2024.03.28., csütörtök  •  Gedeon, Johanna napja
ESZ-kutatás
Megyei I. oszály: nagy csatában nyert a Sárvár, kihasználva ezzel a Celldömölk és a Király pontosztozkodását

A Haladás-Zanat vezetni is tudott a címvédő ellen, a Sárvár azonban a második félidőben fordítani tudott. A Répcelak, valamint a Táplán is idegenben tudta begyűjteni a három pontot, míg a Bük és Vasvár hazai környezetben diadalmaskodott.

Hat mérkőzést rendeztek szombaton a megyei I. osztályú bajnokság 12. fordulójában. Nem akármilyen találkozókra került sor, ugyanis a tabella első négy helyezettje egymás ellen lépett pályára. A CVSE a Király SE gárdáját fogadta, míg a Haladás-Zanat a Sárvárt látta vendégül.

Vasvár VSE - Jánosháza VSE 2-1 (0-0)  Vasvár, vezette: Németh

Vasvár: Tóth - Bíró, Varga (Márton 89.) , Berta, Vincze, Fülöp (Hantó 90.) , Elekes, Dávid, Réfi, Czövek, Schermann (Pálla 56.)

Edző: ifj. Sziffer István

Jánosháza: Pethő - Bognár, Virág, Kiss, Szabó L., Büki, Laczi, Szabó T., Nagy, Benkő (Sztojka 56.) , Balázsi (Székács 38.)

Edző: Vágusz Arnold

Gólszerzők: Fölüp 2 (50., 62.), ill. Büki 74.

Két meglehetősen enervált csapat találkozott egymással, az első félidőben javarészt felívelések és egy-egy kontra jelentett veszélyt a kapukra. A pihenőt követően a hazaiak kapták el jobban a fonalat, bő 15 perc leforgása alatt két gólt is szereztek, és ezt követően is megvoltak a helyzeteik, egy szép támadás végén azonban találatra zárkózott a Jánosháza. A Vasvár végül nagyot védekezve kihúzta a hátralévő időt kapott gól nélkül, megszerezve ezzel a győzelmet.

Szentgotthárdi VSE - Répcelaki SE-Sport 36 2-4 (0-2)  Szentgothárd, vezette: Talabér

Szentgotthárd: Tóth - Gerebics, Kovács, László (Laczó 46.) , Dancsecz, Gécsek, Korpics (Báger 46.) , NAGY Sipos G., Sipos B., Gyécsek

Technikai vezető: Robert Kercmar

Répcelak: Németh - Palkó, Tóth, Markó (Németh 80.) , DE PAULA, Verasztó, Sipos, Horváth, Rácz, Havasi, Tar

Edző: Balassa Péter

Gólszerzők: Nagy 2 (59., 74.), ill. De Paula 2 (25., 66.), Verasztó 2 (40., 49.)

Kiegyenlített mérkőzést vívtak a felek, egyik csapat sem igazán tudott a másik fölé kerekedni. A nagy taktikai harcban a vendégek használták ki jobb százalékkal az előttük adódó lehetőségeket, így ők örülhettek a győzelemnek. A gotthárdiaknak pontosabb befejezéskre, élesebb kapu előtti játékra van szükségük a jobb folytatáshoz.

Büki TK - Kőszegi Lóránt FC 1-0 (1-0)  Bük, vezette: Marácz

Bük: Kamondi - Czingráber, Wágner, Németh Z., Kovács, Csonka, Németh G., Horváth, Orbán, Czirók, Schimmer

Edző: Marton Róbert

Kőszeg: Németh M. - Lintner, Kovács, Csuka, Rákhely, Csák, Németh O. (Szűcs 78.) , Réti (Riegler 68.) , Németh A., Kiss, Fehér

Edző: Őri Gábor

Gólszerző: Németh Z. 12.

A mérkőzésen  - melyen mindkét csapat több meghatározó játékosát nélkülözni kényszerült - szinte végig a küzdelem dominált, több helyzet viszont a büki alakulat előtt adódott. Ezekből egyet sikerült értékesíteni, így a hazaiak a játék képe alapján összességében megérdemelten tudták begyűjteni a három pontot egy rendkívül nehéz mérkőzésen és egy jó ellenféllel szemben.

Körmendi Football Club - Vasi Bádogos Kft. Táplán SE 1-2 (0-0)  Körmend, vezette: Papp

Körmend: Balogh - Lakosi, Buti, KRAJCZÁR (Németh 73.) , Köntés, Sály, Majtényi, László, BITA, Sipos, MAJCZÁN

Edző: Kurucz Ádám

Táplán: Gyécsek - VIDÁK, Gombos (Jantos 77.) , Gyurcsányi (Karda 13.) , Németh, POLYÁK, HUSZÁR, Manganelli, Polgár (Versegi 88.) , Horváth, Mikovics

Edző: Borbás János

Gólszerzők: László 86., ill. Vidák 2 (72., 81.)

A sok sérülés miatt tartalékosan felálló, és pocsék formában lévő hazai csapat fogadta a Táplán együttesét. Nagy mezőnybeli küzdelem mellett a második félidőben két gólos előnyre tett szert a vendég csapat, amelyre csak egy góllal tudott válaszolni a Körmend, így nem érdemtelenül vitte el Körmendről a három pontot a Táplán.

Haladás VSE-Zanati SE - Sárvár FC 1-2 (1-0)  Szombathely, vezette: Vass

Haladás-Zanat: Luisser - Buzás, Varga, Perger, Szakály (Baumgartner 65.) , Pap, Ferencz, Iván, Péter, Machinek, Nagy

Edző: Szenczi Imre

Sárvár: Velladics - Kovács Bá., Horváth, Ódor, Fider, Tokaji, Potyi, Kovács Be., Tóth (Szakos 82.) , Szemes, Csákvári (Illés 65.)

Edző: Haraszti Zsolt

Gólszerzők: Ferencz 8., ill. Tokaji 52., Ódor 71.

A tabella harmadik és negyedik helyezett csapata nézett egymással farkasszemet Szombathelyen. A sok sebből vérző hazaiak Ferencz góljával korán megszerezték a vezetést, sőt, mi több, a sárvári kapusnak nagy bravúrt kellett bemutatnia 1-0-ás állásnál. A házigazda nagyot küzdött, még a vendégek fordítása után is mentek előre, újabb gólt azonban már nem sikerült szerezniük. Egy végig nyílt, kiélezett mérkőzésen a Haladás-Zanat nagy csatára késztette a címvédőt és nagyon közel állt ahhoz, hogy pontot, pontokat szerezzen.

CVSE-Vulkánfürdő - Király SE 3-3 (2-2)  Celldömölk, vezette: Harcsár

CVSE: Osvald - Marsai Mi., Enyingi (Göntér 77.) , Szuh, Marsai Má., Tóth (Szabó 68.) , Gorácz (Horváth 92.) , Keszei T., Galovich, Keszei R., Kovács

Edző: Kovács Balázs

Király SE: Király - Szalay, Auer, Subicz, Kalmár (Kondákor 74.) , Kudron (Fábián 66.) , Reseterits, Németh (Tamás 88.) , Devecseri, Halmosi, Schimmer

Edző: Hegyi László

Gólszerzők: Kovács A. 2 (23., 90.), Marsai Mi. 41., ill. Halmosi 2 (10., 29.), ill. Fábián 70.

Remek meccsnek ígerkezett a két élcsapat találkozója, annak ellenére is, hogy a hazaiaknál a héten tovább bővült a maródiak listája. Kitűnő első félidőt produkáltak a felek, nagy iram, jó játék és izgalom jellemezte a félidőt, amiben mindig a vendég csapat szerzett vezetést, de jól reagált a CVSE a történtekre és megérdemelten tudott egyenlíteni. A második játékrészben keveset forgott veszélyben mindkét kapu, így némileg váratlanul harmadszor is megszerezte a vezetést a Király. Ezután is próbált egyenlíteni a hazai gárda és küzdőszellemük, valamint a nagy szívük a meccs végén segített és harmadjára is sikerült döntetlenre hozniuk a meccset. Nagy iramú, élvezetes találkozón igazságos pontoztozkodás született, a két csapat igazolta, hogy nem véletlen a tabellán elfoglalt helyezése. Remek egyéni teljesìtményekkel mindkét oldalon, kitűnő meccset láthatott a publikum, ami után vastapssal jutalmazta a hazai gárdát.

A tabella állása ide kattintva érhető el.

Fotó: Haladás VSE-Zanati SE

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 11. szám - 2024.03.22.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Lomtalanítás: házhoz mennek idén is a lomokért Szombathelyen
Elkezdődött a lomtalanítási akció. A korábbi évekhez hasonlóan a SZOVA idén is bejelentéses és házhoz menő rendszerben is szállítja a hulladékot a tavaszi időszakban a keleti városrészen, ősszel pedig a társasházas övezetekben.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.