Kosárlabda: bedarálta a Falco a nagyot küzdő Kaposvárt

Két negyeden át tartotta magát a Kaposvár Szombathelyen a Falco vendégeként a kosárlabda-bajnokság szombati meccsén, de aztán a harmadik negyedben megrázta magát a házigazda és behúzta a meccset.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Kaposvári KK 81-74 (15-16, 19-19, 28-20, 19-19). Szombathely, Aréna Savaria, 2620 néző.

Falco: Hooker 12/6, Benke 11/3, Bíró -, Washington 6, Reddic 10. Csere: Krivacsevics -, Perl 14, Váradi 8, Lake 6, Filipovity 14/12.

Kaposvár: Davis 19/6, Norfleet 18/6, Ponjavics 3/3, Hendlein 2, Dramicsanin 14/9. Csere: Lalic 15, Baki -, Krnjajski 3/3, Bogdán -.

1. negyed: kapkodva kezdtek a csapatok, a Falco 13-11-re vezetett, de egy triplával a végén fordított a Kaposvár.

2. negyed: hamar ellépett a Kaposvár (22-28), de a Falco beérte (31-31), a végén azonban meg tudta tartani egypontos előnyét a vendégcsapat (34-35).

3. negyed: kaposvári kosárral indult, de aztán 55-46 elhúzott a Falco, viszont két tripla visszahozta a vendégeket a meccsbe - 62-55 lett a vége.

4. negyed: ez már a Falcoé volt, hamar 70-59 állt a táblán, a vendégek kapaszkodtak, de a vége előtt 2 perccel már sort cserélt a Falco (81-69), belefért még az öt kaposvári pont is.

Gasper Okorn: - Köszönetet szeretnék mondani mindazoknak, akik kilátogattak a mérkőzésre. Természetesen nem vagyok elégedett. Nem játszottunk jól, de nyertünk. Gratulálok a Kaposvár jó teljesítményéhez. Azt hiszem a játékosaim már a szerdai találkozóra gondolnak, fejben teljesen máshol jártak. Jól védekeztünk, de számos alkalommal emberről is betalált az ellenfél. Az ilyen szituációkból kapott 15 pont sokat számít. A győzelem szép, de nem vagyok elégedett a mutatott játékkal. Előbb-utóbb meg fognak minket büntetni. Háromból három győzelmünk van, ez volt a cél, de mind a három mérkőzésen voltak olyan pillanatok, amikor pengeélen táncoltunk. Agresszívak vagyunk, de nem fókuszálunk.

Fekete Ádám: – Győzni jöttünk Szombathelyre, de sokat hibáztunk, sok volt az eladott labdánk, a kihagyott büntetőnk. Kikaptuk, de ettől függetlenül gratulálok a csapatomnak. Jobban meg kell találnunk egy egyensúlyt a játékunkban, ha eredményesebbek akarunk lenni jövőben.