Kosárlabda: hat ponttal kapott ki a Falco a Bajnokok Ligájában

Olaszországban lépett pályára a szombathelyi alakulat a Bajnokok Ligája 6. fordulójában. Váradi Benedekék a Besiktas elleni vereség után szerettek volna javítani, s megszerezni első idegenbeli győzelmüket a sorozatban. A Falco végül hat ponttal kapott ki a mérkőzésen.

Happy Casa Brindisi - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 98-92 (28-23, 25-16, 26-26, 19-27)

Happy Casa Brindisi: Banks 9/6,Thompson 14/3, Martin 9/3 ,Brown 11,Stone 19/3. .Cserék: Campogrande 11/3, Radosavljevic 10/3, Zanelli 7/3, Gaspardo 8/6, Iannuzzi -.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Hooker 8,Curry 15/9, Benke 15/9, Filipovity 17/3,Reddic 22. Cserék: Washington 11/9, Lake 4, Krivacsevics -..

Jól kezdte a mérkőzést Gasper Okorn együttese, fej-fej mellett haladtak az olaszokkal, akik az első negyedben nem igazán tudtak ellépni, a második negyedre mindössze 5 pontos előnnyel mehettek az olaszok (28-23). A második negyed azonban vízválasztónak bizonyult, és sokba került a szombathelyieknek a rövidzárlat, ami azt eredményezte, hogy a hazai csapat 14 pontos előnnyel vonulhatott a szünetre (53-39). A második félidőben mindent megtettek Váradi Benedekék, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe, folyamatosan dolgozták le a hátrányukat, viszont amikor szükség volt rá, akkor az olaszok egy-egy triplának köszönhetően tudták őrizni az előnyüket, ami a mérkőzés végéig kitartott, így 98-92-es eredménnyel ért véget Az összecsapás, ami azt jelenti, hogy továbbra is várni kell a sárga-fekete alakulat első idegenbeli sikerére a Bajnokok Ligájában.
A nemzetközi szereplés december 4-én folytatódik a szombathelyieknek hazai pályán, a Neptunas együttesét látják vendégül Perl Zoltánék.