Megyei I. osztály: idegenben nyert a Celldömölk és a Körmend is

A Sárvár már bajnokként fogadta a Bük együttesét és gyűjtötte be a három pontot. A Király SE a Lukácsházától, a Vép pedig a Szentgotthárdtól szenvedett vereséget. A Jánosháza, valamint a Répcelak is hazai környezetben diadalmaskodott, a Rum pedig megosztozott a pontokon a Vasvárral.

Utolsó előtti játéknapjához érkezett a megyei I. osztály pontvadászata, a csapatok Pünkösdhétfőn a 33. forduló mérkőzésein léptek pályára.

Szentgotthárdi VSE - Vép VSE 3-0 (3-0)  Szentgotthárd, vezette: Polgár

Szentgotthárd: Kapui - Bedi, Báger, Gerebics, Osvald (Sulics 78.) , Gyécsek (Majczán 85.) , Nyári (Papp 80.) , Latyák (Kovács 70.) , Dancsecz, Gécsek, Andrejek (Korpics 76.)

Technikai vezető: Crnko Bogdan

Vép: Bezdi B. - Szalai R. (Török 73.) , Bezdi Sz., Szilvás (Beke 46.) , Balikó D., Illés (Szalai M. 46.) , Takács Á. (Bene 46.) , Nagy, Takács M., Dala (Kovács 62.) , Balikó M.

Edző: Török Richárd

Gólszerzők: Nyári 2 (6., 24.), Gyécsek 35.

Az első percek tapogatózó játéka után folyamatosan ragadta magához a kezdeményezést a hazai együttes, ennek pedig az lett az eredménye, hogy már az első félidőt követően háromgólos előnyre tettek szert. A fordulás után is jól futballoztak és lendületben maradtak a gotthárdiak, és bár újabb gólt nem sikerült már szerezniük, így is magabiztosan gyájtötték be a három pontot.

Csepregi Sport Egyesület - CVSE-Vulkán Fürdő 1-2 (0-2)   Csepreg, vezette: Szabó I.

Csepreg: Kótai - Steiner M., Tájmel (Németh 74.) , Kossuth (Takács 91.) , Pócza (Nika M. 58.) , Simon, Nika B., Merk (Baranyai 65.) , Lukács, Steiner C., Taródi

Edző: Steiner Zsolt

CVSE: Osvald - Marsai (Döbrente 66.) , Galovich, Enyingi, Göntér, Tóth, Dobson (Szuh 87.) , Kovács, Gorácz (Manganelli 53.) , Keszei T., Keszei R.

Edző: Kelemen Kornél

Gólszerzők: Kótai 46., ill. Marsai 8., Enyingi 25.

Az első félidőben a hazaiak nem igazán tudtak felpörögni, enerváltan játszottak, a celliek pedig kétgólos előnyre tettek szert. A szünetben aztán sikerült rendeznie a sorokat a Csepregnek, ez pedig azt eredményezte, hogy teljesen felborult a pálya, sorra dolgozta ki a helyzeteit a házigazda. Kótai révén a szépítés is összejött, ezt követően is lendületben maradtak a hazaiak, a vendégek pedig őrizték egygólos előnyüket. Az eredmény nem változott, a játék képe alapján viszont a döntetlen igazságosabb lett volna.

Jánosháza VSE - Egyházasrádóci SE 2-0 (1-0)  Jánosháza, vezette: Papp

Jánosháza: Pethő - Szabó, Závecz, Huszár, Virág, Palkovits, Büki (Maródi 92.) , Nagy, Balázsi, Székács, Niksz (Vágusz 84.)

Edző: Molnár Károly

Egyházasrádóc: Bali - Péter (Kardos 71.) , László, Vilics, Molnár L., Németh (Horváth 63.) , Molnár I. (Mészáros 63.) , Budai, Kazinczki, Krajczár, Balogh

Edző: Simon Attila

Gólszerzők: Niksz 2 (37., 64.)

A taktikusan játszó hazai csapat megérdemelten zsebelte be a győzelmet.

Rum KSC - Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE 1-1 (0-0)   Rum, vezette: Talabér

Rum: Busi - Csonka, Székely, Horváth T. (Szakos 78.) , Schimmer (Szalai 62.) , Szabó, Molnár, Gyurkó A., Gyurkó B., Horváth Á., Pásti

Edző: Lepár Attila

Vasvár: Tóth - Bíró, Varga, Horváth, Berta, Vincze, Fülöp, Elekes, Gotthárd (Schermann 60.) , Réfi, Sinkó (Pálla 46.)

Edző: ifj. Sziffer István

Gólszerzők: Pásti 50., ill. Fülöp 62.

Jól előkészített pályán a helyzeteit jobban kihasználó Vasvár pontokat rabolt a nagyot küzdő rumiak otthonából.

Lorry GM Kft Szarvaskend - Körmendi Football Club 0-5 (0-3)  Szarvaskend, vezette: Harcsár

Szarvaskend: Gáspár - Velekei (Orsós 49.) , Dobos N. (Nagy Ádám 32.) , Jóna, Dobos J., Nagy Ádám (Pintér 46.) ., Somogyi, Smolczer (Hegedűs 66.) , Nagy R. (Németh 71.) , Kopfer, Wolf

Edző: Tóth Gábor

Körmend: Balogh - Takács, Köntés (Horváth 74.) , Buti, Péter (Sály 46.) , Németh (Tompa 54.) , Majtényi, Sipos G., Sipos B., Tóth (Bajnok 65.) , Török (Czeglédi 59.)

Edző: Kurucz Ádám

Gólszerzők: Sipos B. 3 (38., 78., 93.), Péter 2 (39., 42.)

A hazai csapat a tisztes helytállás reményében lépett pályára, ami a mérkőzés összképe alapján meg is valósult. A hazaiak több kezdőjátékosukat is kénytelenek voltak nélkülözni, de a fiatal játékosok egyáltalán nem vallottak szégyent a jobb játékerőt képviselő körmendiekkel szemben. 35. percig kiegyenlített játék folyt a pályán, ezt követően azonban a vendégek öt perc leforgása alatt három gólt is szereztek, ezzel pedig gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzés sorsát. A második félidőben még két alkalommal talált be a Rába-parti együttes, így megérdemelt győzelmet aratott a végére már szinte teljes mértékben ifjúsági játéksokkal felálló hazaiak ellen.

Sárvár FC - Büki TK 4-0 (1-0)  Sárvár, vezette: Boda

Sárvár: Velladics - Kovács Bá., Szabó R., Potyi (Czöndör 79.) , Tóth, Fider (Harkai 66.) , Pap (Horváth K. 66.) , Csákvári, Horváth A., Szabó B. (Joó 75.) , Marsai (Nagy 66.)

Edző: Haraszti Zsolt

Bük: Kamondi - Czingráber, Németh, Wágner, Orbán, Tóth (Boldizsár 67.) , Resch, Csonka (Komjáthy 78.) , Schimmer, Horváth (Kovács 78.) , Tar (Kónya 87.)

Edző: Marton Róbert

Gólszerzők: Marsai 12., Szabó R. 56., Csákvári 82., Horváth K. 93.

A rendkívül sportszerűen futballozó bükiek ellen bajnokhoz méltó játékkal ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat. A sárváriak mindenkinek szeretnék megköszönni az egész szezonban és a nehéz helyzetben nyújtott támogatást.

Répcelaki SE - Rábapatyi KSK 4-2 (2-0)   Répcelak, vezette: Mórocz

Répcelak: Tóth J. - Vass, De Paula, Tokaji, Tamási (Tóth D. 80.) , Ódor B., Ódor G., Horváth, Rácz, Havasi, Prystupa

Asszisztensedző: Tóth Zsolt

Rábapaty: Király - Németh, Piros P., Kovács (Fehér K. 46.) , Piros D. (Gosztolya 62.) , Dugovics, Csupor, Balhási, Fehér E., Nardai, Könczöl

Edző: Enzsöl Gábor

Gólszerzők: Ódor B. 7., Csupor 15. (öngól), Tamási 60., De Paula 68., ill. Németh 70., Fehér K. 78.

Kiállítva: Gosztolya 90. (Rábapaty)

Rendkívül jól indult a mérkőzés a hazaiak számára, ugyanis már az első negyed óra végén kétgólos előnyre sikerült szert tenniük. Ezt a második félidőben nyolc perc alatt sikerült megduplázniuk, és bár a vendégeknek is sikerült kétszer betalálniuk, ez csak a szépítésre volt elég. A találkozó 4-2-es végeredménnyel zárult, a Répcelak magabiztos sikert könyvelhetett el.

Schott Lukácsháza SE - Király SE  1-0 (0-0)   Lukácsháza, vezette: Németh

Lukácsháza: KISS - Bolfán, Szentkúti, Takács (Dan 66.) , Lengyel (Rosner 90.) , Németh R. (Krancz 80.) , Osztrosits, Gugcsó, Németh N., Horváth (Kovács 64.) , Bősze

Edző: Sántha Szilárd

Király SE: Király - Szalay, Marton, Takács (Ligeti 85.) , Subicz, Hujber (Kudron 55.) , Reseterits (Nyári 46.) , Halmosi, Lakosi, Németh, Hegedűs (Kiss 80.)

Edző: Hegyi László

Gólszerzők: Lengyel 79.

Az első félidőben a mezőnyben a labdát jóval többet birtokló Király SE igazán komoly helyzetet nem tudott kialakítani, büntetőből viszont megszerezhették volna a vezetést, Halmosi próbálkozását azonban Kiss Dániel bravúrral hárítani tudta. A térfélcsere után hiába játszott mezőnyfölényben a vendég csapat, ebből nem tudtak előnyt kovácsolni. A Lukácsháza a győzelmét az egységességének, küzdeni tudásának köszönheti, valamint a remek kapusteljesítménynek, ami szintén elengedhetetlen volt a sikerhez. A hazaiaknál mindenki szívét-lelkét kitette a pályára.

A tabella erre a linkre kattintva tekinthető meg.