2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Megyei I. osztály: nem sok babér termett a vendégcsapatoknak a szombati napon

Hazai győzelmet hozott a Király SE-Körmend rangadó, de a Sárvár, valamint a Répcelak is otthon tudta tartani a három pontot. A Jánosháza gól nélküli, a Lukácsháza hat találatot hozó döntetlent játszott.

Öt mérkőzést rendeztek szombaton a megyei I. osztály küzdelmeiben. Pályára lépett a Jánosháza, a Lukácsháza, valamint a Répcelak is, a Sárvár a Celldömölkkel, míg a Király SE a Körmenddel játszott izgalmasnak ígérkező találkozót.

Jánosháza VSE - Szentgotthárdi VSE 0-0  Jánosháza, vezette: Bedi

Jánosháza: Tóth - Szabó, Závecz, Virág, Palkovits (Kovács 23.), Németh, Manganelli, Büki, Nagy, Székács, Niksz

Edző: Molnár Károly

Szentgotthárd: Kapui - Báger, Gerebics, Kovács, Osvald (Majczán 88.) , Latyák, Dancsecz, Gécsek, Dancsecs (Papp 46.), Andrejek, Gyécsek

Technikai vezető: Crnko Bogdan

Érezhető volt a csapatokon, hogy a győzelem, valamint a három pont megszerzése a cél, a kapuk mégsem forogtak igazán veszélyben. A második játékrészben egy sokkal támadóbb szellemű Jánosháza volt a pályán, de hiába alakítottak ki több helyzetet, nem sikerült bevenniük a vendég kaput. A lehetőségek mindkét oldalon megvoltak, gól azonban nem esett, így az összecsapás 0-0-s pontosztozkodással ért véget.

Sárvár FC - CVSE-Vulkán Fürdő 6-0 (3-0)  Sárvár, vezette: Bagoly

Sárvár: Velladics - Kovács Bá. (Harkai 57.) , Szabó R., Potyi, Tóth (Szabó B. 57.) , Fider, Pap (Horváth K. 69.) , Csákvári (Joó 73.) , Horváth A., Kovács Be., Marsai

Edző: Haraszti Zsolt

CVSE: Osvald - Marsai (Kovács 55.) , Enyingi (Gorácz 46.), Göntér (Döbrente 29.) , Tóth, Dobson (Szabó 65.) , Keszei Ta. (Keszei Ti. 65.) , Gábor, Manganelli, Keszei R., Galovich

Edző: Kelemen Kornél

Gólszerzők: Pap 5., Horváth A. 2 (22., 38.), Csákvári 51., Szabó B. 81., Szabó R. 87.

A kiváló napot kifogó hazai együttes már az 5. percben vezetéshez jutott, ami nagyban meghatározta a mérkőzés alakulását. A Sárvár minden csapatrészben ellenfele fölé tudott kerekedni, és végig jól, koncentráltan futballozva ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott.

Répcelaki SE - Egyházasrádóci SE 3-0 (1-0)  Répcelak, vezette: Sebesi

Répcelak: Németh - Tóth, Vass, De Paula (Ódor G. 59.) , Tokaji (Prystupa 66.) , Ódor B., Sipos, Horváth, Rácz, Havasi, Verasztó (Tamási 91.)

Asszisztens edző: Tóth Zsolt

Egyházasrádóc: Bali - Péter, László, Kardos, Molnár L., Molnár I., Németh K. (Budai 64.) ,Mészáros, Kazinczki (Horváth P. 31.) , Horváth V., Krajczár (Németh M. 75.)

Edző: Lukács Ede

Gólszerzők: De Paula 7., Vass 70., Ódor B. 90.

Az összecsapást a hazaiak kezdték kezdeményezőbben, bátrabban, egy lerántásért megítélt büntető után pedig már a 7. percben náluk volt az előny. A répcelakiak ezt követően sem lassítottak, folyamatosan nyomás alatt tartották a vendég kaput, és nagy fölényben futballoztak. Ez azonban az első félidőben újabb gólban nem mutatkozott meg, így maradt az 1-0-s állás, innen várhatták a csapatok a folytatást. A fordulás után a vendég együttes főként rögzített szituációk után próbált veszélyeztetni, ezzel rendre meg is gyűlt a hazai védelem baja. Az idő előrehaladtával aztán újra a Répcelak dominált, majd a 70. percben egy újabb tizenegyesnek köszönhetően tovább növelte előnyét. A hajrában aztán Ódor Bálint is betalált még hazai részről, így alakult ki a mérkőzés 3-0-s végeredménye.

Schott Lukácsháza SE - Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE 3-3 (2-1)  Lukácsháza, vezette: Szabó I.

Lukácsháza: Kiss - Bolfán (Lévai 85.) , Szentkúti, Vörös, Gombás, Szalai, Osztrosits, Gugcsó, Dan (Németh 76.) , Keresztényi (Horváth 84.) , Dr. László

Edző: Sántha Szilárd

Vasvár: Tóth - Bíró, Horváth, Berta, Vincze, Fülöp, Elekes, Réfi, Sinkó (Tomanóczy 92.), Márton (Farkas 46.) , Schermann (Gotthárd 88.)

Edző: ifj. Sziffer István

Gólszerzők: Dan 25., Keresztényi 36., Lévai 93., ill. Vincze 13., Sinkó 52., Bíró 76.

Kiállítva: Dr. László (Lukácsháza)

Szombat délután a jelentősen átalakult és megerősödött Vasvár látogatott Lukácsházára. A találkozót a hazaiak kezdték jobban, az ő szájuk íze szerint alakultak a dolgok, sorra vezették a veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat. A vezető találatot ennek ellenére nem ők, hanem a vasváriak szerezték, akik az első igazán komoly lehetőségüket rögtön gólra is tudták váltani. A hátrány azonban nem zavarta meg a házigazdát, sőt, előbb egyenlíteni, majd fordítani tudtak még a szünetet megelőzően. A fordulás után aztán nagyot változott a játék képe, a Vasvár átvette az irányítást, a 76. percben pedig már 2-3-ra ők vezettek. A Lukácsháza ezt követően mindent egy lapra feltéve támadott, Lévai 93. percben szerzett találatának köszönhetően pedig végül egy pontot otthon tudott tartani. Az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek játszottak fölényben, így összességében a játék képe alapján igazságos döntetlen született.

Király SE - Körmendi Football Club 1-0 (0-0)  Szombathely, vezette: Harcsár

Király: Király - Szalay, Takács (Lakosi 89.) , Subicz, Kalmár, Kudron (Fábián 75.) , Reseterits, Kiss, Devecseri, Halmosi, Hegedűs (Marton 75.)

Edző: Hegyi László

Körmend: Balogh - Takács, Köntés, Buti, Péter (Török 69.) , Sály (Horváth 46.) , Majtényi, Sipos B., Tóth (Tompa 89.) , Sipos G., Czeglédi (Németh 72.)

Edző: Kurucz Ádám

Gólszerző: Hegedűs 69.

Nagyon jó iramú találkozón a több helyzetet kidolgozó, és ezekből egyet kihasználó hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

A tabella ide kattintva érhető el.

Fotó Répcelaki SE/Facebook

Savaria Fórum 33. évfolyam 14. szám - 2024.04.12.
Áprilisi nyárra téli zimankó: kifehéredett a Kőszegi-hegység csúcsa
Kifehéredett az Írottkő kedden délelőtt: az Astromet Facebook-oldal élő videóban jelentkezett be a Kőszegi-hegységből, jég- és hódara, illetve hó hullott a nulla fok körüli hőmérsékleten.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Spártaiaktól pezsgett Szombathely – Íme a Spartan Race eredményei!
Szombaton Szombathelyre érkezett a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata, a Spartan Race. Reggel 8 és este 6 óra között több ezer magyar és nemzetközi versenyző száll harcba öt kategóriában, és már rögtön az elsőnél van miért büszkének lennünk: a szombathelyi Kívés Bendegúz dobogóra állhatott.
Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.