2024.04.23., kedd  •  Béla napja
Kosárlabda: megyei bajnok a 9700.hu csapata

Szombaton a döntővel véget ért a 2021/22-es megyei kosárlabda-bajnokság, írja a Vas Megyei Kosárlabda Szövetség honlapja. A kiírást 9700.hu Ingatlaniroda csapata nyerte meg, miután a  bajnoki döntőben 59-45-re legyőzték a SZOESE csapatát.

Tavaly novemberben 10 csapat részvételével kezdődtek a bajnoki küzdelmek. A csapatok szinte szünet nélkül, hétről-hétre pályára léptek egészen március közepéig. Az alapszakasz utolsó 2 helyezettje mérkőzhetett meg a 9. helyért, az első 8 helyezett csapat pedig „klasszikus” play-off rendszerben, a hazai pálya előnyét megtartva küzdhetett a bajnoki címért. A 9700.hu megnyerte az alapszakaszt, míg a SZOESE a második helyen végzett. A rájátszásban az 1-8., a 2-7., 3-6. és 4-5. helyezettek játszottak egymással két nyert meccsig.

A 9700.hu  a Deck Bistro csapatát győzte le (59-57, 73-62), a SZOESE a Büköt (63-39 és 48-25) búcsúztatta és így mindketten a döntőért csatázhattak a következő körben.
Elődöntők: 9700.hu Ingatlaniroda – Cosmos Home 52-43. Lejobb dobók: Henrik I. 15/9, Lukács T. 10 illetve Horváth D. 11/3, Fekete Z. 10/6. Cosmos Home – 9700.hu Ingatlaniroda 38-45. Legjobb dobók: Nagy B. 12, Fekete Z. 7/6 illetve Mitterstiller A. Cs. 15, Szanati 12/3. SZOESE – CVSE Vulkán Fürdő 50-47 (hosszabbítás után). Legjobb dobók: dr. Popgyákunik B. 16/3, Simon B. J. 9 illetve Szabó B. D. 25/6, Nagy M. 7. CVSE Vulkán Fürdő – SZOESE 51-60. Legjobb dobók: Tömböly D. 17/6, Szabó B. D. 16/9 illetve Gábor M. 11/3, dr. Popgyákunik B. 10, Kozma M. N. 10/6, Svajda G. 10/9.

A szombati fináléban (ugyanez volt a 2019-es döntő párosítása) ponterősen kezdett a SZOESE (3. perc 0-5), de a címvédő 7 perc után átvette a vezetést (8. perc 10-5). Egy gyors Simon-Janzsó triplaváltás után ért véget az első negyed (10. perc 13-8). A második negyedet újra a vendégek kezdték jobban, a vezetést is átvették Svajda és Simon pontjainak köszönhetően (13. perc 13-16), de a nagyszünet előtt ismét ponterős oldalát mutatta a 9700.hu, egy kosárnyi előnyre tettek szert (20. perc 28-25). Fordulás után Jarosevits, Csiszár és Mitterstiller pontjaira csak egy büntető volt a válasz, muszáj volt időt kérnie a SZOESÉ-nek (23. perc 37-26). Két gyors Horváth kosár után azonban robbantott a 9700.hu Ingatlaniroda és Galambos utolsó perces hármasáig egy 15-0-s rohanással gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést (30. perc 52-33). Az utolsó negyed közepén még egy 11-0-val próbáltak meccsben maradni az egyetemisták (38. perc 54-44), de már késő volt. Triplázott a 9700.hu, 2017, 2018 után újra bajnokok lettek.

Döntő:
9700.hu Ingatlaniroda - SZOESE 59-45 (13-8,15-17,24-8,7-12).
9700.hu Ingatlaniroda:
Mitterstiller András 14, Csiszár Dániel 12/9, Lukács Tibor 9, Henrik István 8/6, Jarosevits Róbert 7, Szanati Mátyás 6, Janzsó Zoltán 3/3,    Bodorkós Máté, Mondl Szilárd, Horváth István, Hende László, Weszelovits Attila. Edzők: Abért András, Szalai Zsolt
SZOESE: Simon Bence János 18/12, Galambos Mátyás 6/6, Kozma Márk 5/3, Svajda Gábor 5, Gábor Máté 5/3, Horváth Bence 4, Harsányi Ádám 2, Balogh Zoltán, Dr. Nagy Norbert. Edző: Simon Bence

Harmadik helyért:
CVSE Vulkán Fürdő – Cosmos Home  63-47
CVSE:
Tömböly D. 20/6, Horváth L. 16, Nagy M. 13/3, Orbán T. F. 6, Szabó B. D. 5, Somlai Z. 3, Bíró E. B. , Kovács Ba. , Bakonyi B. , Kovács K. , Kovács Bá.
Cosmos Home:  Horváth D. 12/3, Nagy B. 10, Berkó Á. 9/9, Fekete Z. 6/3, Vig B. 5, Kőhalmi K. 5/3, Szita G. , Gaál Á. , Jenei F. , Vörös L. , Horváth T.
Meggyőző első 4 perccel gyakorlatilag eldöntötte a CVSE a mérkőzést (4. perc 15-0), a harmadik negyed közepéig tartotta is 10 pontos előnyét a celli alakulat (25. perc 45-35). Egy 9-0-s futással vissza tudott jönni 1 pontra a Cosmos Home (28. perc 45-44), de két rontott büntetőjük miatt a vezetést nem tudták átvenni. Innentől újra a celli csapat akarata érvényesült, ők is rohantak egy 10-0-t (35. perc 54-44), és győzelmükkel megszerezték a bajnokság 3. helyét.

5. helyért:
BC Olad – Büki TK –52-45

Legjobb dobók: Berghoffer T. 14, Kovács R. 11/9 illetve Fancsali A. 9, Szendi K. J. 9, Hajdú A. L. 9/9

7. helyért:
S.A.K.K. – Deck Bistro SE  55-59
Legjobb dobók: Németh P. 13, Lovász K. 10/6 illetve Horváth P. 19/3, dr. Tulok D. 19

9. helyért:
Kőszegi SE – Répcelaki SE 57-44
Legjobb dobók: Horváth R. 21/9, Nyilicska Cs. 20 illetve Silnicki Z. M. 24/15, Horváth R. M. 8

Répcelaki SE – Kőszegi SE 50-58
Legjobb dobók: Silnicki Z. M. 18/6, Horváth R. M. 6 illetve Horváth R. 19/6, Kámán K. 17

Az alapszakasz (18 mérkőzés) legjobb dobói:
1. Horváth Péter (Deck Bistro SE) 17,83 pont/mérkőzés
2. Fancsali András (Büki TK) 17,78 pont/mérkőzés
3. Horváth Roland (Kőszegi SE) 17,5 pont/mérkőzés

A győztes csapata tagjai  (balról jobbra)

Szalai Zsolt, Szanati Mátyás, Lukács Tibor, Bodorkós Máté, Csiszár Dániel, Henrik István, Weszelovits Attila, Jarosevits Róbert, Hende László, Mitterstiller András, Horváth István, Janzsó Zoltán, Mondl Szilárd, Abért András Fottó: Vas Megyei Kosárlabda Szövetség

Több száz motor várható a vasárnapi motoros felvonuláson Szombathelyen
Hagyományosan felvonulással indítják a szezont a vasi motorosok. Mutatjuk a tervezett útvonalat, ahol április 21-én, vasárnap várható a látványos konvoj felbukkanása, írja a 112press.hu.
Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.