2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Magabiztos győzelemmel tért vissza a Haladás a Rohonci útra

Medgyes Zoltán továbbra is kiváló formában van, rajta kívül Mocsi Attila és Simon András is betalált a Ménfőcsanak elleni 4-0-s mérkőzésen.

Haladás: Verpecz – Schimmer (Csilus, 46.), Mocsi, Devecseri – Tóth D., Szekér, Holdampf, Kiss B., Bosnjak – Doktorics (Tóth B., 46.), Medgyes (Simon A., 46.).

Edző: Mátyus János.

Ménfőcsanak: Ficsór – Veres, Kelemen, Szalai, Kerékgyártó – Androsch, Serfőző, Kószás, Szilvágyi – Csonka, Vayer.

Edző: Rozmán László. A vendégeknél Koncsag, Vincze, Éri és Horváth Csanád lépett pályára csereként.

Több, mint négy hónap után játszott újra mérkőzést a Rohonci úton a Haladás együttese. Mátyus János gárdája a Ménfőcsanak együttesét fogadta kellemes labdarúgó-időben, sok néző előtt.

A mérkőzést kiválóan kezdte a zöld-fehér együttes, már a 2. percben előnybe kerültek az új szerzemény, Mocsi Attila révén, aki egy szögletből beérkező labdát juttatott közelről a hálóba. Már az első percekben kijött az osztálykülönbség a két csapat között, a Haladás rendre meg tudta bontani a Ménfőcsanak védelmét a széleken Bosnjak és Tóth Dávid révén. A 9. percben Kiss Bence találhatott volna be, de tekerése centikkel a bal kapufa mellé ment. A szombathelyiek tetszetősen, kreatívan futballoztak, a közönség pedig díjazta is a szép megmozdulásokat. A 14. percben Doktorics Áron lövését blokkolták, majd Verpecz Istvánnak kellett résen lenni az első komolyabb vendég lehetőségnél, de magabiztosan védte a fejest.

a 16. percben a Haladás veszélyes játéka ismét góllá érett. Tóth Dávid robogott el a jobb oldalon, a középretett labdát pedig Medgyes szép mozdulattal juttatta a kapuba. Nem kellett sokat várni a harmadik hazai találatra: ugyancsak Tóth Dávid adott kiváló labdát, a gólszerző pedig ismét Medgyes volt, aki szépen előzte meg a védőket és passzolta el a kapus mellett a labdát. A találat után sem állt le a zöld-fehér együttes, folyamatosan nyomás alatt tartották az ellenfél védelmét. Schimmer centerezése után Medgyes tévesztett célt, Kiss Bence szabadrúgása pedig szintén nem sokkal kerülte el a kaput. A következő percekben Szekér Ádám kétszer is betalálhatott volna, de kimaradtak a lehetőségei, a félidő vége előtt pedig Doktorics futotta le a védőjét, majd gurított kapu mellé.

A második félidőre Simon András, Csilus Tamás és Tóth Barna is érkezett a Haladásba. A szombathelyiek ezt a félidőt kiválóan kezdték, már rögtön a játékrész elején megszerezték a negyedik találatot, amit két cserejátékos hozott össze: Tóth Barna labdájával lépett ki Simon András, és higgadtan passzolt a kapuba. Tóth Barna a gólpassza után gólokat is szerezhetett volna, de mindkétszer védte fejesét a Ménfőcsanak hálóőre. A második félidő közepére a mérkőzés irama jócskán visszaesett, majd az eső is egyre jobban rázendített. A Haladás továbbra is dominált és jókora mezőnyfölényben játszott, igazán komoly helyzetet azonban a találkozó ezen periódusában nem sikerült kialakítania Mátyus János együttesének. A 65. percben egy kapu előtti keveredés után kellett Verpecznek nagyot védenie, majd nem sokkal később Tóth Barna találta magát egy az egyben a kapussal, de éles szögből nem sikerült a kapuba találnia.

A mérkőzés hátralévő részében mindkét csapat próbálkozott, a Ménfőcsanak is megpróbált egy-egy veszélyesnek tűnő kontrát végigvinni, de lövésig nem sikerült eljutnia a vendégeknek. A Haladás abszolút megérdemelten nyerte meg a találkozót, magabiztos, és különösen az első félidőben közönségszórakoztató játékkal rukkolt elő a csapat a mai mérkőzésen.

Savaria Fórum 33. évfolyam 14. szám - 2024.04.12.
Áprilisi nyárra téli zimankó: kifehéredett a Kőszegi-hegység csúcsa
Kifehéredett az Írottkő kedden délelőtt: az Astromet Facebook-oldal élő videóban jelentkezett be a Kőszegi-hegységből, jég- és hódara, illetve hó hullott a nulla fok körüli hőmérsékleten.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Spártaiaktól pezsgett Szombathely – Íme a Spartan Race eredményei!
Szombaton Szombathelyre érkezett a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata, a Spartan Race. Reggel 8 és este 6 óra között több ezer magyar és nemzetközi versenyző száll harcba öt kategóriában, és már rögtön az elsőnél van miért büszkének lennünk: a szombathelyi Kívés Bendegúz dobogóra állhatott.
Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.
Második lett a szombathelyi Kelemen Alex a 7-8. évfolyamosok országos történelemversenyén
Hétvégén tartották a verseny döntőjét az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központban.