2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Magabiztosan jutott tovább a MOL Magyar Kupában a Haladás

Mátyus János együttese a Szegedi VSE-t verte 0-3 arányban a Mórahalmon rendezett mérkőzésen. Rácz duplázott, rajta kívül Tóth Barna talált be szombathelyi részről.

MOL MAGYAR KUPA, 64 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Szegedi VSE - Szombathelyi Haladás 0-3 (0-1)

Szeged: Leindler - Kormányos (Bakó 76.), Vastag, Pócs, Csanádi (Kelemen 81.), Göncző, Dóra, Kelemen, Papp (Mészáros 76.), Zsoldos, Jurcsek

Haladás: Verpecz (Simon 80.) - Tóth D., Devecseri, Kelemen, Németh Mi., Németh Má., Jancsó, Doktorics (Schuster 66.), Rácz, Horváth, Tóth B. (Tóth M. 74.)

Gólszerzők: Rácz 2 (15., 83.), ill. Tóth B. 35.

A szerdai fájó soroksági vereség után vasárnap délután elkezdődött a MOL Magyar Kupa a Szombathelyi Haladás számára. A szombathelyiek az NB III közép csoportjában szereplő Szegedi VSE együttesével csaptak össze a 64 közé jutásért. Mátyus János több kulcsjátékosának is pihenőt adott, bemutatkozott azonban a csapatban a Hollandiából hazatérő ifjú csatár, Horváth Olivér.

Esélyeshez méltóan kezdte a találkozót a Haladás, rögtön magához ragadta a kezdeményezést Mátyus János legénysége. Többet volt a labda a zöld-fehéreknél, a szegediek jobbára a védekezéssel voltak elfoglalva, és abból próbáltak veszélyes ellentámadásokat vezetni. A mezőnyfölény egészen a 15. percig nem mutatkozott meg gólban, ekkor azonban Rácz szép egyéni villanás után távoli lövésre vállalkozott, ami utat talált a kapuba, ezzel pedig megszerezte a vezetést a vendég együttes. A gól után sem változott a játék képe: a vasiak továbbra is támadásban maradtak és több veszélyes helyzetet is teremtettek a vendég kapu előtt, igaz, ezeket nem sikerült értékesíteni. A 35. percben azonban megtört a jég: Németh Márió rúgta be a védők mögé a labdát és indította Tóth Dávidot, akinek a centerezésére Tóth Barna érkezett jól és megduplázta csapata előnyét. Alig egy perccel később ismét a hórihorgas csatár lehetett volna újra eredményes, lövését azonban védte a hazaiak kapusa. A félidő hajrájára maradt még egy Jancsó-kapufa és egy Tóth Barna lövés, az eredmény azonban nem változott ,a csapatok 0-2-es vendég vezetéssel fordultak.

A második félidőre jelentősen visszaesett a mérkőzés irama az első játékrészhez képest. A szegediek hiába próbáltak veszélyt teremteni Verpecz kapuja előtt, hiányzott a fantázia és az ötlet a játékukból, nem tudták feltörni a szombathelyi védelmet. A kétgólos előny tudatában a Haladás is valamelyest visszavett, és érezhetően annyit adott ki magából, amennyit ez a mérkőzés megkívánt. Mátyus János több fiatalnak is lehetőséget adott a játékrész második felében. A fiatal kapus, Simon Barnabás, valamint Tóth Milán először mutatkozhatott be a felnőtt csapatban, míg Schuster Roland sérülése után ezen a mérkőzésen tért vissza. A 83. percben a kiváló formában játszó Németh Milánt csak szabálytalanul tudták megállítani a 16-oson belül, a jogosan megítélt büntető mögé pedig Rácz állt, és magabiztosan értékesítette azt. A hátralévő bő tíz percben is adódott lehetőség a Haladás előtt a negyedik gól megszerzésére, végül 0-3-as végeredménnyel zárult a találkozó.

A Haladás győzelme egy percig sem forgott veszélyben, magabiztosan jutottak a zöld.fehérek a legjobb 64 közé, és várhatják a sorsolást a következő fordulóra. Mátyus János tanítványai legközelebb már bajnoki mérkőzésen lépnek pályára, méghozzá hazai környezetben a Dorog együttese ellen szeptember 27-én 17 órakor.

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.