2024.04.23., kedd  •  Béla napja
Megállíthatatlan a Falco, a Szolnok is elvérzett az Aréna Savariában

A Konakov-legénység az utolsó negyedben őrölte fel a tavalyi ezüstérmest, így továbbra is veretlenül menetel, emellett pedig remek előjelekkel várhatja a szerdai BL-rajtot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I., 3. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 82-69 (21-17, 20-17, 17-19, 24-16)

Falco: Váradi 12, Somogyi 10/3, Benke 15/9, Golomán 10/3, Keller Á. 4. Csere: Perl 20/3, Barac 9, Clark 2, Verasztó -.

Szolnok: Rogic 10/6, Pallai 5/3, Cummings 7/3, Subotic 16/6, Cakarun 12. Csere: Rudner 9/3, Zsíros 3/3, Badzim 3/3, Taiwo 2, Kovács P. 2.

Edző: Gasper Potocnik

Két veretlen csapat, nem mellesleg az előző idény két döntőse csapott össze szombaton este az Aréna Savariában a kosárlabda NB I 3. fordulójában. A Falco a Sopron legyőzésével hangolt a rangadóra, míg a Szolnok az Atomerőmű otthonában diadalmaskodott.

Nem túlzás azt állítani, hogy álomszerűen indult a sárga-feketék számára a mérkőzés, a Falco ugyanis egy 9-0-ás sorozattal sokkolta az Olajbányászt, három perc elteltével sem tudtak a gyűrűbe találni. Gasper Potocnik időt is kért, a vendégek pedig valamelyest faragtak is a hátrányukból, 9-4-re zárkóztak. A folytatásban Somogyi pillanatai következtek, ő szállította a hazai pontokat, amivel tartotta előnyét a bajnoki címvédő. Subotic hármasa után kettőre jött fel a Szolnok, amire a vasiak Barac, valamint Perl kosaraival feleltek. A negyed végén Badzim is beköszönt kintről, majd Perl büntetőzőtt, az első etap után 21-17 állt az eredményjelzőn.

A második negyed szolnoki pontokkal indult, Kovács és Pallai volt eredményes, az előny pedig ezzel már a vendégeknél volt. Örülni azonban nem örülhettek sokáig, ugyanis Perl ismét vezérré lépett elő, s pontjaival hamar visszavette a vezetést a szombathelyi gárda. Az Olaj légiósai hathatós közreműködésével 26-27-nél újra lépéselőnybe került, rendkívül kiélezett mérkőzést játszottak a felek. A Falco végül Golomán és Benke révén hét ponttal el tudott lépni, a félidőben 41-34-re vezetett a házigazda.

Meglehetősen hullámzó volt a játék képe, hol az egyik csapat tudott ellenfele fölé kerekedni, hol a másik. Subotic hármasa után sárga-fekete pontok következtek, ám a Szolnok folyamatosan faragott hátrányából, Cummings kosara után pedig már ők vezettek. Reagált is a hazai alakulat, 52-48-nál már ismét náluk volt az előny, sőt, mi több, karnyújtásnyira volt a tízpontos differencia. A záró etapra végül ötpontos előnnyel mehetett a Falco, 58-53 volt ekkor az állás.

Váradi három pontjával startolt a negyedik negyed, majd Benke gondoskodott róla, hogy meglegyen a tízpontos különbség 63-53-nál. Rogic és Cakarun kosarával kapaszkodott az Olaj, de mindenre volt válasza a sárga-feketéknek, nem tudott igazán lőtávolon belülre kerülni Gasper Potocnik csapata. A hajrára kanyarodva 75-66-ra vezettek a hazaiak, s bár Rudner dobott egy triplát, Benke is megtette ugyanezt, a 82-69-es végeredményt pedig Váradi állította be.

A sárga-feketék ismét nagyon értékes győzelmet könyvelhettek el, ez pedig minden bizonnyal lendületet ad majd számukra a szerdai Bajnokok Ligája-nyítányra, amikor is 18 órás kezdettel az AEK Athén érkezik a vasi megyeszékhelyre.