2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Megyei I. osztály: a Sárvár nyerte a forduló rangadóját

A Körmend ezúttal is erődemonstrációt tartott, de a Szentgotthárd is magabiztosan tartotta otthon a három pontot. A Répcelak gólgazdag mérkőzésen tudott nyerni a Lukácsháza ellen, a Kőszeg pedig a Celldömölk gárdáját múlta felül.

Öt mérkőzéssel folytatódott szombaton a megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság. A játéknap slágermérkőzése egyértelműen a Sárvár-Király SE rangadó volt, de pályára lépett a Jánosháza, a Kőszeg, valamint a Szentgotthárd együttese is.

Szentgotthárdi VSE - Egyházasrádóci SE 3-0 (2-0) Szentgotthárd, vezette: Németh

Szentgotthárd: Kapui - BÁGER, GEREBICS, BEDI, KOVÁCS, OSVALD (Majczán 76.) , Nyári (Korpics 68.) , Dancsecz, Gécsek (Sulics 36.) , Andrejek, Gyécsek

Technikai vezető: Crnko Bogdan

Egyházasrádóc: Bali - Péter, László, Vilics, Molnár L., Molnár I. (Puhr 60.) , Mészáros (Horváth B. 80.) , Budai, Kazinczki, Krajczár, Horváth P. (Horváth V. 22.)

Edző: Simon Attila

Gólszerzők: Gerebics 9., Kovács 36., Korpics 85.

Már az első percekben igyekezett magához ragadni a kezdeményezést a szentgotthárdi együttes, fölényük pedig gólokban is megmutatkozott. A második játékrész is a hazaiakról szólt, akik megérdemelt győzelmet arattak a sportszerűen küzdő vendégek ellen.

Jánosháza VSE - Körmendi Football Club 0-5 (0-3)  Jánosháza, vezette: Mórocz

Jánosháza: Pethő - Szabó, Závecz, Huszár, Virág, Palkovits, Manganelli (Vágusz 46.) , Nagy, Balázsi, Székács, Niksz (Tóth 88.)

Edző: Molnár Károly

Körmend: Takács - Köntés (Simon 82.) , Buti, Péter (Horváth 60.) , Németh (Tompa 76.) , Majtényi, SIpos G., Sipos B., Tóth, Török (Czeglédi 51.) , Balogh

Edző: Kurucz Ádám

Gólszerzők: Sipos G. 2 (1., 22.), Péter 29., Sipos B. 70., Szabó 81. (öngól)

A körmendiek a hétközi fordulóhoz hasonlóan ezúttal is kiszakították a gólzsákot és megérdemelt győzelmet arattak a Jánosháza ellen.

Sárvár FC - Király SE 2-1 (1-0)  Sárvár, vezette: Papp

Sárvár: Viganó - Szabó R., Potyi, Tóth, Fider, Pap (Nagy 87.) , Csákvári (Horváth K. 88.) , Horváth A., Szabó B., Kovács Be., Marsai

Edző: Haraszti Zsolt

Király SE: Király - Szalay, Marton, Takács, Subicz, Kalmár (Tamás 66.) , Kudron (Fábián 57.) , Kiss K. (Hegedűs 27.) , Devecseri (Kiss Á. 80.),  Halmosi, Németh

Edző: Hegyi László

Gólszerzők: Csákvári 41., Tóth 46., ill. Halmosi 68.

A tabella első, valamint második helyezettje találkozott egymással vasárnap délután Sárváron. Két jól felkészített együttes volt a pályán, mindkét csapat rendkívül taktikusan futballozott. A mérkőzés elején rögtön egy kapufával nyitott a házigazda, ezt követően viszont kiegyenlített játék folyt, igazán komoly helyzet nem alakult ki egyik kapu előtt sem. A félidő hajrájában aztán egy szép támadás végén büntetőhöz jutott a hazai csapat, amit Csákvári értékesített, ezzel pedig 1-0-ra vezetett a Sárvár a szünetben. A listavezető Tóth révén egy szép fejessel tovább tudta növelni előnyét, a 68. percben azonban Halmosi szépségdíjas találata után visszajött a mérkőzésbe a Király SE. A vendégek mindent elkövettek az egyenlítésért, ezzel párhuzamosan viszont ki is nyíltak, ezt pedig könnyen kihasználhatta volna a sárvári csapat. A vége szoros lett, az eredmény azonban nem változott már, a hazaiak 2-1 arányban nyerni tudtak, így nagy lépést tettek a bajnoki cím felé.

Répcelaki SE - Schott Lukácsháza SE  4-3 (1-2)  Répcelak, vezette: Talabér

Répcelak: Tóth J. - Tóth Do., Vass, De Paula, Tokaji, Ódor B., Sipos, Horváth, Rácz, Havasi (Ódor G. 46.) , Verasztó (Tóth Dá. 92.)

Asszisztensedző: Tóth Zsolt

Lukácsháza: Horváth K. - Szentkúti, Vörös, Szalai, Lengyel (Bolfán 75.) , Osztrosits (Horváth M. 45.) , Gugcsó, Németh N. (Németh R. 57.) , Dan (Takács 83.) , Dr. László, Bősze

Edző: Sántha Szilárd

Gólszerzők: Vass 6., De Paula 65., Horváth 79., Tóth Do. 93., ill. Dan 3 (28., 37., 64.)

Kiállítva: Vörös 89. (Lukácsháza)

A hazai együttes már a 6. percben megszerezte a vezetést Vass révén, a mesterhármast jegyző Dan azonban még a szünet előtt a Lukácsháza javára fordította a találkozót. A második félidő derekához közeledve aztán gyors gólváltás következett, hazai oldalról De Paula, míg a vendégek részéről Dan talált be. A Répcelak a hátrány ellenére sem adta fel: a 79. percben Horváth révén egalizáltak, a hosszabbításban pedig Tóth Dominik a győzelmet érő találatot is megszerezte számukra az addigra tíz emberre fogyatkozó vendégek ellen.

Kőszegi Lóránt FC - CVSE-Vulkán Fürdő 1-0 (0-0)   Kőszeg,vezette: Marácz

Kőszeg: Bán - Rákhely, Lintner, Gugcsó (Toldi 70.) , Prán D. (Réti 81.) , Csák, Kovács (Kelemen 95.) , Rómer, Prán A., Fehér, Szolyák

Edző: Fehér András

CVSE: Osvald - Enyingi, Göntér, Szuh (Döbrente 46.) , Tóth, Dobson, Kovács (Szabó 78.) , Gorácz, Keszei Ta. (Marsai 66.) , Keszei R., Galovic

Edző: Kelemen Kornél

Gólszerzők: Prán A. 78.

Kiállítva: Keszei R. 62. (Celldömölk)

A kőszegiek már a mérkőzés elejétől kezdve támadólag léptek fel, a kapuba találniuk azonban nem sikerült, így 0-0-ás eredményt hozott az első félidő. A fordulás után hasonlóan alakult a játék képe, a hazaiak birtokolták többet a labdát és továbbra is mezőnyfölényben futballoztak, a befejezésekbe azonban rendre hiba csúszott. Egészen a 78. percig, amikor Prán Adrián juttatta vezetéshez a házigazdát. Jobb helyzetkihasználással akár több góllal is megnyerhette volna a mérkőzést a Kőszeg, a vendégek viszont a pontmentéshez álltak közel, a hajrában azonban nem sikerült értékesíteniük a megítélt büntetőt. A hazaiaknál mindenki dicséretet érdemel.

A tabella állása ide kattintva tekinthető meg.