2024.04.24., szerda  •  György napja
Megszorongatta az SZKKA a Mosonmagyaróvárt, a győzelem azonban nem sikerült

Ismét nagyot küzdött a szombathelyi csapat, a hajrában azonban a vendégek eldöntötték a mérkőzés sorsát.

K&H LIGA, 22. FORDULÓ

Hungast Szombathelyi KKA – Motherson Mosonmagyaróvár 24-29 (12-13)

SZKKA: Tomasevics – Wald 1, Mayer 1, Bandelier 2, Horilszka 3, Agbaba 7, Orbán 3 Csere: Pődör R. 3, Pődör B., Horváth P. 3, Virág 1, Varga N. , Szendrei, Forgács, Farkas H. (K)

Edző: Marosán György

Hosszú idő után először léphetett pályára szurkolók előtt a Hungast-SZKKA kézilabdacsapata. Marosán György együttese a tabella ötödik helyén álló Mosonmagyaróvár együttesét látta vendégül, a cél pedig nem volt más, mint győzelemmel ráfordulni a bajnokság hajrájára, ahol nagyon fontos mérkőzések várnak a szombathelyiekre.

A hazaiak meglehetősen álmosan kezdték a találkozót, a vendégek egy 0-3-as szériával kezdtek. Ezt követően viszont egyértelműen kezdtek éledezni a sötétmezesek és Agbaba, valamint Pődör Rebeka góljaival 4-6-ra tudtak zárkózni. Keményen, kompletten védekezett a Mosonmagyaróvár, amely újra meg tudott lépni négy találattal. A félidő felénél Bandelier bombázott a felsőléc alá, 6-9 állt ekkor az eredményjelzőn. Néhány percre állandósult a háromgólos különbség, aztán a játékrész utolsó tíz percében az SZKKA akarata érvényesült. Hatalmas tűzzel és elszántsággal játszottak a lányok, aminek köszönhetően a házigazda feljött egy gólra, 12-13 volt az állás a szünetben.

A második játékrészt is jobban kezdte a Mosonmagyaróvár, a szombathelyiek nem igazán találták a rést a pajzson. 16-21-nél már öttel is vezetett a vendég alakulat, Marosán György lányai azonban nem adták fel, szép gólokkal faragtak a hátrányból, 19-22-nél pedig úgy tűnt, hogy újra lehet esély megszorongatni az ellenfelet. A folytatásban viszont ismét erősíteni tudtak a mosonmagyaróváriak, ráadásul a vasiak több alkalommal is ziccerben hibáztak. Nyolc perccel a vége előtt ismét öt gól volt a különbség, innen pedig már nem volt visszaút. A hazaiak nagyon akartak, harcoltak, küzdöttek, de a Mosonmagyaróvár érvényesítette a papírformát és végül 29-24-re nyerni tudott az Aréna Savariában.

A vasiak számára szerdán Kisvárdán folytatódik a mérkőzés 18 órás kezdettel.

Fotó: szombathelyikezilabda.hu