2024.04.24., szerda  •  György napja
Legyőzte a házigazdát, és megnyerte a Bányász Kupát a Falco

A szombathelyieknél öt játékos is tíz pont fölé jutott.

MVM OSE LIONS - FALCO KC Szombathely 63 - 75  (11-13; 9-16; 26-25; 17-21)

Ahogy arról beszámoltunk, a Falco pénteken nyerni tudott a PVSK ellen, így a mai napon a tornagyőzelemért játszhatott az Oroszlányban megrendezésre kerülő Bányász Kupán. A sárga-feketék a házigazdákkal találkoztak a döntőben, miután az OSE a másik találkozón felülmúlta a Nyíregyháza együttesét.

A klubhonlap beszámolója szerint rendkívül fizikális mérkőzést játszottak a felek, az első tíz percben főként a védekezésen volt a hangsúly mindkét oldalon, kevés pont esett, 11-13-ra azonban Milos Konakov fiai vezettek. A második negyedben is remekül védekeztek a vasiak, mindössze kilenc pontot kaptak, míg támadásban Golomán György és Keller Ákos jeleskedett, ennek köszönhetően pedig 20-29-re ellépett a Falco a nagyszünet előtt.

A félidő után megismétlődött a pénteki forgatókönyv, nagyot küzdve visszajött a mérkőzésbe az ellenfél, ezt követően viszont Benke Szilárd, valamint Váradi Benedek is nagyon fontos triplát szerzett, ami nagyon kellett ahhoz, hogy 46-54-re a sárga-feketék vezessenek az utolsó felvonás előtt. A záró negyedben több alkalommal is tíz pont fölé nőtt a szombathelyiek előnye, azonban nem adta magát könnyen az OSE és minden erejükkel azon voltak, hogy szorossá tegyék a mérkőzést. A Falco győzelme végül nem forgott veszélyben, Váradi Benedekék 63-75 arányban legyőzték az OSE-t, így megszerezték az első helyet.