Kozármislenyben is kikapott a rosszul futballozó Haladás

A Merkantil Bank Liga 37. fordulójában a zöld-fehérek a kiesés elől menekülő Kozármisleny otthonába látogattak. A vasiak bár vezettek, a házigazda fordított. A végeredmény: 2-1.

A 2. percben Nyíri tört be a 16-oson belülre jobbról, Turi feldöntötte, a játékvezető meglepetésre szögletet ítélt – na, ez biztosan nem lehetett, hiszen vagy büntetővel, vagy kirúgással (inkább az elsővel) kellett volna folytatódnia a játéknak. Nem kezdett rosszul a Haladás, a 4. percben már a második kornerét végezte el a vasi gárda. A hazaiak át sem lépték a térfelet.

Aztán a 8. percben hatalmas hazai ziccer maradt ki: a lesre játszó hazai védelem mögül Bartha lépett ki, de a rutinos támadó 16 méterről a kivetődő Mursits, valamint a bal kapufa mellett is ellőtte a labdát. Kiegyenlített lett a játék, a kék-fehérek is igyekeztem megszerezni a három pontot – a kiesés elől menekült a baranyai alakulat.

Az első negyed óra extra izgalmakat nem hozott, lelassul a játék, rengeteg volt a hiba, és ezért nem csak a felázott talaj volt felelős. A 17. percben Doktorics tört be balról a 16-oson belülre, Horváth Rajmund lőtt, de Várkonyi blokkolta a lövést. Hosszú idő után történt végre valami.

Az első félidő első felében gyenge játékot láthatott a mintegy 400 néző, folyamatos játékot egyik fél sem tudott produkálni. Az első fél óra szépen csendesen lecsorgott, nem volt könnyű nézni a találkozót…

Egyszerűen nem történt említésre méltó esemény, maradt a szünetig a 0-0.

A szünetben egyik mester sem cserélt, a mislenyiek voltak ekkor kezdeményezőbbek, de helyzetekig nem jutottak el Vajdáék. Megint eltelt tíz perc úgy, hogy nem adódott lehetőség egyik kapu előtt sem, a mezőnyben harcoltak a futballisták…

A 60. percben aztán végre egy esemény: Vogyicskát ugratták ki a jobb szélen, a középpályás 12 méterről, éles szögből lőtt, Mursits szögletre ütötte a labdát.

A 67. percben megszerezte a vezetést a Haladás! Doktorics szlalomozott át a hazai védelmen, majd 5 méterről babbal szép gólt lőtt. Gyönyörű találatot szerzett „Doki” (0-1)!

A 71. percben egyenlített a házigazda: Vogyicska jobboldali badására Daru érkezett a legjobb ütemben, majd 7 méterről a kapu közepébe fejelt (1-1). A gyors gólváltásnak különösebb előzménye nem volt.

A 75. percben majdnem megszerezte a vezetést a Kozármisleny: Egy jobboldali beadásra Kosznovszky érkezett a hosszú oldalon, a hazai középpályás a felső lécre perdítette a labdát, majd szögletre mentett Csonka. Kicsit élénkebb lett a játék, elsősorban a baranyaiak jóvoltából.

A 80. percben aztán betalált ismét a Kozármisleny: Kosznovszky vette célba a Hali kapuját, a labda megpattant Daruk, akiről a labda a Hali kapujának bal oldalába vágódott (2-1).

Támadásban maradt a kék-fehér alakulat, a Hali totálisan megzavarodott. A 85. percben Csonka begyűjtötte második sárgáját, így a belső védő mehetett az öltözőbe – emberhátrányba is került a Haladás.

Horváth Arnold debütált a Haliban, a középpályás még nincs 17 esztendős. A hajrára nem tudott felpörögni a szombathelyi együttes. A Kozármisleny jobban akarta a győzelmet, így megérdemelten nyert.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–1  (0-0)
Kozármisleny, 400 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Mohos Milán, Ring Kevin)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke, Várkonyi, Füredi, Turi – Horváth D., Tölgyesi (Kirchner 61.)– Vogyicska (Kotroczó 89.), Balázs, Kosznovszky, Vajda R. (Kun 70.) – Bartha (Daru 61.). Vezetőedző: Márton Gábor.
HALADÁS: Mursits – Nyíri V., Csonka B., Bolla G., Doktorics (Bosnjak 90.) – Horváth R. (Horváth Arnold), Zvekanov, Csilus T., Rácz B. – Molnár R., Borvető (Csernik 63.) . Vezetőedző: Michal Hipp.
Góllövők: Daru 71., Kosznovszky 80., illetve Doktorics 67.
Kiállítva: Csonka

(fotó: Nagy Jácin/archív)