Csákánydoroszló elleni összecsapást. Lüktető, változatos játékkal kezdődött a találkozó, a hazaiak a 20. perc környékén százszázalékos ziccert rontottak. A Telekes védekezése stabils volt, előrejátékban azonban nem várták meg a játékosok a megfelelő ütemeket, valamint a passzokba is hiba csúszott. A hazaiak közel jártak a vezetés megszerzéséhez, ami végül a 30. percben egy büntető révén sikerült is nekik. A szünetben aztán a telekesiek átbeszélték a tíz ember elleni játékot, ezt azonban megvalósítani már kevésbé sikerült nekik. A Csákánydoroszló mindent egy lapra feltéve támadott, a hazaiak pedig gyors ellentámadásokból veszélyeztettek. Ahogy haladtunk előre az időben, egyre inkább a vendégek akarata érvényesült, egy szabadrúgással pedig egyenlíteni is tudtak. Ezt követően viszont rendkívül feszült lett a csákányi csapat, ez pedig nem segített nekik abban, hogy újabb gólt szerezzenek. Sőt, mi több a MEDOSZ a 83. percben egy kontra után egy higgadt befejezéssel le tudta zárni a mérkőzést és 2-1-es győzelmet aratott. Minden hazai játékost dicséret illet, a csapat szeme előtt pedig már a szintén nehéznek ígérkező, Bajánsenye elleni hazai találkozó lebeg.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.