2024.04.24., szerda  •  György napja
Kiélezett mérkőzésen a második félidőben döntött a Falco a Szeged ellen

Gasper Okorn együttese a harmadik negyedben egyértelműen ellenfele fölé nőtt, ez pedig győzelmet ért a csongrádiak vendégeként.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 18. FORDULÓ

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK - FALCO-VULCANO ENERGIA KC 71-83 (24-26, 18-11, 12-25, 17-21)

Szeged: Kerpel-Fronius G. 4, Govens 17/3, Brown 16/6, Dzeletovics 18/3, Dickey 13. Cserék: Keller -, Kerpel-Fronius B. -, Mayer 3/3, Olasz -

Vezetőedző: Srecko Sekulovic

Falco: Váradi 18/6, Doktor 2, Benke 12/3, Bruinsma 9/6, Searcy 17. Cserék: Perl 15/3, Dancsecs 3/3, Barac 3, Lake 4

Vezetőedző: Gasper Okorn

Nagy győzelemmel a háta mögött várhatta a Szeged elleni bajnoki mérkőzést a Falco együttese. A sárga-feketék szerdán Lengyelországban vizitáltak a Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, ahol lehengerlő teljesítménnyel múlták felül a Start Lublin csapatát. A házigazda SZEDEÁK az előző találkozóján hosszabbításos vereséget szenvedett Oroszlányban, a szombathelyiek azonban két vesztes mérkőzés után győzni tudtak a Kaposvár ellenében.

Kimaradt szegedi kísérlet után Váradi kosarával indult az összecsapás. Bruinsma büntetőjéval hamar 0-3-ra módosult az állás, amire rögtön érkezett a hazaiak válasza. Ezzel pedig el is indult a ponteső, mindkét csapat nagyon megszórta magát már az első percekben. Az előny a Falconál volt, ám a Srecko Sekulovic vezette Szeged ott loholt a sárga-feketék nyomában lőtávolon belül. A negyed derekán 14-15-öt mutatott az eredményjelző, majd Brown labdaszerzése és zsákolása után már az alföldieknél volt az előny. A fehér mezben játszó házigazda azonban nem örülhetett sokáig, a Falco villámgyorsan kapcsolt és Searcy 2+1-es akciója után 16-23-ra már ők vezettek. Dzeletovic gyors öt pontja után valamivel jobban nézett ki az eredmény szegedi szempontból, de Váradi triplája nagyon fontos pillanatban hullott be, 21-26 volt ekkor az állás. Az első tíz perc végi 23-26-os állás Govens büntetői után alakult ki, így várhatták a csapatok a folytatást.

Finoman szólva sem adták olcsón a győzelmet a hazaiak, Brown triplája után 27-26 arányban már ők vezettek a második negyed elején. Kerpel-Fronius kosarával tovább növelte előnyét a Sekulovic-csapat, a Falco pedig megtorpant, majdnem három percet kellett várni az első szombathelyi kosárra a játékrészben. Ez viszont egy Benke-féle hármas volt, amivel egyenlő, 29-29 lett az állás. A Szeged kihagyott, a Falco Perl révén bedobott egy ziccert, újra a vasiaknál volt az előny. Az egész meccsen kiválóan játszó Brown jegyezte a csongrádiak következő kosarát, majd egy újabb duplával már ismét náluk volt az előny. Ebben a negyedben sem fukarkodtak a csapatok a pontokkal, és fordulat is volt bőven, Dancsecs és Barac pontjainak köszönhetően megint a vasiak vezettek. Ez az állapot is tiszavirág-életű volt, ugyanis Mayer is feliratkozott a pontszerzők közé, hármasával pedig 38-37-nél ismét a SZEDEÁK került lépéselőnybe. Govens ziccere után egy hosszabb pontcsend következett, majd a felvonás utolsó másodperceiben ismét az amerikai-magyar kettős állampolgárságú játékos köszönt be, így 42-37-es eredménnyel mentek nagyszünetre a felek.

Dzeletovic faultos kosarával vette kezdetét a második félidő, majd Benke ziccerével tartotta a lépést a szombathelyi alakulat. Perl labdaszerzése után Bruinsma hármasa talált utat a gyűrűbe, ezzel három pontra zárkóztak Gasper Okorn fiai. A Falco védekezése feljavult, Searcy kosarával 45-44-re módosult az állás, Sekulovic mester pedig magához hívta övéit, hogy rendezze a sorokat. A timeout után Dzeletovichoz hasonlóan Benke is feljegyezhetett egy 2+1-et, majd a következő kosarat is ő vállalta magára, a vendégek pedig 45-49-re átvették a vezetést. Dzeletovic jó teljesítményére továbbra is építhetett a Szeged, az ő pontjaival lett 47-49 az eredményjelzőn. A sárga-feketék többek között Váradi triplájának köszönhetően tartották előnyüket, de Brown is kintről jelentkezett, hogy meccsben tartsa csapatát. A házigazda 52-54-nél az egyenlítésért támadhatott, ám két labdaszerzés után két könnyű Falco-kosár következett, ezzel pedig hat pontra hízott a vasi előny. Érezhetően megtorpant a SZEDEÁK, a záró etap előtt 54-62-re vezetett Gasper Okorn együttese.

Perl szép egyéni akciója után először volt tíz pont a két csapat között, Govens azonban gyorsan gondoskodott róla egy hármassal, hogy nyílt maradjon a mérkőzés. A folytatásban négy gyors Lake-pontot lehetett feljegyezni, nem engedte a Falco, hogy közelebb férkőzzön a hazai gárda. A mérkőzés utolsó perceihez közelítve a játékvezetők kerültek főszerepbe, ám a sárga-feketéket ez sem zavarta meg, tovább tudták növelni előnyüket. Három és fél perccel a találkozó vége előtt 64-76-ra vezettek Váradi Benedekék, a házigazdának nagy hajrára volt szüksége, hogy legalább hosszabbításra tudja menteni az összecsapást. Srecko Sekulovic legénységénél azonban a kulcspillanatokban hiányzott a biztos kéz, nem úgy mint Perlnél, aki Váradi Benedekkel együtt ezúttal is csapata vezére tudott lenni. A találkozó Bruinsma kosarával zárult, a Falco 71-83 arányban győzni tudott Szegeden.

A klub a találkozó után bejelentette, hogy szerződést kötött Keller Ákossal. A magyar válogatott játékos 5-ös posztra érkezik és 1,5 éves kontraktust írt alá a sárga-feketékkel. A 31 éves, 210 cm magas Keller az Alba Fehérvárnál kezdte karrierjét, később megfordult Szolnokon és rövid ideig Körmenden is. Külföldön szerepelt a francia Pau-Orthez, a horvát Zadar, az olasz Orlandina Basket csapataiban, most pedig a lengyel rekordbajnok Slask Wroclawtól érkezik a vasi megyeszékhelyre.

A szombathelyiekre szerdán szomszédvári rangadó vár, 20 órás kezdettel a ZTE együttese érkezik az Aréna Savariába.