2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Magabiztos Falco-diadal Szegeden, a sárga-feketék győzelemmel hangoltak a Körmend elleni rangadóra

Milos Konakov legénysége 82-97-es sikert aratott a Tisza-parton.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 24. FORDULÓ

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 82-97 (17-24, 23-23, 24-28, 18-22)

Szeged: Washington 20/6, Polányi 8/6, Nicholson 18/6, Bognár 6/3, Roberson 19. Csere: Kerpel-Fronius B. -, Carter 9/3, Person -, Filipovics 2, Balogh S. -

Edző: Nikola Lazic

Falco: Pot 6, Brown 15/9, Kovács B. 6, Tiby 17/6, Keller Á. 3/3. Csere: Sövegjártó 3/3, Horváth A. -, Takács Z. -, Krivacsevics 6, Perl 26, Cowels 11/6, Barac 4

Edző: Milos Konakov

Szegeden folytatta az idegenbeli találkozók sorozatát a címvédő Falco együttese, amely a ZTE elleni győztes derbivel hangolt az összecsapásra.

Polányi öt pontjának köszönhetően a Szeged magához ragadta a kezdeményezést, két és félperc elteltével 5-4-re vezettek a hazaiak - írja a bb1.hu portál. Pot közelről, Brown távolról talált be, így 9-5-re már a Falco vezetett. Bognár közelijével szépített a Szedeák, de az öt-hatpontos különbség megmaradt a felek között. Polányi második triplája után módosult 12-16-ra az állás, majd Filipovics kétpontosa után már csak egy kosárnyi volt a különbség. Az egyenlítés azonban nem jött össze, a vezetés a Falcónál maradt. A játékrész utolsó kosarát Perl jegyezte, ezzel hétpontosra hízott a vendégek vezetése (17-24).

Perl három pontjával indult a második negyed, így már tízpontos volt a két csapat között a különbség. Roberson középtávolijával benéztek tíz ponton belülre a szegediek, de Perl erre is válaszolt. A válogatott hátvéd könnyedén szerezte kosarait ezekben a percekben. Tisztességgel küzdött a Szedeák, Washington pontjaira építve eltüntetett öt pontot hátrányából. Perl mellett Tiby is ponterősen kosarazott, így Nicholson és Washington akciói csak arra voltak elegendőek, hogy szorosan alakuljon a találkozó. Az utolsó 15 másodpercben Washington hárompontosa után még Tiby közelije is belefért, így döntetlen lett a második etap (40-47).

Hiába indult Nicholson és Roberson pontokkal a második félidő, két perc elteltével Perl kosara után 45-55 állt az eredményjelzőn. Bognár távolijával tízen belülre kerültek a szegediek, ám a Falco gyorsan visszaállította a különbséget. Tíz pont körül állandósult a különbség, a hazaiak csak futottak az eredmény után. Igaz, nem adták fel egy percre sem, így nagyobb távolság nem tudott kialakulni. Egészen a játékrész második feléig, amikor Cowels tripláinak köszönhetően kezdett nyílni az olló, és a 28. percben már 75-56-ra a Falco vezetett. Innen repesztett egy 8-0-s sorozatot a Szeged, így a negyed végére újra látótávolságon belül voltak (64-75).

Sok izgalmat már nem tartogatott a záró tíz perc. Ugyan Carter hármasával tíz ponton belülre kerültek nyitásként a szegediek, ám Perl gyorsan visszaállította a kétszámjegyű különbséget. Brown újabb triplát dobott, majd 69-82-nél percekig beragadt az eredmény. Mindkét oldalon hibáztak a játékosok. A holtpontról Perl újabb duplája mozdította el a feleket. Az utolsó öt percre már csak az maradt nyitott kérdésként, hogy mekkora lesz a differencia. Végül magabiztos, 82-97-es győzelmet aratott a címvédő, Milos Konakov vezetőedző fiataljait is a pályára tudta küldeni az utolsó percekre.

A sárga-feketékre a jövő héten vasi "El Classico" vár, március 25-én szombaton a Körmend érkezik az Aréna Savariába.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.