2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Megvan az első siker, végig vezetve győzte le az SZKKA a Vasast

Marosán György tanítványainak a fontos pillanatokban a helyén volt a szívük és a kezük, ami nagyon fontos győzelmet ért számukra.

NŐI KÉZILABDA K&H LIGA, 4. FORDULÓ

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA - VASAS SC 32-30 (20-15)

Igazi rangadó várt péntek este az SZKKA a kézilabdacsapatára. Marosán György együttese első győzelmére készült, ehhez pedig minden adott volt az év első októberi napján. A szurkolók már a találkozó előtt fantasztikus hangulatot teremtettek, és készültek, hogy belehajszolják a csapatot a sikerbe. A Vasas az Alba Fehérvár elleni sikerrel kezdte NB I-es szereplését, azóta viszont nem sikerült mérkőzést nyerniük, míg a hazaiak ugyan rendre megnehezítették a náluk esélyesebbnek vélt csapatok dolgát, a papírformát azonban nem sikerült borítaniuk.

Két védés után Csire Fanni szerezte a mérkőzés első találatát, megadva ezzel a kezdő lökést a szombathelyieknek. Az angyalföldiek válasza után Stosics jelezte, hogy a hazaiak mindent megtesznek, hogy megszerezzék első győzelmüket az idényben, 2-1 állt az eredményjelzőn. A folytatásban felváltva estek a találatok, a Vasasnak kellett tartani a lépést a vasiakkal. 4-3-nál viszont ismét Stosics volt eredményes, amivel először volt kétgólos a differencia. Remekül, már-már extázisban védekeztek Marosán György lányai, Gorilska blokkjai nagyon fontos pillanatban érkeztek, Csire pedig második góljával pedig már 6-3 volt az állás. A vendégek próbáltak kapaszkodni, a hazaiaknak mindenre volt válasza, ráadásul Szendrei gólja után emberhátrányba is került a Vasas. A folytatásban Pődör Rebeka talált be ismét, 12-8-nál pedig először tudott meglépni négy góllal a szombathelyi gárda. A pirosmezesek időt kértek, majd újabb SZKKA-találatnak örülhetett a publikum, 15-10-nél már ötgólos volt az előny. Meglehetősen hullámzó volt a játék képe, voltak jó periódusai a vendégeknek is, amikor 2-3 gólra fel tudtak jönni, ezt követően viszont mindig volt valaki vasi részről, aki átlendítette a csapatot a holtponton. Prkacin és Gorilska is igazi vezérként játszott, a házigazda pedig őrizte előnyét, sőt mi több, a szünetre ismét ötgólosra növelte azt, harminc percnyi játék után 20-15 állt az eredményjelzőn.

Piros-kék góllal indult a második etap, majd a remek formában lévő Pődör Rebeka állította vissza az ötgólos különbséget. A csapatok folytatták a sormintát és a gólpárbajt: Vasas-találatot szombathelyi követett, Agbaba és Pődör pedig kisebb különcsatát vívtak - már ami a gólszerzést illeti -. Potyogtak a gólok, a vendégek próbáltak zárkózni, a fontos pillanatokban azonban rendre érkezett egy gól, vagy egy jó védekezés szombathelyi oldalon. Negyven percnyi játék után 27-23 állt az eredményjelzőn, állandósulni látszott a nagyjából három gólos differencia. 27-25-nél Pődör találata úgy kellett, mint egy falat kenyér, a szombathelyieknek, nem sokkal később pedig már ismét négy volt közte 29-25-nél. A hibák, pontatlanságok mindkét csapat játékában jelen voltak, sokszor egymás eladott labdáiból, kimaradt ziccereiből éltek a felek. A kapuban Tomasevichez hasonlóan Balogh is remek teljesítményt nyújtott, az utolsó tíz percre fordulva 30-27 volt az állás. Izgalmas hajrára volt kilátás, a hazaiaktól támadásban és védekezésben is maximális koncentrációra volt szükség az előny megőrzéséhez. Szilovics találatával 31-30-nál egyre zárkózott a fővárosi alakulat, amely ezt követően emberelőnyben egyenlíthetett volna, a felsőléc azonban a házigazdával volt. Egy elhibázott lövés után aztán remek védekezéssel hibára késztette az SZKKA  a Vasast, majd Virág Noémi szerzett nagyon fontos gólt három perccel a lefújás előtt, 32-30 volt ekkor az állás. A hátralévő időben egyik csapatnak sem sikerült már újabb gólt szereznie, így a szombathelyiek idénybeli első győzelmüket könyvelhették el és nagyon fontos két pontot gyűjtöttek be.

Liliia Gorilskáék legközelebb október 20-án lépnek pályára, méghozzá a világsztárokkal teletűzdelt Győri Audi ETO KC otthonában.

Fotó: Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.