2024.04.24., szerda  •  György napja
Megyei I. osztály: a Rábapaty és a Szentgotthárd is gólgazdag mérkőzésen tudott nyerni idegenben

A hazai csapatok közül egyedüliként a Rum tudott pontot szerezni, amely a hajrában akár a győzelmet is megszerezhette volna. A Vasvár és a Szarvaskend továbbra is keresi önmagát, mindkét együttes számára nagyon fontos lenne, hogy kilábaljon jelenlegi hullámvölgyéből.

Három mérkőzést rendeztek vasárnap 15 órás kezdettel a megyei I. osztály 22. fordulójában. A Szarvaskend a Szentgotthárd együttesét látta vendégül, ezen kívül Rum-Csepreg, valamint Vasvár-Rábapaty összecsapásokra került sor.

Lorry GM Kft Szarvaskend - Szentgotthárdi VSE 0-4 (0-1)  Szarvaskend, vezette: Sebesi

Szarvaskend: Gáspár - Velekei, Jóna, Németh (Nagy Ádám 69.) , Nagy Ádám, Smolczer, Nagy R., Görcsi (Somogyi 76.) , Kunovics, Kopfer, Wolf (Kovács 46.)

Technikai vezető: Tompa Róbert

Szentgotthárd: Kapui - Báger, Gerebics, Kovács (Korpics 83.) , Osvald, Nyári, Gécsek (Majczán 78.) , Bedi, Latyák, Andrejek, Gyécsek (Polly 70.)

Technikai vezető: Crnko Bogdan

Gólszerzők: Osvald 32., Nyári 2 (51., 82.), Latyák 57.

Kiálltva: Velekei 53. (Szarvaskend)

Jól kezdte a találkozót a hazai együttes, rögtön egy kapufával jelezte, hogy bizony mindent megtesz a győzelemért a jelentősen megerősödött Szentgotthárd ellen. Az első játékrész meglehetősen döntetlen színezetű volt, azonban egy védelmi megingást kihasználva a vendégek jutottak előnyhöz. A fordulás után aztán egy meglehetősen véleményes bírói ítéletet követően megduplázta előnyét a gotthárdi csapat, ráadásul reklamálás miatt meg is fogyatkozott a Szarvaskend. Ez megpecsételte a hazaiak sorsát, a folytatásban még két vendég találat született, így alakult ki a 0-4-es végeredmény. A vendégek győzelme a látottak alapján megérdemelt, a hazai csapatnak mielőbb rendezni kell sorait, hiszen rendkívül fontos mérkőzések következnek számukra a bentmaradás szempontjából.

Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE - Rábapatyi KSK 3-5 (0-2)  Vasvár, vezette: Németh

Vasvár: Tóth - Bíró, Horváth, Berta, Vincze, Elekes, Gotthárd (Varga 46.) , Réfi, Sinkó, Pálla, Schermann

Edző: ifj. Sziffer István

Rábapaty: Király - Fehér E., Dugovics, Szabó, Csupor, Fehér K. (Farkas 69.) , Nardai, Kovács Ta., Balhási (Gosztolya 69.) , Németh (Kovács Ti. 90.) , Könczöl

Edző: Enzsöl Gábor

Gólszerzők: Sinkó 2 (49., 64.), Réfi 82., ill. Szabó 40., Dugovics 46., Farkas 73., Csupor 86., Fehér E. 89.

Az első félidőben ismét két gólt ajándékozott ellenfelének a vasvári gárda, így saját maguk dolgát nehezítették meg. A fordulás után aztán összekapta magát a házigazda, egyenlíteni tudott, majd a folytatásban újabb gólváltás következett. 3-3 után igazi ki-ki mérkőzés alakult ki, a Rábapaty a végén két jól eltalált lövésnek köszönhetően be tudta gyűjteni a három pontot.

Rum KSC - Csepregi Sport Egyesület 2-2 (1-1)  Rum, vezette: Vass

Rum: Busi - Csonka, Székely, Markó, Schimmer (Molnár 67.) , Szabó, Szakos, Horváth (Gyurkó 82.) , Koronczai (Pásti 67.) , Leitgeb, Tar

Edző: Lepár Attila

Csepreg: Farkas (Taródi 69.)  - Kótai, Steiner M., Kossuth, Nika M. (Baranyai 62.) , Pócza, Simon, Nika B., Lukács (Takács 55.) , Steiner C., Németh (Merk 55.)

Edző: Steiner Zsolt

Gólszerzők: Tar 2., Molnár 81., ill. Kótai 38., Pócza 62.

Kiállítva: Leitgeb 92. (Rum)

A győzelmi kényszerben lévő hazaiak mindjárt az első támadásukból betaláltak, ezzel pedig megadták a mérkőzés alaphangját. A félidő végéhez közeledve, a 38. percben egy büntetőnek köszönhetően egyenlíteni tudott a Csepreg, így 1-1-es állással mentek szünetre a felek. A második játékrészben bő negyed óra elteltével egy kontra után a vendégek szerezték meg a vezetést. A rumiak ezt követően mindent egy lapra feltéve támadtak, aminek meg is lett az eredménye: Molnár csapott le egy kapusról kipattanó labdára és módosította 2-2-re az eredményt. Az utolsó tíz percben három nagy lehetőséget is elszalasztott a győzelem megszerezésére a hazai alakulat, így be kellett érnie az egy ponttal.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva érhető el.