Magabiztos győzelmével a bajnoki döntő kapujában a Falco

A szombathelyiek szinte végig vezetve nyerték a Szeged elleni párharc harmadik felvonását.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ELŐDÖNTŐ 3. MÉRKŐZÉS

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 98-74 (26-22, 25-16, 28-17, 19-19)

Falco: Váradi 10/6, Benke 23/12, Bruinsma 16/6, Barac 13/3, Keller Á. 8. Cserék: Anderson 2, Doktor 3/3, Perl 23/3, Dancsecs -, Kovács -

Edző: Gasper Okorn

Szedeák: Govens 19/6, Brown 16/6, Dzeletovics 1, Bognár 13/6, Dickey 12. Cserék: Kerpel-Fronius G. 4, Keller I. 3/3, Mayer -, Kerpel Fronius B. 6/6, Olasz -

Edző: Srecko Sekulovic

A nagy csatában elveszített keddi összecsapás után nem lehetett más a cél a Falco számára, mint hogy hazai környezetben ismét lépéselőnyre tegyen szert a fináléért folytatott harcban. A sárga-feketék rendkívül bizakodva és motiváltan várták a pénteki találkozót, ahol ismét ott lehettek a szurkolók a csapattal az Aréna Savariában.

Benke triplája adta meg a mérkőzés alaphangját, majd a szegediek középtávolija talált utat a gyűrűbe. A folytatásban két pontot ugyancsak három követett, ám ezúttal fordított felállásban. Fej-fej mellett haladtak a felek, egyik csapat sem szeretett volna már a mérkőzés elején nagyobb hátrányba kerülni. 9-10-nél két elrontott támadás után Dickey zsákolásánál ugorhatott fel a vendég kispad, majd ezt követően a Szedeák egy 6-0-ás sorozattal 9-16-ra el tudott lépni. Nagyon kellett az újabb-sárga fekete tripla, majd Benke öt pontja zsinórban. 19-18-nál helyrállt a világ rendje, pillanatok alatt ledolgozta hátrányát a vasi gárda, Srecko Sekulovic pedig magához hívta övéit. Az időkérés után a szegedi támadás kimaradt, Bruinsma hármassal büntetett, 22-18 volt ezzel a házigazdának. Ponterősen, jól dobva kosárlabdázott mind a két csapat, ezúttal a Szedeák kapaszkodott vissza, és egyenlített ki 22-22-re. Bő egy perccel a vége előtt Keller védekezett kiválóan és harcolt ki támadó szabálytalanságot, Perl büntetőivel pedig ismét a hazaiaknál volt az előny. A játékrész utolsó kosarát Keller szerezte, tíz percnyi játék után 26-22-re vezetett a Falco.

Egy perc után, Váradi szemfüles labdaszerzését követően született meg az első kosár a második etapban, majd Perl is beköszönt, ezzel pedig közelített a tíz pontos előny felé a Falco. A szegediek előbb elhibáztak egy gyorsindítást, utána viszont triplát dobtak, mindent elkövettek a lőtávolon belül maradás érdekében. Ehhez viszont a hazaiaknak is volt egy-két szavuk, akik a 15. percben egy tripla után már tizenegy pontos előnyre tettek szert 40-29-nél. 44-32-es állásnál időt kértek a vendégek, majd ezt követően Váradi adott kiváló indítást Benkének, aki nem hibázott, így tovább nyitotta az ollót a hazai alakulat. A Falco válogatott kiválósága nagyon elkapta a fonalat, újabb kosarával már tizenöt volt a két csapat között. Ez a különbség  negyed végére két ponttal csökkent, a pihenőre 51-38-as szombathelyi vezetéssel mentek a csapatok.

Négy Falco-pontra triplával tudott felelni a Szedeák, ennek ellenére azonban továbbra sem volt igazán átütő erő a vendégek játékában. A folytatásban aztán nem az összecsapás legszebb percei következtek. Hosszú ideig nem tudtak betalálni a csapatok, kissé kapkodóssá, csapkodóvá vált a játék, az idő azonban a Falconak dolgozott. A vendégek 58-48-nál tíz pontra zárkóztak, ezt követően azonban ismét a sárga-feketék erősítettek és rövid időn belül visszaállt a tizenöt pontos differencia. Váradi szép triplát dobott, a Falco nem lassított, még a tekintélyes előny birtokában sem. Perl büntetői után 75-55 állt az eredményjelzőn, először volt húsz pont a két csapat között. Az etap egy Perl-hármassal zárult, az utolsó negyedet 79-55-ös állásról várták a felek.

Gyors pontváltással kezdődött a játékrész, majd szegedi büntetők következtek, de csak az egyiket sikerült értékesíteniük. Ezután hiába voltak eredményesek kintről, a Falconak mindenre volt válasza, még a mérkőzés ezen szakaszában is jó ritmusban, szépen kosárlabdázott az Okorn-legénység. Három perc telt el a negyedből, amikor némi közjáték után mindkét csapat büntetőzhetett, 84-64 volt ekkor az állás. Egy szép összjáték után Perl gyarapította pontjainak számát, a szombathelyiek minden egyes perccel közelebb kerültek egy rendkívül fontos győzelemhez. A Szedeák ugyan becsülettel ment előre, de már csak lehetett a cél, hogy kozmetikázni tudjon az eredményen az alföldi együttes. A végén még mindkét csapat szerzett szép kosarakat, a Falco 98-74-es győzelmének köszönhetően óriási lépést tett a bajnoki döntő felé.

A két együttes legközelebb hétfőn 18 órakor mérkőzik meg egymással Szegeden.