
Májusban is összeülnek a képviselők
A két ülés közötti beszámolóból kiderül, hogy a vidéki bölcsődés gyerekek napi térítési díja július elsejétől 672 forinttal, 2638 forintra csökken, köszönhetően az állami normatíva emelkedésének. Megszűnik a bölcsődei ellátásra vonatkozó megállapodás a gencsapáti önkormányzattal. Jövő év június 30-ig meghosszabbítják az elektromos rollerek üzemeltetéséről szóló szolgáltatási szerződést.
Rendőrségi beszámoló hangzik el a város közbiztonságáról a tavalyi adatok tükrében. Ebből kiderül, hogy 4 százalékkal csökkent az ismertté vált bűncselekmények száma Szombathelyen, ezen belül 14 százalékkal kevesebb közterületen elkövetett bűncselekményt regisztráltak. Továbbra is sok az online csalás. A rendőrség a nyomozások 72 százalékát eredményesen fejezte be.
Döntenek a képviselők önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságokról: elfogadhatják a Savaria Turizmus Nonprofit Kft. tavalyi beszámolóját, továbbá a fedett uszoda és termálfürdő házirendjét is. Kiszáll egy befektető a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.-ből, a társaság kivásárolja a 25 százalékos tulajdonrészét 12,5 millió forint értékben.
Megalkotják a tavalyi évi zárszámadási rendeletet, jóváhagyják a maradvány elszámolását, és ennek megfelelően másodszor módosítják az idei költségvetést. Hiszen korábban előirányzatként emelték be például a HVSE támogatását, továbbá a Margaréta Óvoda számára biztosítanak plusz egy fő óvodapedagógusi státuszt a megnövekedett csoportlétszám és a sajátos nevelési igényű gyerekek számának emelkedése okán. A Mesebolt Bábszínház 81 millióval több állami támogatást kap idén, a Weöres Sándor Színháznak 347,3 milliót juttat az állam, az erről szóló szerződéstervezetet is jóváhagyhatják az ülésen.
A reklámok elhelyezésének módjáról született kormányrendelettel összhangban módosítják a településkép védelméről szóló önkormányzati rendeletet.
Ingatlanokkal kapcsolatos döntéseket hoznak: továbbra is ingyenesen használná a Vas Vármegyei Szakképzési Centrum a Markusovszky utcai sportpályákat. A korábbi kettő mellett sikerült eladni egy harmadik SZOVA-tulajdonban lévő Szent Quirinus utcai ingatlant is - érvényes pályázat érkezett 55,3 millió forint + áfa összegben.
Határoznak közterület elnevezéséről is: az északi iparterületen lévő logisztikai cég utcáját Pavlics Ferenc gépészmérnökről, a Holdjáró autó fejlesztőjéről keresztelnék el, aki a Vas vármegyei Balozsameggyesen született, és a szombathelyi Faludi Ferenc Gimnázium diákja volt.
A zárt ülés napirendjén FÉHE-vel és SZOVA-val kapcsolatos döntés szerepel.
Forrás: SZTV
Fotó: archív/Nagy Jácint

A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.