km/óra
  2025.05.24., szombat  •  Eszter, Eliza napja
Megalakultak a FEB-ek, dolgoznak a munkagépek

Megalakultak a FEB-ek, dolgoznak a munkagépek

A múlt héten megalakultak az Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémiánál (SZKKA) a felügyelőbizottságok. Az önkormányzatot Koczka Tibor volt alpolgármester, városatya képviseli. Az új csarnok építésével kapcsolatban is van friss információ: a SZOVA kiirtotta a növényzetet a területről.

A SZKKA pénteken hivatalos honlapján tette közzé az alábbi írást. „A város által delegált Koczka Tibor részvételével megtartották alakuló ülésüket a felügyelőbizottságok. Ahogy korábbi cikkünkben már beszámoltunk róla: a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia Sport Kft. taggyűlése, valamint a sportegyesület közgyűlése megszavazta, hogy a Sport Kft.-ben és a sportegyesületben is felállításra kerül az önkormányzati részvétellel működő felügyelőbizottság, továbbá elfogadta, hogy a felügyelőbizottságokba az önkormányzat a megszavazott Koczka Tibor személyében egy tagot delegál. A létrehozott felügyelőbizottságokba a városvezetés által delegált Koczka Tibor mellett a szülők képviseletében Vanesson Dóra, a szurkolók részéről pedig Pataki Tibor került be. Tájékoztatjuk a közvéleményt, hogy az önkormányzat által delegált Koczka Tibor részvételével a felügyelőbizottságok megtartották alakuló ülésüket. Bízunk benne, hogy ezzel minden akadály elhárult az elől, hogy az önkormányzat folyósítsa klubunk részére a biztosított városi támogatásokat.”

Koczka Tibor szerint az első lépés valóban megvalósult, bár erre is meglehetősen sokat kellett várni.

– Emlékeim szerint tavaly októberben jelezte először Pődör Zoltán, az SZKKA elnöke, hogy ha bizalmatlanság van az egyesület és az önkormányzat között, akkor természetesen hajlandó felügyelőbizottságokat felállítani. Eltelt csaknem egy esztendő, és ez most jött össze. Engem májusban delegált a város a FEB-be, júniusban levelet is írtam Pődör Zoltánnak, amelyben arról érdeklődtem, hogy mikor lenne esedékes megtartani az alakuló ülést. Akkor azt a választ kaptam, hogy szeptember eleje előtt semmiképpen sem. Az önkormányzat október végét szabta meg utolsó időpontként – végül is így sikerült. Ez annyit jelent, hogy az SZKKA megkapja a tavalyi éves támogatást, azaz 15 millió forintot. Az alakuló ülés előtt több észrevételt is tettem az ügyrenddel kapcsolatban, de ezekben csak részben sikerült egyezségre jutnunk – foglalta össze véleményét Koczka Tibor.

Időközben a csarnokügyben is történt előrelépés. A zanati körforgalom és Zanat falu között található, a város által ingyenesen az egyesület részére felajánlott telken megindultak a SZOVA Nonprofit Zrt. munkagépei és kiirtották a növényzetet. A fákat, cserjéket összegyűjtik és elszállítják a helyszínről. A terület megtisztítása a növényzettől – időjárástól függően – húsz-harminc napot vesz igénybe.

(Fotó: Nagy Jácint)

Savaria Fórum 34. évfolyam 12. szám - 2025.05.19.
Savaria Fórum 34. évfolyam 12. szám - 2025.05.19.
tematikus oldalak
legolvasottabbak
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Elkezdődött a Kossuth téri tüntetés az ellehetetlenítési törvényjavaslat ellen (cikkünk frissül)
Tüntetést szervezett egy magánszemély vasárnap délutánra a fővárosi Kossuth térre, a Parlament épülete elé, hogy az összegyűltekkel együtt tiltakozzon a Fidesz új, „a közélet átláthatóságáról” szóló törvényjavaslata ellen.
Szedd magad eper Szombathely 2025: helyszínek, árak a földeken, leszedve és a kereskedőknél
A hűvös tavasz miatt a vártnál lassabban ugyan, de a héten elindultak a Szedd magad eper akciók Szombathelyen és más Vas megyei ültetvényeken is. Cikkünkben a 2025-ös eper árak a városkörnyéki földekről, összehasonlítva a termelő által szedett és a kereskedőknél látott árakkal. Honnan éri meg a legjobban beszerezni?
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
Nyert és előzött a Haladás!
Az NB/III Észak-nyugati csoportjának 29. fordulójában a Hali a Gyirmót II. együttesét fogadta. A vasiak a hajrában vitték be a győztes találatot.
legfrissebbek
Késes támadás a hamburgi főpályaudvaron: többen megsérültek
Péntek este késes támadás történt a hamburgi főpályaudvaron, amelyben legalább 12 ember sérült meg. Három sérült életveszélyben van, további három súlyosan, hatan pedig könnyebben sérültek meg. A szövetségi rendőrség egy nőt elfogott a támadással kapcsolatban.
Kosárlabda: a döntő harmadik mérkőzését is a Szolnok nyerte, bajnoki ezüstérmes a Falco
A Tisza-partiak 98-79-es győzelmükkel összességében kilencedszer, 2018 óta először emelhették magasba a trófeát.
Művészeti 50 – jubileumi kiállítással és nosztalgiakoncerttel indult az ünnepi hétvége Szombathelyen (képgalériával)
Egész hétvégén ünnepel a Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikum, idén ünnepli ugyanis fennállásának 50. évfordulóját az intézmény.
Összművészeti látomás utassal és holdvilággal: Magyar Bori és Prieger Zsolt a Savaria moziban
Felvillanó képek, vetített filmkockák, olasz dalok, napló- és regényrészletek, fiktív dialógusok áramlanak valami közös ritmusra a Savaria mozi nagytermében: Magyar Bori és Prieger Zsolt egyórás Szerb Antal-fantáziája úgy hat, mintha egy tudatfolyamba lépnénk – szóból, hangból, képből, asszociációkból világlik fel a kétszemélyes előadás üzenete.
Vasi karate eredmények itthonról és a határon túlról
A hétvégén két különböző helyszínen is bizonyítottak a vasi karatékák: nemzetközi porondon Szardínián, míg hazai pályán Zalaegerszegen értek el kimagasló eredményeket vármegyénk sportolói.