2024.04.16., kedd  •  Csongor napja
Megyei I. osztály: A Bük nyerte a Csepreg elleni rangadót, bravúros répcelaki döntetlen a Sárvár ellen

Magabiztosan nyert a Jánosháza, a Vép, a Vasvár, valamint a Lukácsháza is, a Körmend hétgólos mérkőzésen verte a Szentgotthárdot.

Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE - Kőszegi Lóránt FC 4-1 (2-1) Vasvár, vezette: Bíró

Vasvár: Tóth - HORVÁTH, Berta, Vincze K. (Vincze B.), GOTTHÁRD (Kósa 66.) ELEKES, Tomanóczy, RÉFI, SINKÓ, Márton, SCHERMANN

Vezetőedző: ifj. Sziffer István

Kőszeg: Bán - Lintner, Fehér A., Gugcsó, Prán D. (Riegler 64.), Csák (Szűcs 71.), Kovács, Rómer (Toldi 76.), Prán A., Fehér D., Szolyák

Vezetőedző: Őri Gábor

Gólszerzők: Réfi 2 (23., 28.), Vincze K. 52., Kósa 88., ill. Szolyák 2.

Jól kezdte a mérkőzést a vendég csapat, hiszen már a második percben előnybe kerültek Szolyák gólja után. A vasvári együttes azonban a hetek óta jól teljesítő Réfi Erik duplájával még a szünet előtt fordított, majd a szünet után közvetlenül tovább növelte előnyét. A folytatásban a Kőszeg próbálta nyomás alá helyezni a hazaiakat, de csak mezőnyfölényig jutottak. A mérkőzés vége előtt viszont egy kontrát szépen vittek végig a hazaiak és egy látványos átemelős góllal teljesen megérdemelten győztek, főleg úgy, hogy már a második percben hátrányba kerültek és innen kellett felállniuk.

Egyházasrádóci SE - Vép VSE 1-3 (0-2)   Egyházasrádóc, vezette: Boda

Egyházasrádóc: Bali - Bakos D., Bakos Cs., PÉTER, László, Vilics, MOLNÁR L., Molnár I. (Paksi 77.), Horváth, Kazinczki (Mészáros 61.), Krajczár (Máté 71.)

Vezetőedző: Lukács Ede

Vép: Bezdi B. - Kovács, Szalai, Bezdi Sz.(Beke 32.), Illés, Szilvás, Varga B.(Varga O. 77.), Takács Á. (Török 88.), Balikó D., Takács M., Balikó M.

Edző: Török Richárd

Gólszerzők: Horváth 50., ill. Bezdi Sz. 17., Varga B. 36., Balikó M. 56.

Igazi futballidő fogadta a csapatokat az Egyházasrádóc-Vép találkozón szombat délután. Az összecsapást a vendégek kezdték jobban, már a mérkőzés elején mezőnyfölénybe kerültek, a 17. percben pedig Bezdi révén a vezetést is sikerült megszerezniük. A bekapott gól után agilisabban játszott a házigazda, sorban végezhette el a szögleteket, Bakos Csongor lövésénél pedig bravúrral kellett hárítania a vendégek hálóőrének. A játékrész második fele ismét a vépiekről szólt, a 36. percben pedig Varga góljával növelni is tudták előnyüket. A fordulás után hamar érkezett a szépítő találat hazai részről, de örömük nem tartott sokáig, pár perccel később ugyanis Balikó révén ismét visszaállt a kétgólos különbség, amit a vépiek a mérkőzés hátralévő részében meg is őriztek.

Körmendi Football Club - Szentgotthárdi VSE 4-3 (3-1)  Körmend, vezette: Harcsár

Körmend: Szukics - Takács, Nyári, Péter, BUTI, Németh (Tompa 65.), Horváth (Simon 52.), Sipos, Török, Kökény, PAPP

Vezetőedző: Kurucz Ádám

Szentgotthárd: Tóth - Kovács, Osvald, Düh, Támis (Gécsek 65.), Dancsecz, Majczán, Sulics (Korpics 69.), Nagy, Tulok (Papp 51.), Könye (Balázs 57.)

Vezetőedző: Papp Zoltán

Gólszerzők: Kökény 14., Papp 2 (18., 60.), Török 39., ill. Könye 32., Düh 67., Osvald 70.

A körmendieket is elérte a járvány, így sajnos edzője nélkül készült a mérkőzésre a hazai csapat. A találkozó elején gyorsan két gólos előnyre tett szert a házigazda, amelyre egy góllal válaszolt a vendég gárda, de még a nagyszünet előtt újabb találatot szerezve a hazai csapat ismét kettőre növelte az előnyét. A második félidő derekán a hazai csapat újra betalált, és ezzel azt hitte, hogy le is zárta a találkozót. A szentgotthárdi csapat azonban ezt nem így gondolta és hatalmasat küzdve visszajött a mérkőzésbe, aminek végén még akár az egyenlítés is összejöhetett volna. Végül egy sok gólt hozó, izgalmas mérkőzésen megérdemelt hazai siker született.

Büki TK - Csepregi Sport Egyesület 3-2 (0-0)  Bük, vezette: Szántó

Bük: Kovács R. - Czingráber (Tar 72.), KOVÁCS Z., Wágner, Orbán (Kónya 90.), Tóth (Kiss 76.), Csonka, SCHIMMER, PLENÁR (Ható 90.), Taródi, Kamondi

Vezetőedző: Marton Róbert

Csepreg: Taródi - Kótai, Steiner M., TÁJMEL, Steiner Zs. (Kovács 75.), Baranyai (Lukács 63.), Pócza, Nika, Horváth (Németh 56.), Merk, Steiner C. (Bánhidi 80.)

Edző: Steiner Zsolt

Gólszerzők: Kovács Z. 2 (54., 88.), Tóth 62., ill. Pócza 68., Tájmel 70.

Bük-Csepreg rangadót is tartogatott a 12. forduló. Meglehetősen csendes, helyzet nélküli első félidő után a hazaiak gyorsan kétgólos előnyt szereztek két szögletrúgás után. Ezt követően két perc alatt a bükieknek sikerült visszahozni a mérkőzésbe a vendégeket, így újra nyílt lett a találkozó. Végül a harmadik gólját is sarokrúgás után szerző házigazda csapat az újabb vezető találat után már nem engedte ki a kezéből a mérkőzést. Az ezer sebből vérző hazaiak pontrúgásaiknak köszönhetik a győzelmüket a  gyakorlatilag helyzet nélküli mérkőzésen.

A második félidőben szerencsére gyorsan tudtunk reagálni a két bekapott gólra, utána viszont saját magunkat vertük meg. A pontrúgásokkal nem magas csapat révén rendszeresen meggyűlik a bajunk, ez most sem volt másként. A hazaiak harmadik találata nagyon későn esett, arra már sajnos nem tudtunk válaszolni - értékelt a vendégek edzője, Steiner Zsolt.

Rábapatyi KSK - Jánosháza VSE 0-3 (0-2)  Rábapaty, vezette: Bagoly

Rábapaty: Király - Könczöl, Fehér E., Balhási, Piros P., Dugovics, Farkas, Csupor, Fehér K., Piros D., Nardai (Nagy 75.)

Vezetőedző: Enzsöl Gábor

Jánosháza: Pethő - Szabó, Závecz, Huszár, Virág, Palkovits, Németh (Szép 47.), Büki (Ambrus 84.), Nagy, Balázsi, Niksz

Vezetőedző: Molnár Károly

Gólszerzők: Niksz 2 (6., 78.), Németh 14.

Kiállítva: Nagy 21.

Nem volt könnyű helyzetben a találkozó előtt a Rábapaty, ugyanis edzőjét és több játékosát is kénytelen volt nélkülözni. A vendégek számára jól indult a találkozó, már az első negyed óra végére két gólós előnyre tett szert Molnár Károly együttese. A folytatásban próbált kapaszkodni a házigazda, többet is birtokolták a labdát a rábapatyiak. A 25. percben aztán megfogyatkozott a vendég Jánosháza egy utolsó emberként elkövetett szabálytalanság után. A második félidőben mindent egy lapra feltéve támadott hazai együttes, hogy legalább egy pontot megmentsen, de a 78. percben egy kontra után a Jánosháza végleg lezárta a mérkőzést és 0-3 arányban megnyerte a találkozót.

Schott Lukácsháza SE - Lorry GM Kft Szarvaskend 3-0 (2-0)  Lukácsháza, vezette: Mónos

Lukácsháza: Horváth - Szentkúti (Lengyel 23.), Vörös, Gombás, Varga (Lévai 83.), Osztrosits, Gugcsó, Bősze, Dan (Keresztényi 54.), Dr. László, Horváth (Bolfán 76.)

Vezetőedző: Sántha Szilárd

Szarvaskend: Nagy R. (Velekei 54.) - Tóth, Csillag, Jóna, Németh, Orsós, Földes, Somogyi (Nagy Á. 46.), Smolczer, Kopfer, Gáspár

Vezetőedzpő: Tóth Gábor

Gólszerzők: Dan 1., Varga 14., Keresztényi 86.

Álomszerűen indult a mérkőzés a házigazda Lukácsháza számára, Dan Gergő szenzációs góljának köszönhetően már az első percben megszerezte a vezetést a hazai együttes. A folytatásban is támadásban maradt Sántha Szilárd együttese, a 14. percben pedig egy mintaszerű támadás végén Varga góljával sikerült is megduplázni előnyüket. A hazaiak sorra vezették a veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat, a befejezéseknél azonban nem voltak kellően élesek és koncentráltak, a szünetre így maradt a kétgólos előny, ami a vendégekre nézve volt hízelgő. A fordulás után már kiegyenlítettebb játékot láthattak a nézők, mindkét oldalon adódtak helyzetek. A találkozó sorsa a 86. percben dőlt el, Keresztényi szerezte meg a Lukácsháza harmadik találatát és állította be a 3-0-s végeredményt. A játék képe alapján megérdemelt hazai győzelem született.

Répcelaki SE - Sárvár FC 3-3 (2-1)  Répcelak, vezette: Polgár

Répcelak: Németh M. - Tóth, De Paula, Tokaji, Tóth D., Tamási, Ódor B., Ódor G. (Szabó 59.), Sipos, Németh B., Verasztó (Bényei 83.)

Vezetőedző: Balassa Péter

Sárvár: Viganó - Péter, Szabó R., Nagy, Potyi, Csákvári, Horváth A., Szabó B. (Czöndör 55.), Kovács, Lempeg (Horváth K. 37.), Marsai

Vezetőedző: Kovács Balázs

Gólszerzők: Tokaji 8., Verasztó 34., De Paula 73., ill. Szabó R. 25., Csákvári 56., Czöndör 86.

A Répcelak csapatára is rangadó várt a fordulóban, Balassa Péter együttese a bajnokaspiráns Sárvárt fogadta. A találkozót a vendégek kezdték jobban, a vezetést azonban a házigazda szerezte meg Tokai révén a 8. percben. A 25. percben egy letámadás után egyenlíteni tudott a Sárvár, ám ez nem fogta meg a répcelaki együttest, tíz perccel később Verasztó góljának köszönhetően ismét náluk volt az előny, a csapatok 2-1-es hazai vezetéssel mehettek pihenőre. A fordulás után nagyobb fordulatszámon pörögtek a vendégek, Csákvári révén pedig ennek egyenlítés lett az eredménye az 56. percben. A folytatásban ki tudott jönni a szorításból a házigazda és rendületlenül ment előre az újabb vezető találat megszerzéséért. Ez a 73. percben egy pontrúgás után sikerült is, egy szögletet követően De Paula fejesénél tehetetlen volt a vendégek kapusa. A hajrában a Sárvár mindent egy lapra feltéve támadott, a nyomasztó fölény pedig a 86. percben góllá érett, Czöndör találatával alakult ki a 3-3-as végeredmény. A két csapat kiváló mérkőzést játszott egymással, a Répcelak óriási fegyvertényt vitt véghez a bajnokság egyik legnagyobb esélyese ellen.

A Király SE - Rum összecsapás elmaradt a 12. fordulóból, miután a vendégektől hatan is elkapták a koronavírus-fertőzést és többen is teszteredményre várnak.

A teljes eredménysor és a tabella ide kattintva tekinthető meg.

Fotó: Vasvár VSE/Facebook

Savaria Fórum 33. évfolyam 14. szám - 2024.04.12.
Már tudják, hol mérnek a vasi rendőrök a Speedmarathonon
A vasi rendőrök száznál is több javaslatot kaptak az itt élőktől, hogy hol mérjenek majd április 19-én.
Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.
Spártaiaktól pezsgett Szombathely – Íme a Spartan Race eredményei!
Szombaton Szombathelyre érkezett a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata, a Spartan Race. Reggel 8 és este 6 óra között több ezer magyar és nemzetközi versenyző száll harcba öt kategóriában, és már rögtön az elsőnél van miért büszkének lennünk: a szombathelyi Kívés Bendegúz dobogóra állhatott.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Szólunk előre: április második hetében több helyen is útlezárások lesznek Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április második hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani.