2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Megyei I. osztály - nem született meglepetés a vasárnapi játéknapon

Fölényes győzelmet aratott a Vép és a Sárvár is, a Lukácsháza pedig a Csepreg elleni három pontjának köszönhetően feljött a harmadik helyre. A Vasvárnak továbbra sem megy, ezúttal az Egyházasrádóctól szenvedett vereséget a sereghajtó.

Vép VSE – Büki TK 7-0 (5-0)  Vép, vezette: Szabó I.

Vép: Bezdi B. (Kocsis 72.) – Wágner, Kovács, Varga, SZALAI, BEZDI SZ. (Cseresznyák 66.), Takács Á., Szilvás (Szijártó 61.), Takács M., Berta (Pogácsás 61.), Balikó

Vezetőedző: Török Richárd

Bük: Gábriel – Kovács Ri., Komjáthy, Kovács Ro. (Kiss 72.), Wágner, Kovács Z., Orbán, Tóth, Czingráber, Plenár, Kónya

Vezetőedző: Marton Róbert

Gólszerzők: Szalai 3 (10., 40., 44.), Takács 2 (18., 57.), Bezdi Sz. 20., Szilvás 47.

Két veresége után a Bük ellen javíthatott a Vép a forduló vasárnapi játéknapján. Mindkét oldalon több hiányzó volt, Marton Róbert és Török Richárd is kulcsjátékosait volt kénytelen nélkülözni. Az első lehetőségek a vendégek előtt adódtak, ezeket azonban nem sikerült kihasználni. Ahogy ilyenkor lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, és a hazaiak a 20. percben már 3-0-ra vezettek. A második játékrészben már mezőnyben is a Bük fölé kerekedett a Vép, és helyzeteikből még kettőt sikerült értékesíteni, így a mérkőzés 7-0-s végeredménnyel zárult. A vépi csapat, valamint vezetősége ezúton is jobbulást kíván Károlyi Józsefnek.

Egyházasrádóci SE – Csörnöc Gyöngye Vasvár 2-1 (0-0)  Egyházasrádóc, vezette: Bedi

Egyházasrádóc: Bali – Bakos D., Péter, László, Vilics, Molnár L., Paksi (Máté 56.), Mészáros (Balogh 72.), Kazinczki (Kardos 52.), Krajczár, Molnár I. (Bakos Cs. 79.)

Vezetőedző: Lukács Ede

Vasvár: Tóth – Bíró, Varga (Kósa 32.), Horváth, Berta, Vincze, Elekes, Réfi, Sinkó, Márton (Tomanóczy 86.), Schermann

Vezetőedző: ifj. Sziffer István

Gólszerzők: Kardos 54., Mészáros 65., ill. Horváth 61.

Kiállítva: Balogh 88.

A legutóbb a Körmendtől vereséget szenvedő Egyházasrádóc a gödörben lévő Vasvár együttesét fogadta. A sereghajtó augusztus 22-én a Répcelak ellen ünnepelhetett utoljára győzelmet, zsinórban öt elszenvedett vereség után szerettek volna javítani. Az első félidőben főleg a küzdelem dominált, a csapatok nem igazán találtak fogást egymáson. Lehetőségek ugyan adódtak mindkét oldalon, de gól nem született, így 0-0-val fordultak a csapatok. A második játékrészt jól kezdték a hazaiak, hamar vezetést szereztek, hét perc elteltével azonban egyenlíteni tudott a Vasvár. Ez nem fogta meg az Egyházasrádócot, pár perccel később már ismét a házigazdánál volt az előny Mészáros góljával. Az eredmény a mérkőzés hátralévő részében nem változott, az Egyházasrádóc megérdemelten nyert a mezőnyben jól futballozó Vasvár ellen.

Rum KSC – Sárvár FC 0-4 (0-2)  Rum, vezette: Vass

Rum: Busi – Csonka, Székely, Pupp (Baumgartner 20.), Markó, Szabó, Máthé (Koszokovis 46.), Klauzer (Gyurkó 88.), Horváth (Pásti 71.), Koronczai, Leitgeb

Vezetőedző: Horváth Tibor

Sárvár: Viganó – Szabó R. (Szalai 78.), Horváth K. (Szabó B. 46.), Nagy (Vajda 57.), Tóth, Fider, Csákvári, Horváth A., Kovács (Péter 77.), Lempeg (Kovács 71.), Marsai

Vezetőedző: Kovács Balázs

Gólszerzők: Csákvári 2 (40., 79.), Horváth 47. (öngól), Marsai 71.

Nehéz feladat előtt állt a Rum, a 9. fordulóban ugyanis a bajnokság egyik legerősebb csapatát, a Sárvárt látta vendégül Horváth Tibor együttese. A vendégek esélyeshez méltóan végig uralták a mérkőzést és magabiztos, négygólos győzelmet arattak.

Csepregi Sport Egyesület – Schott Lukácsháza SE 0-2 (0-0)  Csepreg, vezette: Bíró

Csepreg: Taródi – Kótai, Steiner M., Tájmel (Horváth E. 76.), Baranyai (Kovács 86.), Pócza, Nika, Merk, Lukács (Bánhidi 86.), Steiner C. (Horváth B. 81.), Németh (Takács 81.)

Vezetőedző: Steiner Zsolt

Lukácsháza: Kiss – Szentkúti, Vörös, Gombás, Lengyel (Keresztényi 53.), Németh (Lévai 88.), Osztrosits (Bolfán 85.), Gugcsó, Bősze, Dan (Horváth 77.), Dr. László

Vezetőedző: Sántha Szilárd

Gólszerzők: Keresztényi 68., Dan 72.

Két ellentétes formában lévő együttes találkozott egymással a Csepreg és a Lukácsháza összecsapásán. A hazaiak előző két találkozójukat elveszítették, míg a Lukácsháza két győzelemmel hangolt a találkozóra. A Csepreg meglehetősen fásultan kezdte a találkozót, ahogy ilyenkor mondani szokás, bent maradt az öltözőben a házigazda. Az első játékrész derekához érve aztán kiegyenlítettebbé vált a játék, éledezett a hazai csapat, majd a félidő végén ismét a vendégek helyezték nyomás alá Taródi kapuját. Gól nem született, így 0-0-s állással mehettek a csapatok az öltözőbe. A második félidő közepén aztán rövid idő leforgása alatt két gólt is szerzett a Lukácsháza, ez pedig megpecsételte a hazaiak sorsát. A vendégek zsinórban harmadik találkozójukat nyerték meg.

A tabella ide kattintva tekinthető meg.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.