2024.04.23., kedd  •  Béla napja
Korán kétgólos hátrányba került, de egy pontot megmentett a Haladás a DEAC ellen

A szombathelyiek a második félidőben jobban futballoztak ellenfelüknél, a végén azonban meg kellett elégedniük az egy ponttal.

MERKANTIL BANK LIGA, 36. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS - DEBRECENI EAC 2-2 (1-2)

Haladás: Verpecz - Csilus, Mocsi, Bosnjak, Németh Milán - Holdampf, Kiss B. (Kállai 66.) , Debreceni (Doktorics 80.)  - Tóth M., Dragóner (Németh Márió 66.) , Medgyes

Vezetőedző: Mátyus János.

DEAC: Zöldesi - Székely, Nagy Z. (Bereczki 67.) , Papp, Zachán - Nikitscher (Sidibe, 33.)., Kundrák, Nagy K. (Spitzmüller 89.) , Sándor - Orosz, Sármány (Kias B., 46.)

Vezetőedző: Sándor Tamás.

Gólszerzők: Nagy Z. (11-esből,), Székely (20), Dragóner (26.). Medgyes (48.).

A hétközi, Szentlőrinc elleni fájó vereség után a DEAC együttese várt hazai környezetben a Szombathelyi Haladásra. A két csapat novemberi, debreceni mérkőzését 1-0-ra a szombathelyiek nyerték, akik ezúttal is szerették volna itthon tartani mind a három pontot.

Ehhez viszont a vendég alakulatnak is volt egy-két szava, akik jobban kezdték a mérkőzést: egy Kundrák Norbert elleni szabálytalanságot fújt le a játékvezető a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Nagy Zoltán értékesítette. A bekapott gól után nem sokkal Dragóner veszélyeztetett, a hazaiak pedig megpróbáltak erősíteni és nyomást helyezni a hajdúságiakra. Ennek ellenére mégis a DEAC tudta növelni előnyét, Székely 20. percben szerzett góljával már 0-2-re vezetett Sándor Tamás együttese. Igazán sokáig azonban nem örülhettek, mert Debreceni is kiharcolt egy tizenegyest, amit Dragóner ha kisebb szerencsével is, de gólra tudott váltani. A félidő hátralévő részében a vendégektől Kundrák, hazai oldalon pedig Debreceni és Medgyes is veszélyeztetett, újabb gól viszont nem született, egy 1-2 állt az eredményjelzőn a szünetben.

A fordulás után aztán egyértelmű volt a zöld-fehérek szándéka: mielőbb egyenlíteni, majd fordítani. Ennek szellemében futballoztak a szombathelyiek, a 48. percben pedig Medgyes húzott szépen befelé majd lőtt ballal szép gólt, 2-2-re módosítva ezzel az állást. Ezt követően rettentően felborult a pálya, a játék szinte kizárólag a debreceni térfélen zajlott, hatalmas mezőnyfölényben játszott Mátyus János együttese. Jöttek a friss erők, Németh Márió, Doktorics, valamint Kállai Kevin is pályára lépett. Lendületben voltak a vasiak, egyértelműen ők jártak közelebb a vezető találat megszerzéséhez, a befejezésekbe, utolsó passzokba azonban rendre hiba csúszott. A vendégek foggal-körömmel védekeztek, a házigazda pedig nem találta a rést a pajzson, és mivel már nem sikerült betalálnia, maradt a 2-2-es végeredmény és a pontosztozkodás.

A Haladás a Merkantil Bank Liga utolsó előtti fordulójában a Budaörs együttesét fogadja május 9-én 17 órától.