2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Megyei I. osztály: A Királyé a forduló egyetlen idegenbeli győzelme

A Sárvár rangadót nyert a Lukácsháza ellen, de a Jánosháza, a Vép, valamint a Kőszeg is magabiztosan tartotta otthon a három pontot. A Csepreg és a Vasvár találkozója is pontosztozkodással zárult.

Szentgotthárdi VSE - Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE 0-0   Szentgotthárd, vezette: Vass

Szentgotthárd: Kapui - Balázs (Papp 5.), Kovács, Osvald, Düh, Dancsecz, Majczán, Tulok, Gécsek, Korpics (Támis 73.), Nagy

Vezetőedző: Papp Zoltán

Vasvár: Tóth - Horváth, Berta, Vincze K. (Vincze B. 22.), Robán, Elekes, Tomanóczy (Kósa 46.), Réfi, Sinkó, Márton, Schermann

Vezetőedző: ifj.Sziffer István

Egy nem túl magas színvonalú mérkőzésen a játék összképe alapján igazságos pontosztoskodás született.

Sárvár FC - Schott Lukácsháza SE 4-0 (2-0)  Sárvár,  vezette: Papp

Sárvár: Viganó - Kovács Bá. (Csákvári 46.), Szabó R., Horváth K. (Szabó B. 70.), Nagy (Varga 76.), Potyi (Vajda 80.), Tóth (Kovács Be. 46.), Fider, Horváth A., Lempeg, Marsai

Vezetőedző: Kovács Balázs

Lukácsháza: Kiss - Lévai (Komálovics 63.), Bolfán, Vörös, Gombás (Varga M. 87.), Varga A., Lengyel (Krancz 71.), Osztrosits, Dan, Keresztényi (Takács 66.), Horváth

Vezetőedző: Sántha Szilárd

Gólszerzők: Nagy 2 (15., 25.), Szabó R. 62., Marsai 78.

A Sárvár számára nem ígérkezett könnyű feladatnak az újabb győzelem megszerzése, Kovács Balázs együttese ugyanis a jó formában lévő, a fordulót megelőzően a tabella harmadik helyén álló Lukácsháza csapatát fogadta. A házigazda már az első perctől kezdve agilisan, bátran játszott, és bár a támadójátéka hagyott némi kívánnivalót maga után, szép gólokat szerezve, magabiztosan tartotta otthon a három pontot.

Jánosháza VSE - Büki TK 3-0 (0-0)  Jánosháza, vezette: Marácz

Jánosháza: Pethő - SZABÓ, Závecz, Huszár (Ambrus 46.), Virág, PALKOVITS, Németh, Büki, Szép (Vágusz 87.), Balázsi, Niksz (Kovács 88.)

Vezetőedző: Molnár Károly

Bük: Kamondi - Czingráber (Kovács R. 82.), Németh, Kovács Z., Wágner, Orbán, Tóth, Csonka, Schimmer, Plenár, Taródi

Vezetőedző: Marton Róbert

Gólszerzők: Virág 56., Németh 2 (82., 92.)

Nem kezdődött túl nagy iramban a találkozó, a csapatok keresték a fogást egymáson inkább kevesebb, mint több sikerrel. A kapuk nem igazán forogtak veszélyben, egyik csapatnak sem sikerült komoly gólszerzési lehetőséget kialakítania. A 0-0-s félidő után a Jánosháza magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, és büntetőhöz is jutott, amit azonban nem sikerült értékesíteni. Ez viszont nem törte meg a hazaiak lendületét, a folytatásban háromszor is mattolták a büki védelmet, akik csak helyzetekig jutottak, így megérdemelt győzelmet aratott a Jánosháza.

Kőszegi Lóránt FC - Egyházasrádóci SE 3-1 (1-0)  Kőszeg, vezette: Kondor

Kőszeg: Bán - Lintner, Fehér A., Bozóki, Csák, Kovács (Réti 79.), Prán D. (Riegler 79.), Rómer (Kelemen 88.), Prán A., Fehér D., Szolyák

Vezetőedző: Őri Gábor

Egyházasrádóc: Bali - Bakos D. (Paksi 9.), Bakos Cs. (Báger 75.), Péter, László, Vilics, Molnár, Kardos, Horváth (Lukács 70.), Kazinczki, Krajczár

Vezetőedző: Lukács Ede

Gólszerzők: Szolyák 10., Kovács 76., Réti 85., ill. Péter 53.

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a hazai csapat, mezőnyfölénye azonban csak labdabirtoklásban mutatkozott meg. Az Egyházasrádóc stabilan védekezett, nehezen találta a rést a pajzson a hazai együttes. A félidő derekán aztán megtört a jég, egy sarokrúgás után Szolyák bólintott a kapuba. A kőszegiek ezután is lendületben maradtak, egy formás támadás után Csák a felsőlécet találta telibe. A vendégek szórványos ellentámadásokkal próbálkoztak, bennük rejtve az egyenlítés lehetőségét. A félidőben újabb gól nem született ,így 1-0-s állással mehettek pihenőre a csapatok. A mérkőzés egy pillanatig sem tűnt lefutottnak, a rádóciak nagy erőket mozgósítottak az egyenlítő találat megszerzéséért, egyértelműen támadó felfogásban kezdték a második felvonást. A Kőszeg mintha az öltözőben maradt volna, a vendégek erőfeszítéseinek pedig meg is lett az eredménye: egy szöglet után Péter révén egyenlíteni tudott az Egyházasrádóc. Ezután a mérkőzést kapkodó játék, sok hiba jellemezte, a felállt, szervezett védelmekkel szemben mindkét csapat tehetetlennek bizonyult. A hajrában jobban koncentrált a Kőszeg és két védelmi megingást is ki tudott használni: előbb Kovács akasztott óriási gólt a jobb összekötő helyéről a bal felsőbe, majd pár perccel később a csereként beálló fiatalabb Réti keselyű módjára csapott le egy kipattanó labdára, majd vágta azt a kapuba, ezzel eldöntve az egyébként nem túl magas színvonalú, de küzdelmes és sportszerű mérkőzést.

Vép VSE - CVSE-Vulkán Fürdő 4-0 (3-0)  Vép, vezette: Szabó III.

Vép: Bezdi B. (Kocsis 83.) - KOVÁCS, Szalai, BEZDI SZ., SZILVÁS, Balikó D., ILLÉS (Török 80.), Varga B., Takács Á. (Varga O. 71.), Takács M., Balikó M. (Beke 54.)

Vezetőedző: Török Richárd

CVSE: Osvald - Enyingi, Göntér, Szuh (Keszei T. 50.), Gorácz, Kocsis, Schimmer, Döbrente (Komjáti 73.), Gábor, Keszei R., Horváth (Döbröntei 64.)

Vezetőedző: Kelemen Kornél

Gólszerzők: Takács M. 24., Balikó D. 41., Balikó M. 44., Beke B. 60.

A házigazda vépiek kezdték jobban a találkozót, sorra dolgozták ki a helyzeteket. A játékrész derekán egy sarokrúgást követően Takács vágta a labdát a felsőléc alá, megszerezve a vezetést a Vépnek. A félidő hajrájában három perc leforgása alatt kétszer is eredményes volt a házigazda: előbb Balikó Dániel értékesített egy büntetőt, majd egy kontra végén Balikó Martin talált be. A második játékrészben a csereként pályára lépő Beke Bálint is beköszönt, az ő góljával alakult ki a 4-0-s végeredmény. A végig lendületes, szép futballt bemutató Vép megérdemelt győzelmhet könyvelhetett el.

Lorry GM Kft Szarvaskend - Király SE 0-3 (0-1)   Szarvaskend, vezette: Bedi

Szarvaskend: Gáspár - Velekei (Somogyi 73.), Nagy R. (Nagy Á. 60.), Tóth (Dobos 80.), Csillag, Jóna, Németh, Földes, Smolczer (Pintér 80.), Görcsi, KOPFER

Vezetőedző: Tóth Gábor

Király SE: Király - Takács, Kalmár, Kudron (Marton 62.), Reseterits (Nyári 83.), Kiss, Fábián (Hertelendi 73.), Devecseri (Hazafi 83.), Kovács (Lakosi 81.), Halmosi, Subicz

Vezetőedző: Hegyi László

Gólszerzők: Halmosi 30., Subicz 57., Fábián 70.

A mérkőzés első szakaszában jobbára mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, majd a 30. percben megszerezte a vezetést a Király együttese, amit a félidő végéig meg is őrzött annak ellenére, hogy a Szarvaskend rögtön a bekapott gól után egyenlíthetett volna, ám Király Mátyás bravúrral védeni tudott. A második félidőben több vitatható bírói ítélet is született. A Király összességében megérdemelten győzött a kissé enervált, több játékosát, valamint edzőjét is nélkülözni kényszerülő Szarvaskend ellen.

Csepregi Sport Egyesület - Körmendi Football Club 1-1 (1-0)   Csepreg, vezette: Talabér

Csepreg: TARÓDI - KÓTAI, STEINER M., TÁJMEL, Steiner Zs. (Takács 78.), Pócza (Baranyai 80.), Nika, Merk, LUKÁCS (Horváth 88.), STEINER C., Németh (Kovács 80.)

Vezetőedző: Steiner Zsolt

Körmend: Balogh - Takács, Nyári, Buti, Németh M. (Németh B. 59.), Majtényi, Horváth (Péter 57.), Sipos, Török, Kökény, Papp (Simon 67.)

Vezetőedző: Kurucz Ádám

Gólszerzők: Kótai 35., ill. Sipos 69.

A Csepreg egy nagyon masszív, szervezett Körmenddel találkozott, ennek ellenére több ziccert is kialakítottak, amiket azonban nem sikerült értékesíteni. A hazaiak első gólját még érvénytelenítették, a 35. percben azonban Kótai révén megszerezték a vezetést és 1-0-s előnnyel mentek a szünetre, ami a helyzetek alapján akár több is lehetett volna. A folytatásban aztán érezhetően elfáradt a Csepreg, a Körmend pedig a 69. percben Sipos találatával egyenlíteni tudott. A hajrában a vendégek nagy nyomás alá helyezték a hazai védelmet, azonban a nagy küzdésnek és a hősies védekezésnek köszönhetően a házigazda egy pontot otthon tudott tartani. A csepregiek sok sikert kívánnak a Körmendnek a továbbiakban.

A Rum-Rábapaty mérkőzést egy későbbi időpontban rendezik meg, miután a hazaiak koronavírusos megbetegedések miatt halasztást kértek, amit a vendégek elfogadtak.