2024.04.18., csütörtök  •  Andrea, Ilma napja
Megyei I. osztály: a Király SE nyerte a Répcelak elleni rangadót, borsot tört a Haladás orra alá a Szentgotthárd

A Vép nyolc gólig jutott a Bük vendégeként, a Vasvár és a Celldömölk is egygólos hazai sikert aratott, a Jánosháza és a Csepreg megosztozott a pontokon.

Április utolsó hétvégéjén a 26. fordulót rendezik a megyei I. osztályú bajnokságban, a szombati napon pedig hat mérkőzés szerepelt a programban. A tabella első öt helyezettje egyaránt pályára lépett: a Király SE és a Répcelak egymással játszott rangadót, a Haladás Szentgotthárdra, a Vép Bükre látogatott, a Celldömölk pedig a Sárvár együttesét látta vendégül.

Vasvár VSE - Körmendi FC-Vasi Sekolo Kft. 2-1 (1-1)  Vasvár, vezette: Pázsi

Vasvár: Tóth - Sipos, Bíró, Vincze, Czövek (Berta, 87.), Elekes (Varga, 65.), Pásztor, Réfi, Horváth, Kónya, Tausz (Pálla, 46.)

Edző: ifj. Sziffer István

Körmend: Balogh Á. - Lakosi, Buti, Karvalics, Molnár (Balogh A., 73.), Köntés (Belső, 46.), László, Szabó (Károlyi, 57.), Sipos, Nagy (Szemes, 85.), Zsoldos

Edző: Kurucz Ádám

Gólszerzők: Kónya 28., Réfi 50., ill. Nagy 47.

Szakadó esőben zajlott az első félidő, ami megnehezítette a csapatok dolgát. Egy átlövés után a hazaiak szerezték meg a vezetést, amit a félidő hosszabbításában egalizált a Körmend.
A második felvonást jól kezdte a Vasvár és ismét előnybe került, a hajrában Balogh kapus bravurjai tartották meccsben a Körmendet, a vasváriak győzelme azonban megérdemelt.

Jánosháza VSE - Csepregi SE 1-1 (1-1)   Jánosháza, vezette: Árpád

Jánosháza: Pethő - Péter M., Szép, Ambrus (Pencz, 79.), Vágusz P. (Vágusz A., 65.), Piri, Büki, Szabó, Péter D., Horváth, Balázsi

Edző: Vágusz Arnold

Csepreg: Takács Kr. - Kótai, Tájmel, Kossuth (Janzsó, 70.), Nika M., Simon (Lukács, 70.), Takács Ke., Pócza, Nika B., Steiner, Németh

Edző: Steiner Zsolt

Gólszerzők: Szép 35., ill. Nika M. 33.

Az első 30 percben a hazaiak irányították a játékot, a vezetést mégis a vendégek szerezték meg. Ezt két perccel később egalizálta a Jánosháza, így döntetlennel ért véget az első játékrész. A fordulás után a házigazda fokozta az iramot, gólt azonban nem sikerült szereznie. A jánosházi tudósítás szerint a 88. percben a hazaiak játékosa egyedül vezethette volna a kapura a labdát, a csepregiek védője azonban lerántotta a tizenhatos előtt, a játékvezető sípja pedig néma maradt. A Jánosháza két pontot benne hagyott a mérkőzésben.

CVSE-Vulkánfürdő - Sárvár FC 1-0 (0-0)   Celldömölk, vezette: Pörgei

CVSE: Osvald - Marsai, Enyingi, Szuh, Dobson, Tóth (Gábor, 76.), Zsoldos (Galovich, 58.), Czinder, Czöndör, Takács (Horváth E., 58.), Németh (Horváth M., 88.)

Edző: Takács Gábor

Sárvár: Viganó - Németh, Fülöp, Takács, Tokaji (Sinka, 46.), Szakos, Vass, Fider, Vajda, Biró (Glavánovics, 74.), Szemes

Edző: Nagy Dániel

Gólszerző: Németh 51.

Kiállítva: Fülöp 4. (Sárvár)

A hazaiakon érződött a fáradtság, és hogy sok mérkőzés van a lábakban, de nagyot küzdve, csapatként begyűjtötték a három pontot. Minden celli játékost dicséret illet és külön öröm, hogy a feszített tempó ellenére senki sem sérült meg. A CVSE gratulál a Sárvárnak is és sok sikert kíván a csapatnak a továbbiakban.

Király SE - Répcelaki SE 4-0 (2-0)   Szombathely, vezette: Talabér

Király SE: Király - Takács, Kalmár (Szabó, 73.), Kudron (Németh, 58.), Reseterits, Fábián (Velekei, 58.), Rózsás (Tóth, 73.), Halmosi, Potyi, Vigh (Nyári, 66.), Schimmer

Edző: Hegyi László

Répcelak: Pataki - Szücs (Szabó, 76.), Tóth (Horváth, 62.), Baranyai, Kovács (Varga, 76.), Gaál, Kristóf, Csányi (Gál, 46.), Rácz, Vargyas, Tarcsay

Edző: Tóth Zsolt

Gólszerzők: Halmosi 14., Reseterits 2 (44., 65.), Potyi 87.

A hazaiak fegyelmezett futballt mutattak egy jól játszó ellenféllel szemben, sokat tettek a győzelemért, ami helyzetekben és gólokban is megmutatkozott.

Kiswire Szentgotthárdi VSE - Szombathelyi Haladás VSE 1-0 (0-0)  Szentgotthárd, vezette: Horváth

Szentgotthárd: Kapui - Sipos, Osvald, Nagy, Dancsecz, Laczó, Gécsek, Sulics, Bedi, Korpics (Holecz, 72.), Gyécsek

Edző: Heiter László

Haladás: Horváth - Simon (Tóth B., 62.), Pap, Iván (Buzás, 46.), Szenczi, Tóth M., Péter, Szőts, Varga, Tarján, Sály

Edző: Szenczi Imre

Gólszerző: Gyécsek 61.

Kiállítva: Péter 38. (Haladás VSE)

A házigazda Szentgotthárd nagyon bátran, határozottan ment bele a mérkőzésbe, keményen letámadott, ez pedig nem is igazán ízlett a vendégeknek. A szombathelyiek dolgát aztán tovább nehezítette, hogy az első játékrész hajrájához közeledve egy utolsó emberként elkövetett szabálytalanság miatt tíz emberre fogyatkoztak, ennek ellenére ezután is próbálták játszani a saját játékukat. A félidőben egy-egy komolyabb helyzet alakult ki mindkét kapu előtt, de 0-0-ról következett a folytatás. A második játékrészből 16 perc telt el, amikor egy kontra végén egy jogosan megítélt büntetőt gólra váltottak a szentgotthárdiak, amivel előnybe kerültek (1-0). Az idő a Haladást sürgette, a zöld-fehérek a találkozó utolsó szakaszában főként felívelésekkel próbálkoztak, betalálniuk azonban nem sikerült. A Szentgotthárd hatalmasat küzdve óriási skalpot gyűjtött be, az alázatos munka és a mezőnyben mutatott jó futball ezúttal eredménnyel, győzelemmel is párosult.

Büki TK - Vép VSE 1-8 (0-3)   Bük, vezette: Mónos

Bük: Viczmándi - Fazekas, Tóth, Elekes, Wágner, Papp (Kiss, 67.), Bősze, Szabó, Redőcs, Somlai, Kovács

Edző: Hegedűs Attila

Vép: Borsos - Dancs, Németh, Jordán (Balikó M., 70.), Beke, Niksz, Illés, Auer, Szendrődi (Balikó B., 46.), Balikó D., Takács (Szijártó, 32.)

Megbízott edző: Takács Márton

Gólszerzők: Elekes 82., ill. Niksz 2 (16., 50.), Beke 17., Jordán 25., Balikó D. 60., Illés 2 (64., 86.), Németh 90.

Kiállítva: Fazekas 84. (Bük)

A Vép magabiztos győzelmet aratott a Bük vendégeként.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Fotó: Király Sportegyesület

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.