Megyei I. osztály - legyőzte a Rábapatyot a Csepreg, nem bírt egymással a Szarvaskend és a Répcelak

A forduló vasárnapi játéknapján hazai környezetben nyert a Csepreg és a Vép, a Lukácsháza Rumból vitte el a három pontot. A Répcelak szarvaskendi vendégjátéka pontosztkozkodást hozott.

Vép VSE - Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE 3-0 (1-0)  Vép, vezette: Talabér

Vép: Bezdi B. - Kovács, Török, BEZDI SZ., Szilvás, BALIKÓ D., Illés (Szijártó 76.), Varga (Berta 71.), Takács Á., Takács M., Balikó M. (BEKE 48.)

Vezetőedző: Török Richárd

Vasvár: Tóth - Bíró, Horváth, Berta, Vincze K. (Kósa 90.), Elekes (Vincze B. 74.), Réfi, Sinkó, Kálin, Márton, Schermann

Vezetőedző: ifj. Sziffer István

Gólszerzők: Takács Á. 9., Bezdi Sz. 80., Beke 87.

A múlt héten a Celldömölköt legyőző Vasvár ezúttal a bajnokesélyes Vép otthonába látogatott. Sziffer István együttese jól kezdte a találkozót, rögtön egy kapufával jelezték, hogy nem lesz könnyű dolga a hazai csapatnak, ha otthon szeretné tartani a három pontot. A 9. percben egy büntetőnek köszönhetően a Vép szerezte meg a vezetést. A félidő hátralévő részében főként mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A 70. perctől aztán magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a házigazda, ennek pedig még két találat lett az eredménye, így alakult ki a 3-0-s végeredmény. A szimpatikusan játszó Vasvár nagyon megnehezítette a vépi csapat dolgát.

Lorry GM Kft Szarvaskend - Répcelaki SE  1-1 (0-0) Szarvaskend, vezette: Kondor

Szarvaskend: Gáspár - Velekei (Görcsi 34.), Nagy R. (Somogyi 73.), Tóth, Csillag, Jóna, Németh, Csenterics (Nagy Á. 77.), Földes, Smolczer, Kopfer

Vezetőedző: Tóth Gábor

Répcelak: Tóth J. - Tóth Do., De Paula, Tokaji, Tóth Dá. (Ódor B. 73.), Tamási, Ódor G. (Verasztó 82.), Horváth, Rácz, Prystupa, Molnár (Németh 63.)

Vezetőedző: Balassa Péter

Gólszerzők: Csillag 55., ill. Verasztó 93.

A találkozót a vendégek kezdték valamivel jobban, főként bedobások után sikerült veszélyes helyzetekeket kialakítaniuk a szarvaskendi kapu előtt. A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a játék, gól nem született, így 0-0-val vonultak pihenőre a csapatok. A második játékrészben a hazaiak támadólag léptek fel, és hiába kellett nélkülözniük két meghatározó támadójukat, az 55. percben így is megszerezték a vezetést. A vendégek végül a 93. percben a csereként beállt Verasztó révén meg tudtak menteni egy pontot, a döntetlen a játék összképe alapján igazságosnak mondható.

Rum KSC - Schott Lukácsháza SE 1-6 (0-4)  Rum, vezette: Bedi

Rum: Kozma - Csonka, Székely, Markó, Klauzer, Németh, Máthé, Szakos, Koszokovits, Tar, Pásti (Szalai 46.)

Vezetőedző: Lepár Attila

Lukácsháza: Horváth - Bolfán, Szentkúti (Lévai 49.), Takács, Gombás (Krancz 62.), Varga, Osztrosits (Lengyel 87.), Gugcsó, Bősze, Dan, Dr. László

Vezetőedző: Sántha Szilárd

Gólszerzők: Szalai 68., ill. Dr. László 20., Dan 2 (25., 28.), Gombás 33., Takács 56., Varga 75.

Kiállítva: Németh 74.

Meglehetősen nehéz helyzetben fogadta a Rum együttese a Lukácsházát vasárnap délután. A hazai csapatból kedden 11 játékos lett lázas beteg, így szerették volna egy másik időpontra áttenni a mérkőzést. A lukácsháziak ehhez azt szerették volna, hogy legyen papír arról, hogy van igazoltan koronavírus-fertőzött a csapatban. A rumi együttes közvetlenül a mérkőzés előtt tudta meg, hogy az egyik kórházba került játékos tesztje pozitív lett, papírt azonban még nem tudtak mutatni, így a mérkőzést lejátszották a csapatok. Az ezer sebből vérző és meglehetősen zaklatott lelkiállapotban lévő házigazda ellen végül megérdemelt vendég győzelem született.

Csepregi Sport Egyesület - Rábapatyi KSK 3-1 (2-0)   Csepreg, vezette: Szabó III.

Csepreg: Taródi - Kótai, Steiner M., TÁJMEL, Steiner Zs. (Kovács 62.), Baranyai (Horváth E. 79.), Pócza, Nika B., Horváth B. (Nika M. 65.), Merk, Steiner C.(Bánhidi 77.)

Vezetőedző: Steiner Zsolt

Rábapaty: Király - Németh, Könczöl, Piros P., Piros D., Dugovics (Farkas 61.), Szabó, Csupor, Kovács Ta., Fehér K. (Kovács Ti. 61.), Fehér E.

Vezetőedző: Enzsöl Gábor

Gólszerzők: Pócza 2 (12., 77.), Horváth B. 21., ill. Szabó 90.

A házigazda Csepreg nagyon motiváltan lépett pályára a hétvégi találkozón, Steiner Zsolt együttese négy mérkőzés után szeretett volna újabb győzelmet ünnepelni. A hazaiak hamar felvették a mérkőzés ritmusát a jó passzban lévő vendégek ellen, ennek eredményeként a 12. percben Pócza révén meg is szerezték a vezetést. A vezető gól után ezúttal nem az egyenlítő találat érkezett az ellenfél részéről, hanem Horváth révén a 21. minutumban megduplázta előnyét a csepregi együttes. A 2-0-s fordulás után sem igazán változott a játék képe, a hazaiak nagy akarattal játszottak, mentek előre, ez pedig újabb gólt eredményezett a 77. percben. A vendégek erejéből már csak a szépítésre futotta, a Csepreg egy jó erőkből álló Rábapaty ellen aratott megérdemelt győzelmet.

A teljes eredménysor és a tabella ide kattintva tekinthető meg.

Fotó: Répcelaki SE/Facebook