2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Megyei I. osztály: A Vép nyerte forduló rangadóját, helycsere történt az élen

Tovább menetel a Haladás VSE-Zanati SE, az újoncot csupán három pont választja el a dobogós helyektől. A Kőszeg tíz emberrel dolgozta le kétgólos hátrányát, a Jánosháza pedig az utolsó percekben csikarta ki a győzelmet Szentgotthárdon. A Sárvár és a Király is magabiztosan nyert, amivel utóbbi a tabella élére ugrott. A Bük és az Egyházasrádóc összecsapása gól nélküli döntetlent hozott.

Hét mérkőzést, köztük igazi csemegéket is tartogatott a megyei I. osztály 10. fordulójának szombati játéknapja. Az éllovas Celldömölk a harmadik Vépet fogadta, de a Haladás-Zanat - Répcelak mérkőzés is izgalmas, kiélezett párharcnak ígérkezett: nem kevésbé a Kőszeg körmendi vendégjátéka, ahol a hazaiaknak volt miért revansot venniük. A Király SE Vasvárra utazott, a Sárvár a Lukácsházát fogadta, míg a Bük az Egyházasrádócot látta vendégül. A Szentgotthárd az előző fordulóban aratott győzelme után ezúttal a Jánosháza ellen szerette volna begyűjteni újra a három pontot.

Vasvár VSE - Király SE 0-5 (0-2)  Vasvár, vezette: Marácz

Vasvár: Tóth - Varga, Gotthárd (Nagy 69.) , Berta, Vincze, Elekes (Fülöp 46.) , Réfi, Pálla, Czövek, Márton, Schermann

Edző ifj. Sziffer István

Király SE: Király - Szalay (Kalmár 54.) Auer, Subicz, Kudron (Takács 79.) , Reseterits, Fábián (Kiss 71.) , Devecseri, Halmosi, Németh (Tamás 60.) , Schimmer (Kovács 32.)

Edző: Hegyi László

Gólszerzők: Németh Dominik 3 (12., 49., 53.), Halmosi 18., Fábián 48.

Mindkét félidő elejét megnyomta a vendég együttes, ez gólokban is megmutatkozott, így magabiztosan nyert a több sebből vérző hazaiak ellen.

Szentgotthárdi VSE - Jánosháza VSE 1-2 (0-1)  Szentgotthárd, vezette: Bedi

Szentgotthárd: Kapui - Báger, Gerebics, Kovács (Korpics 46.) , Nyári (Sipos B. 71.) , Dancsecz, Latyák, Gécsek, Nagy, Sipos G. (Papp 75.) , Gyécsek

Technikai vezető: Robert Kercmar

Jánosháza VSE: Pethő - Bognár, Péter, Szabó T., Virág, Sztojka (Székács 56.) , Kiss, Laczi, Büki, Nagy, Szabó L.

Edző: Vágusz Arnold

Gólszerzők: Nagy 57., ill. Sztojka 10., Nagy 89.

Kiállítva: Gerebics 88. (Szenthotthárd)

A mérkőzés ritmusát a vendégek vették fel jobban, a fölény pedig góllá is érett, ugyanis a 10. percben vezetéshez jutott a Jánosháza. A gotthárdiak egy picit belealudtak a mérkőzésbe, enerváltan, tudásuk alatt futballoztak az első játékrészben. A szünet után viszont nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a házigazda, sikerült is egyenlíteniük, majd ezt követően többször is közel jártak a vezetés megszerzéséhez. A hajrában aztán egy védelmi megingást kíméletlenül kihasznált a vendég alakulat, amely így 1-2-re nyerni tudott, és elvitte a három pontot Szentgotthárdról.

Sárvár FC - Schott Lukácsháza SE 7-1 (4-0)  Sárvár, vezette: Szabó I.

Sárvár: Viganó (Velladics 65.)  - Kovács Bá., Ódor, Fider, Tokaji, Potyi, Kovács Be. (Szakos 46.) , Vass, Tóth (Takács 72.) , Szemes (Czöndör 46.) , Csákvári (Bakonyi 65.)

Edző: Haraszti Zsolt

Lukácsháza: Bán - Vörös (Lévai 58.) , Gombás, Takács, Lengyel, Németh N. (Horváth M. 56.) , Osztrosits (Németh Cs. 54.) , Gugcsó, Dan, Bősze, Pungor (Horváth Á. 80.)

Edző: Sántha Szilárd

Gólszerzők: Tóth 6., Potyi 12., Ódor 3 (41., 54., 60.), Tokaji 44., Csákvári 62., ill. Takács 77.

A hazai csapat az első perctől kezdve támadólag lépett fel, ami gólokban is megmutatkozott, hiszen már a 12. percben 2-0-ára vezettek. A lukácsháziak is próbáltak veszélyeztetni, ám a sárváriak kapusa jól állt a lábán. A szünetig még két alkalommal bevette ellenfele kapuját a címvédő, így 4-0-ára vezetett az első negyvenöt percet követően. A fordulás után sem változott a játék képe, a Sárvár dominált, további helyzeteket alakított ki, melyek közül hármat sikerült értékesíteni. A végén még kozmetikázott az eredményen a Lukácsháza, így alakult ki a mérkőzés 7-1-es végeredménye.

Haladás VSE-Zanati SE - Répcelaki SE-Sport 36 3-0 (2-0)  Szombathely, vezette: Papp

Haladás-Zanat: Luisser - Buzás (Machinek 88.) , Varga, Perger (Baumgartner 88.) , Pap, Ferencz, Szenczi, Iván, Péter (Maráczi 88.) , Szőts (Szakály 86.) , Nagy

Edző: Szenczi Imre

Répcelak: Tóth J. - Palkó, Tóth D., De Paula, Antal (Joó 46.) , Verasztó, Ódor (Markó 36.) , Sipos, Horváth, Rácz, Havasi

Edző: Tóth Zsolt

Gólszerzők: Szenczi 2 (23., 32.), Szőts 85.

A hazaiak különösképp az első félidőben nagyon koncentráltan, magas színvonalon futballoztak, kétgólos előnyre tettek szert, de akár már ebben a játékrészben eldőlhetett volna a három pont sorsa. A mérkőzést lezáró harmadik találat végül a hajrában született meg, így a szombathelyiek magabiztos győzelemmel szerezték meg a három pontot.

Büki TK - Egyházasrádóci SE 0-0 (0-0)  Bük, vezette: Talabér

Bük: Kamondi - Németh T., Czirók, Németh Z., Csonka, Schimmer, Kossuth (Wágner 58.) , Horváth, Czingráber (Orbán 46.) , Németh G., Plenár (Mercs 78.)

Edző: Marton Róbert

Egyházasrádóc: Bányik - Kenesei, Péter, Vilics, Molnár L., Németh, Mészáros, Molnár G., Szendrődi, Krajczár, Halász (Budai 85.)

Edző: Simon Attila

A hazaiak a mérkőzés egésze alatt órási nyomást helyezték a rádóciak kapujára, sorra dolgozták ki a veszélyes lehetőségeket, ezeket azonban nem sikerült gólra váltaniuk. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy a hazaiak elmondása szerint két olyan büntetőt nem ítélt meg a játékvezető a javukra, amin még maguk a vendég játékosok is meglepődtek.

Körmendi Football Club - Kőszegi Lóránt FC 3-3 (2-1)  Körmend, vezette: Harcsár

Körmend: Balogh - Lakosi, Buti (Zsoldos 90.) , Köntés (Krajczár 46.) , Sály, Majtényi, László, Horváth (Bita 74.) , Sipos, Török, Majczán (Tallósi 83.)

Edző: Kurucz Ádám

Kőszeg: Németh- Rákhely, Lintner (Keresztes 68.) , Kovács, Fehér, Horváth, Prán, Réti Mi., Németh A., Szűcs (Réti Ma. 61.) , Németh O.

Edző: Őri Gábor

Gólszerzők: Sipos B. 2 (34., 82.), Horváth 38., ill. Buti 31. (öngól), Kovács 85., Réti Mi. 90.

Kiállítva: Prán 10. (Kőszeg)

A szinte egész mérkőzésen emberelőnyben futballozó hazai együttes kétgólos előnyt tudott kialakítani, a Kőszeg azonban nagyot küzdve egalizálni tudott az utolsó percekben. A Körmend vesszőfutása tovább folytatódik, nagy formajavulásra lesz szükség, hogy a csapat ki tudjon jönni a gödörből.

CVSE-Vulkánfürdő - Vép VSE 1-2 (1-0)  Celldömölk, vezette: Vass

CVSE: Osvald - Marsai Mi., Enyingi, Szuh (Gorácz 84.) , Szabó, Marsai Má., Tóth, Keszei T., Gábor, Galovics, Keszei R.

Edző: Kovács Balázs

Vép: Bezdi B. - Németh, Varga, Viszket, Czeglédi, Bezdi Sz. (Auer 93.) , Beke (Wágner 94.) , Szalai (Takács Á. 84.) , Balikó, Takács M., Dala (Pogácsás 77.)

Edző: Simon Miklós

Gólszerzők: Szabó 27., ill. Beke 49., Pogácsás 80.

Két rendkívül szervezett, jól felkészített csapat találkozott egymással, így már a kezdő sípszót követően nagy taktikai csata alakult ki. A játékrész közepéhez érkezve a hazaiak átvették a játék irányítását, jó ritmusban futballoztak, ennek eredményeként pedig a vezetést is megszerezték. A celliek ezt követően sokat tettek azért, hogy a megnyugtató második találatot is megrúgják még a szünet előtt, ez azonban nem sikerült, így 1-0-ás állással várták a felek a folytatást. A második félidőt aktívabban kezdte a Vép, négy perc elteltével össze is jött az egyenlítés. Ezután nagy rohanásba kezdtek a csapatok, a nagyobb helyzetek a vendégek előtt adódtak, ezekből egyet ki is tudtak használni. A CVSE innentől már mindent egy lapra feltéve támadott, kinyílt, mindent megtett az egyenlítésért, az eredményen azonban már nem sikerült változtatnia, maradt az 1-2. A hazaiak nehéz hetek elé néznek, ugyanis sokadik meghatározó játékosukat veszítették el.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.
Második lett a szombathelyi Kelemen Alex a 7-8. évfolyamosok országos történelemversenyén
Hétvégén tartották a verseny döntőjét az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központban.