2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Megyei I. osztály - hajrá-beli gólok játszották a főszerepet a vasárnapi játéknapon

Nyert a Rábapaty és a Rum, az Egyházasrádóc-Király SE mérkőzésen a végére maradtak az izgalmak. Továbbra sem talált legyőzőre a Vép

Vép VSE - Répcelaki SE 3-0 (2-0) Vép, vezette: Papp

Vép: BEZDI B. - DANCS, Kovács, Varga O.(Auer 72.), Szalai (Wágner 86.), Bezdi Sz., BALIKÓ D., Illés (Takács M. 73.), Varga B. (Szilvás 57.), Takács Á., Balikó M.

Edző: Török Richárd

Répcelak: NÉMETH M.. - Tóth Do., De Paula (Baranyai 86.), Tóth Dá., Tamási (Németh B. 79.), Tokaji, Sipos, Horváth, Rácz, Havasi, Prystupa

Edző: Balassa Péter

Gólszerzők: Szalai 18., Balikó D. 41., Rácz 86. (öngól)

Kiállítva: Tóth Do. 41. (Répcelak)

Jól kezdte a találkozót a veretlen házigazda, hamar magához ragadta a kezdeményezést, aminek eredményeképpen két gólos előnyre tett szert már az első félidőben. A továbbiakban a két kapus kapott főszerepet, Bezdi és Németh is nagy bravúrokat mutatott be. A hajrában egy öngól végleg eldöntötte a találkozó sorsát, megérdemelten nyert a Vép.

Egyházasrádóci SE - Király SE 1-1 (0-0)  Egyházasrádóc, vezette: Kondor

Egyházasrádóc: Bali - Bakos D., László, Vilics, Molnár L., Molnár I.(Péter 77.), Kardos (Bakos Cs.70.), Mészáros (Máté 82.), Kazinczki (Lukács 37.), Krajczár, Kovács (Paksi 46.)

Edző: Lukács Ede

Király SE: Tóth - Sásdi, Takács, Kalmár, Kudron (Hertelendi 75.), Reseterits, Kiss, Kovács, Kondákor (Fülöp 63.), Halmosi, Subicz

Edző: Hegyi László

Gólszerzők: Bakos D. 93., ill. Halmosi 87.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, több nagy helyzetet is kidolgoztak és kapufáig is sikerült eljutniuk. A félidő második felében már kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, főként mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. A második félidőben felváltva forogtak veszélyben a kapuk, végül a két hajrában esett gólnak köszönhetően 1-1-es végeredménnyel zárult a mérkőzés.

Rábapatyi KSK - Csörnöc Gyönyge Vasvár VSE  2-1 (1-0)  Rábapaty, vezette: Szabó III. Zoltán

Rábapaty: Király - Könczöl, Németh (Kovács Ti. 67.), FEHÉR E., PIROS P., Dugovics (Szabó 82.), Nardai, Kovács Ta., Fehér K. (Vadász 55.), Piros D.(Gosztolya 57.), Farkas (Varga 70.)

Edző: Enzsöl Gábor

Vasvár: Tóth - Bíró, Varga (Elekes 79.),  Horváth, Berta, Vincze, Réfi, Sinkó (Tomanóczy 79.), Kálin, Frigy (Robán 46.), Schermann

Edző: ifj. Sziffer István

Gólszerzők: Farkas 10., Fehér E. 77., ill. Schermann 83.

Az első félidő elején a hazai csapat egy szép támadás végén megszerezte a vezetést Farkas Bence révén. Ezt követően inkább mezőnyben folyt a játék, kevés helyzet alakult ki, így maradt az 1-0-s rábapatyi előny a szünetre. A második félidőben egy támadóbb felfogású Vasvár lépett a pályára, a hazaiak kapusának többször is bravúrra volt szüksége, hogy megmentse csapatát a góltól. Míg a vendégek kihagyták a helyzeteket, a hazai csapat Fehér Ervin révén növelte előnyét, erre pedig már csak egy szépítő találattal tudott válaszolni a Vasvár. A Rábapaty szeretné megköszönni a Vasvárnak, hogy belement, hogy a találkozót náluk rendezzék meg.

Csepregi Sport Egyesület - Rum KSC 0-1 (0-0) Csepreg, vezette: Bagoly

Csepreg: Taródi - Kótai, STEINER M., Tájmel, Bánhidi (Pócza 60.), BARANYAI (Steiner Zs. 76.), Kovács, Nika (Büki 60.), LUKÁCS, Steiner C. (Horváth 91.), Németh (Merk 60.)

Edző: Steiner Zsolt

Rum: Busi - Csonka, Székely, Pupp (Németh 70.), Markó, Baumgartner, Koszokovits (Máthé 68.), Horváth, Leitgeb, Tar (Klauzer 83.), Pásti (Egervölgyi 77.)

Edző: Horváth Tibor

Gólszerző: Markó 90.

Egy támadó felfogású Csepreg lépett pályára már az mérkőzés elejétől kezdve, rengeteg helyzetet dolgozott ki a hazai együttes, amiket azonban nem sikerült értékesíteni. A Rum a hajrában egy kontra végén a maga javára fordított a mérkőzést, így elvitte a három pontot Csepregről.

A tabella, valamint a forduló teljes eredménysora itt érhető el.

Borítókép: Vép-Répcelak/Finta László

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.