2024.04.24., szerda  •  György napja
Kosárlabda Bajnokok Ligája: Falco-vereség Törökországban

A sárga-feketék az első negyedben mindössze 8 pontot tudtak szerezni, ez a kezdés pedig meg is bosszulta magát. A Tofas 90-63 arányban diadalmaskodott és megszerezte első győzelmét a csoportban.

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA A CSOPORT 3. FORDULÓ

TOFAS BURSA - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 90-63 (28-8, 21-16, 21-17, 20-22)

Tofas: Gray 14/6, Ugurlu 9/3, Milaknis 13/12, Braimoh 4, Toure 23. Csere: Ennis 5, Kurtuldum 2, Tanisan 6/6, Thompson 10/3, Williams 4, Akdamar -

Edző:Dimitros Priftis

Falco: Pot 7, Cowels 20/18, Brown 6, Tiby 3, Keller 4. Csere: Perl 14, Barac 5, Kovács B. 4, Verasztó -, Sövegjártó -.

Törökországban folytatta Bajnokok Ligája-szereplését a Falco együttese, amely a Tofus Bursa gárdájával nézett farkasszemet szerda délután. A magyar bajnok a Strasbourg elleni vereség után remek győzelmet aratott a spanyol Murcia ellen, a házigazda viszont - amely hazája bajnokságában jelenleg a harmadik pozíciót foglalja el - két vereséggel kezdte a főtáblát.

Brown meccset nyitó duplájára egy távoli találat érkezett válaszul, majd megléptek a hazaiak: Gray hármasával már 10-4 állt az eredményjelzőn - olvasható a bb1.hu beszámolójában. A következő percek sem a Falcóról szóltak, négy minutum elteltével, 15-4-nél időt is kért a magyar kispad – Perl törte meg a pontcsendet. Azonban a törökök maradtak lendületben: 23-8-nál már tizenöttel is vezettek. Sok Falco-kísérlet lejött a gyűrőről, a hárompontosok kivétel nélkül kimaradtak, míg a házigazda 3/4-es mutatóval állt ugyanebben a statisztikában ekkor. Perl és Brown is kintről próbálkozott, sikertelenül. Tofas-büntetők zárták az első negyedet: Toure egyet dobott be, 28-8 lett ezzel az első tíz perc eredménye.

Az első etap utolsó négy percét dobott pont nélkül zárta a Falco, a másodikban 12 másodpercre volt szüksége, hogy megtörje ezt a pontcsendet – Cowels triplája akadt be. Egy percre rá Barac faragott még kettőt a hátrányból, de a Tofas-pontok is megérkeztek (35-13). Ismét a Falco kért időt, 37-15 volt ekkor az állás, majd újra Cowels célzott jól távolról – kétszer is! A hazaiak is többet hibáztak, de Toure nem rontotta el a ziccerét. A félidő hajrájába érve Milaknis egymás után süllyesztett el két hármast, 47-23-ra módosítva ezzel az állást. Még egy támadópattanót is visszatettek a hazaiak, 49-24-gyel zárult az első húsz perc.

A második félidő első kosarát a Tofas jegyezte, majd a másodikat is – Ennis ráadásul faulttal együtt dobta be, így értékesített büntetőjével meglett a közte harminc (54-24). A folytatásban át is lépte a különbség a harminc pontot: a Falco igyekezett ezen határon belül maradni, de a házigazdák sem vettek vissza a tempóból. Majdnem minden magyar pontra volt török válasz: 70-41-nél fordultak az utolsó negyedre a csapatok.

Becsületből ment előre a Falco, amely Cowels triplájával és Pot két büntetőjével nyitotta a negyedik negyedet, de Toure is zsákolt egyet. A nagy különbség miatt a lényegi kérdések ekkorra már eldőltek, de próbált közelebb férkőzni ellenfeléhez a Falco – 74-50-nél már közelebb volt a mínusz húszhoz, mint a mínusz harminchoz. Azonban amikor kellett, a Tofas is rákapcsolt, és 90-63-as különbséggel nyerte meg a találkozót.

A sárga-feketék számára egy igazi bajnoki rangadó lesz az erőfelmérő, vasárnap 19 órakor a Szolnok látogat az Aréna Savariába.