2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Magabiztos siker, hengerelt a Falco a középszakasz második mérkőzésén

A szombathelyiek az Alba után a Sopron ellen is nyerni tudtak, méghozzá 102-56 arányban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NBI., FELSŐ-HÁZI KÖZÉPSZAKASZ 2. MÉRKŐZÉS

FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY - SOPRON KC 102-56 (23-15, 20-26, 31-7, 28-8)

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely: Váradi 22/15, Somogyi 3/3, Clark 11, Golomán 10, Keller 9. Cserék: Hawkins 10/6, Perl 16/3, Kovács 3/3, Barac 9, Verasztó 7/3, Sövegjártó -.

Sopron KC: Fazekas 5/3, Myers 16, Borisov , Ford 14/6, Montgomery 4. Cserék: Halász, Takács -, Werner -, Sitku -, Supola 2, Halász 2

Edző: Kostas Flevarakis

Második mérkőzésén lépett pályára a középszakaszban szerda délután a Falco, az ellenfél pedig az alapszakaszban remek teljesítményt nyújtó Sopron együttese volt.

Keller Ákos gyors kosarával indult a találkozó, majd Golomán dobott be egy büntetőt. Myers szerezte a soproniak első pontjait, de ezt követően ismét szombathelyi pontok következtek. Myers dobott újabb pontot, Borisov hármasával pedig a vezetést is átvették a vendégek. Megrázták magukat a hazaiak: Clark és Váradi is betalált, 12-11, majd 14-13 is volt az eredményjelző táblán. Váradi pontjai hoztak fordulatot, ismét “jelentősebb” előnybe kerültek a vasiak, 23-15 volt az állás.

Gyors kosárváltással indult a második negyed, majd egy jó szériával közelebb tudott férkőzni a Sopron, 27-22-nél időt kért Milos Konakov. A Falco egy triplával, majd egy duplával hűtötte le a kedélyeket, villámgyorsan 32-22-re módosult az állás, ekkor már tíz pont volt a két csapat között. Hátul is remekül tették a dolgukat a sárga-feketék, ám, ha mégis betaláltak a vendégek, arra villámgyorsan jött a válasz, őrizte előnyét a Konakov-legénység (37-26). Egy újabb hazai kosarat követően soproni időkérés következett, a kékmezesek megpróbálták megfékezni a nagy rohamot. Ez úgy tűnt, meg is valósul, öt vendég pont érkezett a timeout után, majd egy-egy tripla mindkét oldalon. Kapaszkodott a Sopron, igyekezett minél többet lefaragni a hátrányából a nagyszünet előtt, másfél perc volt hátra, amikor 43-38-nál Milos Konakov szánta el magát időkérésre. A negyed utolsó pontjait a vendégek szerezték, 43-41-ről várták a felek a folytatást.

Könnyű kosárral egalizált a Sopron, Barac viszont egy büntetővel gondoskodott arról, hogy ez ne maradjon sokáig így. A korábbi szombathelyi, Borisov triplát szórt, de Váradi is megtette ezt, ráadásul kétszer, négy pont volt ezzel a vasiak előnye (50-46). Fontos pillanatokban remegtek meg a vendég kezek, ezt pedig kíméletlenül ki is használta a házigazda, 47-46 után egy 8-0-át produkált, időt is kért a Sopron. Ennek dacára ezután is a hazaiak akarata érvényesült, 59-43-nál tizenhárom volt közte, újra magához hívta övéit a kékek trénere. Érezhetően megtorpant a Sopron 68-46-nál már a húsz pontot is átlépte a különbség, eldőlni látszott a két pont sorsa. A Falco magabiztosan, hatékonyan kosárlabdázott, s 74-48-ra vezetett az utolsó felvonás előtt.

Mindkét csapat beragadt, a következő kosárra csaknem három percet kellett várni a negyedik tíz percben, Hawkins volt eredményes a sarokból. Flevarakis mester ismét időt kért, de újabb remek védekezés következett vasi részről, az akció pedig egy duplával végződött (79-48). Több, mint öt perc után tudott betalálni a vendég alakulat a játékrészben, a hajrá közeledtével 83-50 állt az eredményjelzőn. A differencia nem csökkent a hátralévő időben, a hazaiak nagyon magabiztos, címvédőhöz méltó győzelmet arattak, átlépték a százpontos határt is, végül 102-56-os eredménnyel zárult az összecsapás.

A következő fordulóban vasi derbi következik, szombaton 18 órakor a Körmend látogat az Aréna Savariába.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.