2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Megyei I. osztály - íme, a vasárnapi mérkőzések történései

Három mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó megyei I. osztályban. A Vép a Rumot verve maradt hibátlan, a Lukácsháza hazai környezetben gyűjtötte be a három pontot és szerezte meg első győzelmét, a Csepreg és az első fordulóban szabadnapos Szentgotthárd viszont nem bírt egymással.

Schott Lukácsháza SE – Körmendi Football Club 2-1 Lukácsháza, vezette: Sebesi P.

Lukácsháza: Kiss - BOLFÁN, Szentkúti, Gombás, Varga (Horváth 67.), Lengyel, Szalai (Komálovics M. 72.), NÉMETH (Keresztényi 85.), Bősze, KOMÁLOVICS Á., LÁSZLÓ

Körmend: Balogh - Takács, Péter, Buti (Nyári 58.), Varga (Tompa 67.), Majtényi, Simon (Sály 62.), Horváth (Papp 73.), Sipos, Török (Szabó 82.), Major

Gólszerzők: Németh 2 (17., 27.), ill. Sipos 9.

Nem kezdődött jól a találkozó a hazaiak számára, a vendégek rögtön az első két lehetőségükből kihasználtak egyet, és megszerezték a vezetést. A bekapott gól után azonban sikerült rendeznie a sorokat a Lukácsházának, és gyorsan meg is fordították a találkozót. A vezetés ellenére is támadásban maradt a hazai együttes, megvoltak a lehetőségeik, hogy végleg eldöntsék a találkozó sorsát, ám ezeket nem sikerült értékesíteni. A mérkőzésben benne volt a körmendi egyenlítés, azonban a nagyobb helyzeteket a hazaiak hagyták ki, ami nagyban a vendégek remekül védő kapusának volt köszönhető. A mérkőzés összképe alapján megérdemelt győzelmet aratott a Lukácsháza a szimpatikusan játszó Körmend ellen.

Rum KSC – Vép VSE 0-2 (0-0) Rum, vezette: Papp Á.

Rum: Kozma – Csonka, Székely (Pásti 66.), Klauzer (Pásti 89.), Szabó, Szakos (Németh 77.), Markó, Horváth, Koronaczai (Egervölgyi 66.), Leitgeb, Tancsics (Koszokovits 52.)

Vép: Bezdi B. – Dancs, Kovács, Viszket, Szalai, (Auer 89.) Bezdi Sz. (Szilvás 83.), Illés (Török 67.), Varga B., Balikó D., Dala (Varga O. 76.), Balikó M.

Gólszerzők: Szalai 2 (52., 79.)

Az első félidőben megpróbáltak fogást találni egymáson a csapatok, de ez egyik gárdának sem sikerült igazán. Hazai oldalon kimaradtak a helyzetek, a vendégek pedig mezőnyfölényben játszottak az első játékrészben. A második félidő elején a mezőnyfölény egy szabadrúgás után góllá érett, majd a hazaiak könnyen kiegyenlíthettek volna, a kihagyott helyzet azonban megbosszulta magát, és a Vép tovább tudta növelni előnyét, ezzel ki is alakult a 0-2-es végeredmény. A mérkőzés kiváló játékvezetés mellett zajlott, és összességében megérdemelt vendégsiker született a találkozón.

Csepregi Sport Egyesület – Szentgotthárdi VSE  1-1 (1-0)      Csepreg, vezette: Bagoly G.

Csepreg: Taródi – Kótai, Steiner M., Tájmel, Takács (Németh 50.), BARANYAI, Pócza, KOVÁCS (Horváth 65.), NIKA, Merk (Steiner Zs. 75.), LUKÁCS (Bánhidi 73.)

Szentgotthárd: Támis – Osvald, Düh (Könye 48.), Dancsecz, Majczán, Gécsek (Korpics 68.), Dancsecs (Vadász 78.), Sulics, Nagy, Tulok, Kapui

Gólszerzők: Baranyai 22., ill. Nagy 51.
Kiállítva: Nagy 57.

Jobban kezdte a Szentgotthárd a találkozót, a hazaiak az első negyed órában meglehetősen fásultak voltak, bent maradtak az öltözőben. Az idő előrehaladtával aztán szépen lassan átvette az irányítást a Csepreg, aminek vezető gól lett az eredménye. A második félidőben mindent megtettek a hazaiak, hogy bebiztosítsák győzelmüket, a kihagyott helyzetek azonban megbosszulták magukat, és büntetőből egyenlített a vendég együttes. Az 57. percben Nagy kiállítása után emberelőnybe került a Csepreg, ami akár meg is pecsételhette volna a szentgotthárdiak sorsát, azonban hiába támadott mindent egy lapra feltéve a hazai csapat, nem sikerült megszerezni a győzelmet érő gólt, és be kellett érniük az egy ponttal. A mérkőzés képét tekintve a döntetlen a vendégekre nézve lehet hízelgőbb.