Magas színvonalat és Kovács Patrik-duplázást hozott a dartsosok szombathelyi versenye

Mindhárom versenynapon népes és nívós mezőny gyűlt össze a Haladás Sportkomplexumban. A péntek esti Dreher-Haladás Opent Budavári Zsombor nyerte, Kovács Patrik pedig a Steel Országos Bajnokság versenye után a Magyar Kupát is megnyerte, és duplázni tudott.

Szeptember utolsó hétvégéjén a Haladás Sportcsarnokba költözött a magyar dartsélet krémje. Pénteken az amatőröké volt a főszerep a Dreher-Haladás Openen, majd szombaton és vasárnap már a profik álltak a tábla elé a Steel Országos Bajnokság harmadik versenyén, valamint a Magyar Kupa küzdelmein.

A péntek esti nyitóversenyt óriási érdeklődés övezte, a lelkes amatőrök mellett több profi is megmérettette magát a 79 fős mezőnyben. Az eseményen jelen volt a magyar darts egyik legkiemelkedőbb, legnagyobb neve, Székely "Penge" Pál is, aki akkor ugyan még nem indult, a másik két napon azonban ő is versenybe szállt a győzelemért. A kiváló dartsos is elismerően nyilatkozott a versenyről és a szervezésről, és gratulált a Haladás VSE-nek.

A háromnapos eseményt megtisztelte jelenlétével Balázs Gábor, a Magyar Darts Szövetség elnöke is, aki úgy fogalmazott, a vasi megyeszékhely egyre inkább a magyar darts egyik legjelentősebb városává növi ki magát, és az ilyen rendezvények ezt csak erősítik majd a későbbiekben. A Dreher-Haladás Opent a körmendi Budavári Zsombor nyerte a hazai színekben versenyző Kozmor "Duda" József előtt. A dobogóra az SZDCSE-s Kálmán Lehel, valamint a ceglédi Tóth Mihály állhatott még fel.

A férfiaknál a Steel Országos Bajnokság szombathelyi versenyét Kovács Patrik nyerte Székely "Penge" Pált megelőzve, míg a harmadik helyen Sipos Patrik és Jehirszky György osztozott. A nőknél Kovács Tamara szerezte meg a győzelmet Erdei Nóra előtt, a dobogóra még Csombok Krisztina és Sebestyén Regina állhatott fel.

A vasárnap sorra kerülő Magyar Kupa versenyt férfiak mezőnyében a duplázó Kovács Patrik nyerte a döntőben Papp Rajmundot legyőzve, a dobogóra Székely "Penge" Pál és Strbik Péter fértek még fel. A nőknél Ihász Veronika örülhetett a kupagyőzelemnek, a második helyen Kovács Tamara, míg a harmadikon Csombok Krisztina és Németh Éva végzett - olvasható a szövetség honlapján.