SZKKA: Kiélezett meccsen fontos győzelem!

A női NB/I B-s kézibajnokság 16. fordulójában a vasi együttes 28-26-ra nyert Komáromban.

A Vasastól elszenvedett hazai vereség után győzni utazott Komáromba a szombathelyi együttes. A riválisok nem hibáztak – kötelező volt megszerezni a két pontot.

Az első percekben felváltva estek a gólok, hol az egyik, hol a másik gárda volt előnyben (7. perc: 5-5). Aztán egy rövidzárlat után elléptek a komáromiak hárommal, a játékrész felénél 9-6 volt az állás. A vasiak viszont megnyomták a félidő második felét, a kapuba Christe jól védett, elől pedig Pődör Rebeka vezérletével sikerült felzárkózni a szünetre (15-14).

A fordulást követően lendületben maradt Pődör Zoltán együttese, amely 17-17-nél utol is érte riválisát, ám utána hosszú gólcsend következett mindkét oldalon – a hazaiak időt kértek. A 40. percben – hosszú idő után – a szombathelyieknél volt az előny (17-18). Sok volt mindkét oldalon a hiba, szűk negyed óra alatt mindössze hétszer voltak eredményesek a felek.

Az utolsó negyed órára bőséggel maradtak izgalmak, az utolsó tíz percnek egygólos vendégvezetéssel futottak neki a gárdák. A végjátékot a szombathelyiek bírták jobban, és végül két góllal nyertek.

Komárom- SZKKA  26 - 28  (15-14)

SZKKA: Balog, Christe 1, Fritz (kapusok) – Bíró, Pődör R. 13, Győri, Kulcsár 2, Pődör B. 3, Dombi, Varga N., Kiskartali 2, Szmolek 4, Horváth A. 2, Szendrei, Balogh 1, Tanaskovics. Vezetőedző: Pődör Zoltán.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)