Megyei I. osztály, 21. forduló: Gólzáporos hazai győzelmeket hozott a szombati játéknap

A Körmend hat, a Király SE öt gólt szerezve tartotta otthon a három pontot. A Szentgotthárd is magabiztos sikert könyvelhetett el, a Kőszeg és a Szarvaskend viszont nem bírt egymással.

Nincs megállás a megyei I. osztályú bajnokságban, szombaton már a 21. forduló négy mérkőzésével folytatódtak a küzdelmek. Körmend-Rábapaty, Király SE-Vasvár, Szentgotthárd-Rum, valamint Kőszeg-Szarvaskend párosítások voltak terítéken ezúttal, a Celldömölk-Répcelak összecsapás elmaradt, mivel a vendégek halasztást kértek, ám ebbe a vendéglátók nem mentek bele.

Körmendi Football Club - Rábapatyi KSK 6-1 (4-0)  Körmend, vezette: Horváth

Körmend: Balogh - Takács, KÖNTÉS, BUTI, Péter (Tompa 46.) , Németh M.(Németh B. 50.) , Sály, MAJTÉNYI, SIPOS G. (Bajnok 66.) , Sipos B. (Horváth 91.) , Czeglédi (Varga 78.)

Edző: Kurucz Ádám

Rábapaty: Király - Fehér E., Dugovics, Szabó, Csupor, Fehér K. (Balhási 46.) , Nardai, Farkas, Kovács, Németh, Könczöl

Edző: Enzsöl Gábor

Gólszerzők: Sipos G. 3 (7., 13., 29.), Sipos B. 2 (23., 78.), Köntés 92., ill. Fehér E. 75.

Két elveszített mérkőzés után javítani szeretett volna a hazai csapat. Ennek megfelelően óriási erővel, és elszántsággal kezdték a mérkőzést, amelynek meg is lett az eredménye. Alig fél óra elteltével már 4:0 volt  az állás a hazaiak javára, és ezzel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó. A második félidőben két hazai gól mellett egy szépítő találatot jegyezhetett a vendég csapat. A Körmend kitűnő játékának köszönhetően, magabiztos, és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott.

Király SE - Csörnöc Gyöngye Vasvár 5-0 (1-0)  Szombathely, vezette: Papp

Király: Király - Szalay, Takács (Ligeti 74.) , Subicz, Kalmár (Marton 77.) , Kiss K., Devecseri (Kiss Á. 77.) , Kovács (Tamás 67.) , Halmosi, Németh, Hegedűs (Lakosi 74.)

Edző: Hegyi László

Vasvár: Tóth - Bíró, Horváth, Berta, Vincze, Fülöp (Gotthárd 6.) , Elekes (Pásztor 57.) , Réfi, Sinkó (Márton 54.) , Pálla (Farkas 77.) , Schermann

Edző: ifj. Sziffer István

Gólszerzők: Hegedűs 8., Szalay 52., Halmosi 62., Tamás 74., Ligeti 90.

Mindkét csapat kicsit kapkodva kezdte a mérkőzést, ez pedig főként eladott labdákban mutatkozott meg. A lehetőségek igy is a hazaiak elött adódtak, amikből egyet ki is tudtak használni. A második félidőben már átvette az irányitást a szombathelyi együttes, a vendégek egyre nagyobb területeket hagytak a védelmük mögött, ez pedig meghatározta a mérkőzés kimenetelét. A Király SE magabiztos játékotot mutatva tartotta otthon a három pontot.

Szentgotthárdi VSE - Rum KSC 3-1 (2-0) Szentgotthárd, vezette: Németh

Szentgotthárd: Kapui - Báger, GEREBICS, KOVÁCS, Osvald (Polly 80.) , Nyári, Gécsek (Majczán 88.) , BEDI, Latyák, Andrejek, Gyécsek

Technikai vezető: Ctnko Bogdan

Rum: Busi - Csonka, Székely (Máthé 29.) , Markó, Schimmer, Szabó, Szakos, Molnár (Horváth T. 60.) , Baumgartner, Tar, Horváth Á. (Koronczai 70.)

Edző: Lepár Attila

Gólszerzők: Latyák 90., Nyári 33., Gyécsek 83., ill. Horváth Á. 61.

A bentmaradás szempontjából rendkívül fontos mérkőzésre került sor szombat délután Szentgotthárdon. Az első félidőben a hazaiak nagy mezőnyfölényben futballoztak, a rengeteg kialakított helyzet közül azonban csak kettőt sikerült gólra váltaniuk. A 2-0-s fordulás után a vendégek egy kezdeményezőbb, bátrabb játékkal rukkoltak elő, aminek köszönhetően a szépítő találatot is sikerült megszerezniük. A mérkőzés ezt követően nyílttá vált, ám a rumiak kulcsjátékosának sérülése után újra a Szentgotthárd vette kezébe az irányítást, és egy harmadik góllal el is döntötte a találkozó sorsát.

Kőszegi FC - Lorry GM Kft Szarvaskend 1-1 (0-1)  Kőszeg, vezette: Bagoly

Kőszeg: Bán - Rákhely, Lintner (Rómer 44.) , Toldi (Prán D. 62.) , Gugcsó, Csák (Molnár 59.) , Kovács (Fehér A. 85.) , Prán A., Őri (Réti 73.) , Fehér D., Szolyák

Edző: Őri Gábor

Szarvaskend: Gáspár - Velekei (Nagy R. 94.) , Vaspöri, Csillag, Jóna (Somogyi 93.) , Németh, Földes, Görcsi, Kunovics, Kopfer, Wolf (Nagy Á. 53.)

Edző: Tóth Gábor

Gólszerzők: Rómer 93., ill. Görcsi 30.

Kiállítva: Vaspöri 48. (Kőszeg)

A helyzeteket tekintve igazságos döntetlen született a két együttes összecsapásán. A kőszegiek a tavasszal eddig nem úgy muzsikálnak, ahogy szeretnének, hullámvölgyben vannak, ezen kívül pedig a szerencsével is hadilábon állnak az elmúlt időszakban. A hazaiak gratulálnak a Szarvaskendnek az idegenben szerzett pontért.

A tabella az alábbi linkre kattintva érhető el.