2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Megyei I. osztály - nem ment a hazai csapatoknak a 7. forduló szombati játéknapján

A hazai pályán játszó együttesek közül csupán a Celldömölk tudott pontot szerezni, a Répcelak, a Körmend, a Lukácsháza, valamint a Szarvaskend is idegenben tudott nyerni.

Szentgotthárdi VSE – Répcelaki SE 1-2 (0-1) Szentgotthárd, vezette: Polgár

Szentgotthárd: Kapui – Kovács, OSVALD, Düh, TÁMIS (Korpics 68.), Dancsecz, Majczán, Dancsecs, Sulics, Balázs, Tulok (Gécsek 62.)

Vezetőedző: Papp Zoltán

Répcelak: Tóth J. – Tóth Do., De Paula, Tóth Dá., Ódor (Németh 53.), Tokaji, Sipos, Horváth, Rácz, Havasi, Prystupa

Vezetőedző: Balassa Péter

Gólszerzők: Gécsek 68., ill. Ódor 37., Tokai 47. Kiállítva: Balázs 55.

Két, a tabella második felében elhelyezkedő együttes csapott össze szomabaton délután Szentgotthárdon. A Répcelak két kontrából szerzett góllal a 47. percre kétgólos előnyre tett szert, így a hazaiaknak kellett menniük az eredmény után a mérkőzés hátralévő részében. A csereként beállt Gécsek Olivér révén sikerült szépíteni, az egyenlítés viszont már nem jött össze. A Szentgotthárd egy pontra mindenképpen rászolgált, a győzelmet azonban a Répcelak szerezte meg.

Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE – Körmendi Football Club 1-3 (0-1)  Vasvár, vezette: Boda

Vasvár: Tóth – Horváth, Berta, Vincze, Robán (Bíró 46.), Tomanóczy (Kósa 66.), Réfi, Sinkó, Kálin, Márton, Schermann
Vezetőedző: ifj. Sziffer István

Körmend: Balogh – Takács, Nyári, Péter, Buti, Sály (Simon 71.), Majtényi, Horváth P. (Horváth N. 51.), Török, Kökény, Papp
Vezetőedző: Kurucz Ádám

Gólszerzők: Schermann 92., ill. Kökény 2 (16., 89.) Majtényi 87

Nem indult jól a találkozó a Vasvár számára, a vendég Körmend ugyanis már a 16. percben megszerezte a vezetést egy szép szabadrúgásgóllal. A félidő derekához érve egy véleményes szituációban néma maradt a játékvezető sípja, így nem jutott büntetőhöz a vasvári együttes. A vendégek továbbra is támadó szellemben játszottak és több veszélyes helyzetet is kialakítottak a hazai kapu előtt, a győzelmet azonban csak a hajrában szerzett gólokkal sikerült bebiztosítaniuk. A Vasvár erejéből már csak a szépítésre futotta, megérdemelten győzött a körmendi csapat. A vasváriakat nagy sérüléshullám sújtja, több játékosukra is műtét vár az elkövetkezendő napokban.

Jánosháza VSE – Lorry GM Kft Szarvaskend 1-3 (1-0)  Jánosháza, vezette: Horváth

Jánosháza: Tóth – Szabó, Závecz, Huszár (Ambrus 46.), Virág, Németh, Niksz, Büki, Szép, Nagy, BALÁZSI

Vezetőedző: Molnár Károly

Szarvaskend: Gáspár – Velekei, Tóth G., Tóth A., Csillag, Jóna, Németh, Földes (Nagy 46.), Smolczer, Görcsi (Csenterics 74.), Kopfer

Vezetőedző: Tóth Gábor

Gólszerzők: Szép 37., ill. Jóna 3 (62., 85., 93.)
Kiállítva: Niksz 68.

A hétközi mérkőzést játszó Szarvaskend a Csepreg elleni vereség után a jó formában lévő Jánosháza együtteséhez látogatott. Mindkét gárda nagy elánnal kezdte a találkozót, a hazaiak pedig szépen fokozatosan vették át a játék irányítását, a fölény pedig a 37. percben Szép találatának köszönhetően góllá is érett. A második félidő 17. percében Jóna révén egyenlíteni tudott a Szarvaskend, majd egy kiállítás megpecsételte a hazaiak sorsát. A hajrában Jóna még kétszer is eredményes tudott lenni, így az ő mesterhármasának köszönhetően fordított a Szarvaskend és megszerezte a győzelmet.

Kőszegi Lóránt FC – Schott Lukácsháza SE 1-3 (1-1)  Kőszeg, vezette: Papp

Kőszeg: Bán – Lintner, Bozóki, Gugcsó, Prán D., Prán A., Réti Mi. (Réti Ma. 77.), Toldi (Szűcs 77.), Őri (Csák 52.), Fehér, Szolyák

Vezetőedző: Őri Gábor

Lukácsháza: Horváth -Szentkúti (Lengyel 85.), Vörös, Gombás, Varga (Bolfán 82.), Szalai (Osztrosits 8.), Gugcsó, Bősze, Komálovics (Keresztényi 57.), Dan, László

Vezetőedző: Sántha Szilárd

Gólszerzők: Szolyák 27., ill. Dan 32., Varga 66., Keresztényi 79.

Izgalmas, kiélezett mérkőzésnek ígérkezett a Lukácsháza kőszegi vendégjátéka. A két csapatot csupán egy hely választotta el egymástól a tabellán, ráadásul egy győzelemmel mindkét csapat könnyen a dobogón találhatta magát. A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban és egyértelműen támadólag léptek fel, míg a Lukácsháza főként konktrákból próbált veszélyeztetni. A kőszegi fölény a 27. percben érett góllá, méghozzá Szolyák Tibor büntetőjének köszönhetően. Nem tartott sokáig a hazaiak öröme, a Lukácsháza ugyanis öt perc elteltével egyenlíteni tudott, így 1-1-es állással mehettek az öltözőbe a csapatok. A játék képe nem sokat változott a második játékrészben sem, a Kőszeg birtokolta többet a labdát, de a befejezéseknél rendre hiányzott a koncentráció és a pontosság. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a Lukácsháza a mérkőzés hátralévő részében két találatot is tudott szerezni, így elvitte a három pontot Kőszegről.

CVSE – Vulkán Fürdő – Rábapatyi KSK  1-1 (0-1)  Celldömölk, vezette: Vass

CVSE: Osvald – Galovich (Gorácz 19.), ENYINGI, Göntér, Szuh (Gábor 18.), SCHIMMER, KESZEI, Lőrincz, DÖBRENTE (Binder 87.), Szabó (Pázsi 61.), Horváth

Vezetőedző: Kelemen Kornél

Rábapaty: Király – Németh, Könczöl, Piros P., Piros D., Csupor, Kovács Ta. (Kovács Ti. 78.), Balhási (Farkas 86.), Fehér K. (Szabó 56.), Fehér E., Nardai

Vezetőedző: Enzsöl Gábor

Gólszerzők: Pázsi 71., ill. Fehér K. 41.

A Celldömölk az első hazai győzelem reményében lépett pályára a Rábapaty ellen, ennek szellemében támadólag lépett fel már a mérkőzés elejétől kezdve, jelezve, hogy csak a három pont elfogadható számukra. A félidő hajrájában azonban érkezett a hidegzuhany, miután egy kontrából megszerezte a vezetést a Rábapaty, így ők mehettek előnnyel a szünetre. A hazaiak a második félidőben mindent megtettek az egyenlítés, majd a fordítás érdekében, a 71. percben Pázsi Máté révén sikerült is egalizálni. Több gól nem esett a találkozón, így a CVSE az egyik pontot meg tudta menteni, az első hazai győzelmükre azonban még várni kell.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.
Második lett a szombathelyi Kelemen Alex a 7-8. évfolyamosok országos történelemversenyén
Hétvégén tartották a verseny döntőjét az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központban.