Kikapott és nem juthat tovább a Falco

A szombathelyieknek a mérkőzés nagy részében menniük kellett az eredmény után, végül 64-77-es vereséget szenvedtek és már nem kvalifikálhatják magukat a következő körbe.

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA A CSOPORT 5. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - TOFAS BURSA 64-77 (11-21, 12-13, 20-19, 21-24)

Falco: Pot 5/3, Cowels 10/3, Brown 2, Tiby 12/3, Keller 11/3. Csere: Kovács B. 4, Perl 14, Barac 6, Sövegjártó -.

Tofas: Gray 18/3, Ugurlu 13, Buyuktuncel -, Tanisan 6/6, Toure 6. Csere: Kurtuldum 5/3, Thompson 15/3, Braimoh 8/3, Milaknis 6/3.

Edző: Dimitros Priftis

Kulcsfontosságú Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt állt a Falco kosárlabdacsapata, amely szerda délután a Tofas Bursa együttesét fogadta az Aréna Savariában. A két együttes egyaránt egy-egy győzelemmel és három vereséggel állt, a szombathelyieket pedig igazán fűthette a revansvágy, hiszen a törökök éppen őket győzték le 90-63 arányban. A vendégek egy győzelemmel biztossá tehették továbbjutásukat, míg a sárga-feketék egy sikerrel nagy lépést tehettek ezen cél felé, így aztán kiélezett csatára volt kilátás.

A Tofas gyors kosarára Pot felelt büntetőből, majd Keller pontjai következtek, a magyar válogatott csapatkapitánya nagyon aktívan, ponterősen kezdte az összecsapást. 4-4-nél ő szerezte a mérkőzés első tripláját, ezt követően azonban megtorpantak a hazaiak és a vendégek pillantai, percei következtek: 7-4-et követően egy 0-10-es rohammal sokkoltak, a Falconak nem akartak összejönni a dolgok, Milos Konakov időt is kért. Perl Zoltán büntetőzött hibátlanul, majd öt Tofas-pont következett, 9-21 állt ekkor az eredményjelzőn. A negyed utolsó kosara is a szombathelyiek 9-esének nevéhez fűződött tíz percnyi játék után 11-21 volt az állás.

A folytatást is Perl Zoltán pontjai nyitották, ám nem hagyták annyiban a törökök, Braimoh és Kurtudlum is beköszönt, Milos Konakov pedig ismét magához hívta övéit, tette mindezt 13-25-ös állásnál. A timeout után is a vendégek tudták gyarapítani pontjaik számát, ezt követően egy nagyon csendes, kosárszegény időszak következett, melyben mindkét gárda rengeteg hibával és pontatlansággal játszott. 13-31-nél egy alley-oop következett Touretól, majd Kovács Benedek vette vállára a vasiakat, akik jó védekezések után szépen lassan elkezdtek zárkózni. 23-34-nél időt is kértek a törökök, a félidő utolsó támadása azonban a Konakov-legénységé volt, ezt nem sikerült kosárral befejezni, így ez a 23-34 egyben a félidei eredményt is jelentette.

A harmadik etap elején a vendégek trénere kapott technikait, Perl Zoltán nem hibázta el a büntetőt, ráadásul ezután Keller Ákossal hoztak össze egy alley-oop-ot a közönség nagy örömére. 28-34-nél már csak hat ponttal vezetett a Tofas, a szurkolók mindent megtettek, hogy egyenlítésbe, majd fordításba hajszolják kedvenceiket, de Thompson közreműködésével hamar visszaállt a tízpontos differencia. Ez sem tudta megtörni a házigazdát, innen is vissza tudott jönni, sőt mi több Cowels három pontjával már csak egy kosár volt közte, 35-38 állt ekkor az eredményjelzőn. Hullámzott a mérkőzés, a törökök azonban kulcspillanatokban tudtak fontos kosarakat, pontokat szerezni, ennek köszönhetően pedig 43-53-ról kezdődhetett meg az utolsó felvonás.

A Tofasnál Thompson volt az, aki vezérré tudott előlépni, az ő vezérletével 46-60-ra elhúztak a vendégek, a hazaiaknak pedig egyre inkább sürgőssé vált, az idő nem az ő malmukra hajtotta a vizet. Hiába Tiby 2+1-es akciója, állandósulni látszott a tíz pont körüli különbség, a sötétmezeseknek mindenre volt válasza és őrizték előnyüket. Az utolsó két percet Cowels triplája nyitotta, de Thompson és Gray is eredményes tudott lenni, eldőlni látszott a mérkőzés sorsa. Az összecsapás 64-77-es eredménnyel ért véget, ezzel pedig eldőlt, hogy a szombathelyiek a kvartett negyedik helyén végeznek és nem juthatnak tovább a sorozat következő szakaszába.

A hazai mérkőzések sora szombaton folytatódik Milos Konakov fiai számára, december 10-én szombaton 18 órakor a Szeged látogat az Aréna Savariába.