2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Már az első félidőben döntött és kiütéses sikert aratott a Haladás a Kaposvár ellen

A szombathelyiek győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben, a két csapat nem volt egy súlycsoportban ezen a találkozón.

MERKANTIL BANK LIGA,  26. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS - KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC  4-0 (4-0)

Haladás: Verpecz - Mocsi, Bosnjak (Rácz 65.) , Schimmer (Jancsó 46.), Németh Mi., Kiss, Debreceni, Holdampf (Schuszter 77.), Kállai, Dragoner (Németh Má. 71.) ,Tóth (Doktorics 46.)

Vezetőedző: Mátyus János

Kaposvár: Pogacsics - Lakatos (Dvorschák 46.) , Nagy J. (Farkas 46.) , Erdei, Andric (Bartos 73.), Ur, Zólyomi (Balog 46.) ,Szarka (Bidzilya 46.) , Gál, Nagy T., Balázs

Vezetőedző: Várhidi Péter

Gólszerzők: Tóth 4., Kiss 2 (7., 17.), Dragoner 38.

A múlt heti Ajka elleni vereség után mindenképpen javítani szeretett volna a Kaposvár együttese ellen a Szombathelyi Haladás. A vasiak a tabella nyolcadik, míg a somogyiak a tizenharmadik helyét foglalták el a mérkőzést megelőzően. A házigazda számára semmiképpen sem volt jó előjel, hogy első számú gólfelelőse, Medgyes Zoltán saroksérülése miatt nem állhatott csapata rendelkezésére, rajta kívül pedig a védelemből Devecseri Szilárd Achilles-ín-szakadást szenvedett a Kisvárda ellen, Csilus Tamásnak pedig a combizma sérült meg.

Ennek ellenére álomszerűen kezdett a Haladás, Tóth Milán harcosságának köszönhetően már a negyedik percben vezettek a szombathelyiek. A Rákóczi még jószerivel fel sem ocsúdott a bekapott gól utáni sokkból, amikor Kiss Bence tökéletesen lőtte ki a jobb alsó sarkot, ezzel pedig már kétgólos volt a hazai előny. A nyomás ezt követően sem enyhült a vendégek kapuján, sorra vezette a veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat a Haladás. Ezek mellett a pontrúgások is bőven rejtettek magukban veszélyt: egy ilyen szituáció után Predrag Bosnjak élesen belőtt labdája ment el centikkel a kapufa mellett. A Kaposvár a saját térfeléről is nehezen tudott kijönni, teljesen felemésztette erejét a védekezés. A 18. percben aztán még kilátástalanabb helyzetbe került Várhidi Péter együttese, miután a kezezésért megítélt büntetőt Kiss Bence váltotta gólra. A házigazda ezt követően is lendületben maradt, szinte minden akcióban benne volt a gólveszély. Többször is létszámfölényes helyzetben vezettek támadást a fehérmezesek, de nem sikerült őket gólra váltani. Egészen a 38. minutumig, amikor Kiss Bence adott jó labdát Dragoner Filipnek, aki gyönyörűen tekert a felső sarokba. A 4-0-s eredmény a szünetig már nem változott, innen várhatták a csapatok a folytatást.

A fordulást követően valamelyest kiegyenlítettebbé vált a játék, több területet hagyott a Haladás a Kaposvárnak, ezzel azonban nem tudtak élni a somogyiak. A hazaiak gyors ellentámadásokkal operáltak, de nem akart megszületni az ötödik találat. A mérkőzés irama ezekben a percekben jócskán visszaesett, a szombathelyiek sem pörögtek már olyan magas fordulatszámon, mint az első játékrészben, a vendégek játékából pedig hiányzott a lendület, egy-egy váratlan megoldás, amivel zavart kelthettek volna a hazai védelemben. Az újabb gólhoz egyértelműen a Haladás állt közelebb, ám az utolsó labdaérintésekbe, passzokba rendszerint hiba csúszott. A négygólos előny tudatában is szép támadásokat vezetett és jó futballt játszott a Haladás, érezhető volt, hogy a csapat szeretne örömet okozni a szurkolóknak egy nagy arányú győzelemmel. Újabb találat ugyan már nem esett a találkozón, de a gólzáporos siker így is megvalósult, Mátyus János együttese nagyon magabiztosan, 4-0 arányban győzte le a Kaposvári Rákóczit.

A Merkantil Bank Liga ezúttal hétközi fordulóval folytatódik, szerdán a Haladás a Pécs otthonába látogat 14 óra 30 perces kezdettel.

Fotó: Nagy Jácint (a képen Dragóner Filip szépségdíjas megmozdulása látható a Haladás 4. gólja előtt)