2024.04.24., szerda  •  György napja
Megye II. osztály, északi csoport: nem hibáztak az élen álló csapatok, újra nyerni tudott a Pecöl

A Pecöl mellett a Gérce is visszatért a győztes útra, amely három vereség után tudott nyerni. Az Alsóújlak zsinórban ötödik találkozóján szerezte meg a három pontot, ezt a szintén kiváló formában lévő Kemenesalja bánta. A Sitke, valamint a Sé hazai környezetben tudott győzni, a Gencsapáti viszont idegenben múlta felül a Sparit.

Kemenesalja Futball Club - Alsóújlaki Sport Club 2-3 (0-2)  Vönöck, vezette: Sály

Kemenesalja: Bakos - Belegrai, Szakál E., Kóbor, Őri, Lőrincz G. (Szakály 18.) , Szakál M., Czöndör, Lőrincz M., Ölbei, Iván (Bodor 76.)

Alsóújlak: Gábor - Gampel Do., Kaposi, Varga K., Kántor D. (Hancz 52.) , Nagy, Varga Á., Gampel Dá. (Tárkányi 79.) , Ódor, Kántor T., Varga R.

Gólszerzők: Őri 47., Czöndör 65., ill. Ódor 27., Gampel Do. 45., Varga R. 88.

A hazai együttes jól kezdte a találkozót, majd egy sérülés miatt már bő negyed óra elteltével változtatniuk kellett. A vendégek két rögzített szituációt is gólra tudtak váltani, így 0-2-es állással fordultak a csapatok. A második játékrészben húsz perc alatt ledolgozta hátrányát a Kemenesalja, amely a folytatásban felvéve ellenfele stílusát meglehetősen idegesen, kapkodósan játszott. Amikor már szinte mindenki elkönyvelte, hogy megosztoznak a pontokon a csapatok, egy büntetőnek köszönhetően az alsóújlakiak szerezték meg a győztes találatot.

Sitke KKSE - Ölbő Községi SE  6-2 (1-1)  Sitke, vezette: Szejke

Sitke: Viczmándi (Kelemen D. 75.)  - Imre Gá., Gyürü (Papp 46.) , Poós, Tóbiás, Imre Ge., Sulyok (Bagoly G. 81.) , Kelemen B., Németh, Horváth (Hantó 64.) , Bagoly A. (Szita 25.)

Ölbő: Varga - Tóth Al., Tóth At., Tóth G. (Palaczky 67.) , Sipos (Vidos 36.) , Simon, Vasadi, Bertha, Bárdosi (Papp 75.) , Németh Z., Németh E.

Gólszerzők: Tóbiás 34., Kelemen B. 2 (58., 62.), Szita 72., Poós 2 (91., 94.), ill. Vasadi 2 (12., 83.)

Hamar vezetést szerzett a vendégcsapat, majd a sitkeieknek volt több gólszerzési lehetősége, de még büntetőből sem tudtak a kapuba találni. A félidő közepén egy távoli lövéssel egyenlítettek a hazaiak, így döntetlennel fordultak a csapatok. A folytatásban is a házigazda irányított, de már értékesítette is a helyzeteit , és megérdemelt győzelmet aratott.

Pecöl KMSE - ÖTE Ikervár SE  2-0 (0-0)  Pecöl, vezette: Takács

Pecöl: Kollarics - Pálfi (Németh I. 74.) , Kurucz, Kámán, Farkas E., Oszkó, Farkas A., Illés, Szemes (Varsányi 61.) , Gyürü (Lakatos 84.) , Márok (Németh Á. 79.)

Ikervár: Németh Á., - Németh D., Németh M., Vincze, Németh P. (Asztalos N. 73.) , Naszádos, Horváth, Molnár (Asztalos R. 60.) , Varga, Schimmer (Baumgartner 61.) , Németh R.

Gólszerzők: Illés 54., Gyürü 58.

Két vereség után a hazai csapat mindenképpen szerette volna begyűjteni a három pontot a szomszédvári rangadón. Az első félidőben hiába támadott a Pecöl, nem találta a rést a betömörülő vendég védelmen, így 0-0-s eredményt hozott az első negyvenöt perc. A térfélcsere után aztán Illés Dániel szabadrúgásával sikerült megszereznie a vezetést a házigazdának, majd egy Panenka-s büntető után Gyürü László növelte tovább az előnyt. A pecöli győzelem nem forgott veszélyben, a játékosok nagyon akarták a győzelmet, ennek pedig három pont lett a jutalma egy nagy presztízsű találkozón. A hazaiak felnőtt, valamint ifjúsági együttese is csapatként nyújtott kiemelkedőt.

CONOIL Merseváti SE - Söpte Sport Egyesület 0-2 (0-1)  Mersevát, vezette: Molnár

Mersevát: Patyi - Varga, Gönye (Takács 88.) , Tanai, Győrvári, Horváth, Czupor (Pásti 60.) , Nagy T. (Dénes M. 70.) , Sebestyén, Nagy Á., Dénes B.

Söpte: Márffi - Németh M., Kovács, Pusker, Léhmann (Mester 45.), Marton (Pereszteghy 77.) , Pungor (Németh B. 84.) , Molnár, Vámos, Varga (Kertes 56.) , Koronczai (Orbán 62.)

Gólszerzők: Marton 38., Vámos 67.

Kemény, hajtós játékot hozott a mérkőzés, végig nyíltan futballozott mindkét gárda. Az első félidő végén bűntetőből tudott vezetést szerezni a listavezető, így 0-1-es eredménnyel fordultak a csapatok. A második félidőben is inkább csak mezőnyben folyt a játék, kapura ritkán voltak veszélyesek a felek, a vendégek is szögletből tudták csak növelni előnyüket. A hazaiaknak ezen a napon gólra nem futotta.

Elektromol Spari FC - Gencsapáti KSE 1-2 (0-1)  Szombathely, vezette: Sály

Elektromol Spari: Kovács - BARANYAI, Dienes, Jónás, Molnár (Pados 48.) , Németh V., Fritz, Nyári, TÓTH, SCHMIDT, Németh R.

Gencsapáti: Horváth Gy. - Petrőczi (Horváth Á. 90.) , Janzsó (Szigetvári 67.) , Fogl, Dancs, Molnár, Bokor (Varga 56.) , Mester, Lőrincz, Kovács, Tar (Egyed 87.)

Gólszerzők: Nyári 55., ill. Lőrincz 5., Kovács 82.

Kiállítva: Nyári 77. (Elektromol Spari)

A sérülések, betegségek miatt több játékosát is nélkülözni kényszerülő hazaiak nagyon szerették volna begyűjteni a három pontot, ám nem indult jól számukra a találkozó, a gencsiek egy kontratámadás után már az ötödik percben előnybe kerültek. A második félidőben ugyan sikerült egalizálniuk a hazaiaknak, a görcsös akarásnak is köszönhetően azonban emberhátrányba kerültek, ez pedig megpecsételte a sorsukat. A hajrában a vendégek egy szöglet után megszerezték második találatukat, ezzel pedig el is döntötték a három pont sorsát.

Gérce-Vásárosmiske KSE - Uraiújfalu SE 4-1 (0-0)  Gérce, vezette: Szabó I.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. - Komáromi A., Németh, Máthé, Major, Pethő (Kovács 45.) , Mórocz, Hompok (Lerik 72.) , Nunkovics, Csonka, Kövesdi (Ódor 71.)

Uraiújfalu: Horváth - Szabó, Tóth, Pungor, Gallen, Agg (Farkas 58.) , Németh D., Gáspár (Csete 85.) , Varga, Németh I. (Kollárits 85.), Simon

Gólszerzők: Mórocz 2 (66., 85.), Németh 78., Máthé 90., ill. Farkas 59.

Három vesztes mérkőzés után mindenképpen javítani szeretett volna a gércei együttes, amely ugyan hátrányba került a második félidőben, ezt követően azonban magára talált és négy gólt szerezve magabiztos győzelmet aratott.

Szeleste-Pósfa SE - Zanati KSE-Haladás VSE 0-3 (0-1)  Szeleste, vezette: Monostori

Szeleste-Pósfa: Nagy Cs. - Fülöp (Horváth E. 92.) , Nagy D. (Porpáczy 85.) , Riba, Kovács A., Horváth D. (Pomper 46.) , Szabó (Tóth 77.) , Varga, Kovács R., Földi, Trittremmel

Zanati KSE-HVSE: Kántor - Varga, Ferencz, Maráczi (Machinek 84.) , Perger, Szenczi, Németh G. (Horváth 84.) , Nemes (Szabó 74.) , Németh E. (Neczpál 68.) , Janek, Bódi (Kiss 59.)

Gólszerzők: Szenczi 2 (3., 90.), Perger 67.

A vendég alakulat kezdte jobban a mérkőzést, ennek köszönhetően már a harmadik percben megszerezte a vezetést. A meccs középső szakaszában magához tért a Szeleste, de a helyzeteit elpuskázta. A végén szerzett két góllal a Zanat-Haladás bebiztosította a megérdemelt győzelmét.

Honvéd Sé SE - Bozsoki SE 2-0 (1-0)  Sé, vezette: Ódor

Honvéd Sé: Földi - Szalay, Varga (Vándori 46.) , Séfer, Kovács, Örkényi (Bogyai 43.) , Muzsai (Vámos 91.) , Farkas P. (Farkas K. 83.) , Fichtacher, Nemes (Deutsch-Szalai 85.) , Kámán

Bozsok: Miklós - Bigner, Kalmár, Nagy, Dévényi (Pál 57.) , Hankó, Tompek, Könye, Kiss, Marti (Kovács 27.) , Kaposi (Németh 75.)

Gólszerzők: Muzsai 45., Kovács 93.

Kiállítva: Nagy 69. (Bozsok)

A séi csapat alaposan megtizedelve várta a „szomszédvári” rangadót, ugyanis sérülések, betegségek és eltiltás miatt nyolc játékosát is nélkülöznie kellett. A mérkőzés első félidejében a kezdeti ismerkedés után enyhe vendég mezőnyfölény alakult ki, de a folytatásban kiegyenlítődtek az erőviszonyok. Helyzetekig csak elvétve jutottak a csapatok. Aztán a félidő utolsó percében egy szemfüles góllal megszerezte a vezetést a vendéglátó. A második félidőben folytatódott az öldöklő küzdelem, olykor a parázs jelenetektől, kemény belépésektől sem volt mentes a találkozó. Ahogy teltek a percek, a hazaiak egyre magabiztosabbá váltak, ekkor már helyzeteket is kialakítottak, de a befejezésekbe hiba csúszott. A derbi a mérkőzés utolsó percében dőlt el, amikor is egy sikeresen végigvitt kontrát fejezetek be góllal a hazaiak. Összességében elmondható, hogy jó játékvezetés mellett a hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot, köszönhetően annak, hogy csúsztak-másztak a sikerért és akaratban is felülmúlták a jó játékerőt képviselő ellenfelüket.

A csoport állását az alábbi linkre kattintva lehet megtekinteni.