2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Megint pont nélkül maradt a Haladás

A Merkantil Bank Liga 29. fordulójában a zöld-fehérek ezúttal Kazincbarcikán kaptak ki. A végeredmény: 2-1.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, elsősorban a jobbszélen igyekezték megbontani a szombathelyiek védelmét. A 4. percben Doktoricsot kellett ápolni, miután fejbe rúgták, a Hali balszélsője egy kék turbánban folytatta a játékot.

A 9. percben büntetőhöz jutott a házigazda, Zvekanov kezezése miatt. Süttő magabiztosan lőtte a labdát a bal felső sarokba (1-0). A látottak alapján megérdemelten szerezte meg a vezetést a sárga-kék együttes.

A 12. percben az első veszélyes Haladás-támadás végén Molnár beadásáról Tóth maradt le egy kicsit, így a labda szögletre pattant. Rácz végezte el a kornert, a védők középre fejelték ki a landát, Simut egy állítás után 23 méterről lőtt, a labda Uron megpattanva a bal alsó sarokba vágódott (1-1)!

A gyors gólváltás után is maradt a jó tempó, a 17. percben Bacsa passzolt Székely elé, a hazai szélső lövése azonban gyengére sikeredett. A vasiak a kezdeti megilletődöttség után rendezte sorait, harcos kis meccset láthatott a publikum. A 24. percben Doktorics három szép csel után adott be jobbról, a labda kicsit magasan érkezett az ötösre, így Németh Milán nem tudott fejelni.

A 31. percben egy bedobás után nem tudott felszabadítani a szombathelyi védelem, a felpörgő labdát Pálinkás Gergő 12 méterről a rövid sarokba ollózta. Szépségdíjas találat volt (2-1). A kazincbarcikaiak felpörögtek a találat után, ismét ők vették át a játék irányítását.

A 38. percben Nyíri 22 méteres lövése után a labda centikkel ment el a jobb alsó mellett. Változatos volt a játék, de azért sok volt a hiba és a szabálytalanság is. A 44. percben Bacsa ment el a jobb szélen, élesen középre adott, Heil érkezett, de Verpecz nagy bravúrral szögletre mentett.

Az első félidőben a helyzetek alapján megérdemelten vezetett a Kazincbarcika.

A fordulást követően a Hali kezdett aktívabban, de helyzetekig nem jutottak el a vasiak. A házigazda sem állt be bekkelni, így egész jó volt a meccs. Az 55. percben Csatári került helyzetbe, de balról, éles szögből csúnyán fölé durrantotta a labdát.

Michal Hipp cserékkel próbálta frissíteni együttesét, mert bizony hiányzott a kreativitás a csapatból. A mezőnyben küzdöttek a focisták, helyzet nem adódott ezekben a percekben. A színvonal is sokat esett, meglehetősen unalmasan csordogált a játék. A 68. percben Horváth Rajmund távolról próbálkozott, de a 22 méterről leadott lövése után Megyeri szögletre tolta a labdát. Beszédes adat: a 70. percig egy kaput eltaláló lövése volt a Haladásnak.

A 73. percben ismét beköszönt a Kazincbarcika, de a játékvezető szerint lökés előzte meg a szituációt… Az ellentámadás végén Molnár Rajmund centerezett, Csernik fejelt 4 méterről, de Megyeri bravúrral védett. Nem sokkal később Simut 18 méterről vette célba a hazai kaput, de Megyeri ezúttal is hárítani tudott. Felpörögött a Hali, egyértelműen átvette a játék irányítását.

A 81. percben a 16 éves Katona István debütált a Haliban. A 82. percben Csernik tüzelt 18 méterről, a hazai kapus ezúttal is szögletre ütötte a labdát. Megnyomta a hajrát a zöld-fehér alakulat, lehetőségek is adódtak Horváthék előtt, de Megyeri remek napot fogott ki, és a hazai védelem is jól rombolt.

A 85. percben Molnár ugratta ki Cserniket, a balszélső 12 méterről lőtt, Megyei védett. Egy percre rá Katona fejelt, a labda centikkel kerülte el a bal kapufát.

A hajrát megnyomta a Haladás, de az eredmény nem változott. A Kazincbarcika jobban használta ki a helyzeteit, így győzelme megérdemelt.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZOMBATHELYI HALADÁS  2 - 1  (2–1)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna Vezette: Nagy Norbert (Csatári Tibor, Sinkovicz Dániel)
KAZINCBARCIKA: Megyeri I G. – Szekszárdi M., Ur, Lippai T., Süttő – Csatári, Heil, Kovács B. (Szabó B., 71.), Székely K.(Szemere 85.) – Pálinkás (Takács 85.), Bacsa (Kurdics 77.). Vezetőedző: Csábi József.
SZOMBATHELY:Verpecz – Nyíri, Zvekanov, Devecseri, Németh M.(Bolla 46.) – Simut (Katona 81.), Csilus T., Rácz B., Tóth M. (Horváth R. 62.), Doktorics (Cserik 62.) – Molnár R. Vezetőedző: Michal Hipp.
Góllövők: Süttő (11-esből) 10., Pálinkás 31., illetve Simut 12.