Kiélezett mérkőzésen a Falco nyerte az örökrangadót Körmenden

A több fordulatot is hozó találkozón nagy csatában aratott rendkívül fontos győzelmet a szombathelyi csapat.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I., 10. FORDULÓ

EGIS KÖRMEND - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 93-99 (28-27, 28-21, 17-28, 20-23)

Egis Körmend: Thames 16/3, Ireland 32/12, Ferencz 9/9, Simons 20/12, Taylor 10. Cserék: Thames, Tóth -, Németh Á. 2, Takács 4, Oroszi -

Vezetőedző: Antonisz Konsztantinidesz

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 16/12, Perl 27/3, Váradi 15/3, Kovács 7, Keller 16. Cserék: Doktor 6, Barac 12/3, Lake -

Vezetőedző: Gasper Okorn

Ha jócskán megkésve is, de elérkezett szombaton kora este a szezon első vasi derbije a kosárlabda NB I-ben. A két csapatot a mérkőzés előtt ugyan több pozíció választotta el egymástól, de Gasper Okorn csapata pontosan tudta, hogy ezeken a mérkőzéseken ez számít a legkevésbé, és ahhoz, hogy sikerüljön győzelemmel távozni Körmendről, a legjobb teljesítményre lesz szükség.

Keller zsákolásával indult a mérkőzés, amire Ferencz triplával válaszolt. Szép megmozdulások rögtön az elején. Jól dobott mindkét csapat, de többnyire a Falco vezetett, egészen a negyedik perc végéig, amikor is először Simons egyenlített, Taylor pedig a vezetést is megszerezte a hazaiaknak. Ezt követően Perl egalizált, Keller kosarával pedig már ismét a sárga feketéknél volt az előny, 12-14 volt az állás a negyed közepén. Thames és Váradi kosarai következtek, majd megismétlődött a sorminta, de akkor a Falco magyar válogatott játékosa már egy triplával módosította az állást 16-19-re. Ireland vette vissza a vezetést a hazaiknak, 19-21 volt az eredményjelzőn, amikor triplát dobott. Barac és Ireland is mindkét büntetőjét bedobta. A negyed végén aztán potyogtak a pontok, az előny a Körmendnél volt 28-17 arányban.

Ireland duplájával növelte előnyét az Egis Körmend, de Thames is betalált, Keller ellen pedig sportszerűtlen faultot fújtak. Kezdett meglépni a hazai csapat, Okorn mester pedig időt is kért. 36-27-re nyílt az olló, Ferencz triplája is utat talált a szombathelyi gyűrűbe, tizenkettő volt közte. Doktor és Simons is betalált, maradt a különbség. A Körmend uralta a játékot, a szombathelyieknek javulni kellett, ha zárkózni szerettek volna. Váradi bravúrkosarával próbált kijönni a hullámvölgyből a Falco, majd Simons rontott távolról. Újabb szombathelyi kosár következett, Perl volt eredményes. Időt is kértek a hazaiak. Jó szombathelyi védekezést követően Anderson triplájával zárkózott tovább a Falco. 43-40 volt a táblán. Ireland dobott egy triplát, az ellentámadásnál Kovács viszont ellépte. Simons dobott be két büntetőt, a másik oldalon Kovács zsákolt. Simons újabb triplája után ismét kilenc pont volt a hazaiak előnye. A félidő hajrájára is maradtak még bőven pontok, 56-48 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

Keller pontjai nyitották a harmadik tíz percet, a Falconak minden egyes kosárra óriási szüksége volt, hogy utolérje a Rába-partiakat. A hazaiak azonban továbbra sem nagyon akartak hibázni kintről, de gyorsan jött az újabb sárga-fekete kosár is. Felváltva estek a pontok, érezhető volt mindkét csapaton, hogy mennyire fontos találkozóról is van szó. Gasper Okorn legénysége nem hiába mozgósított nagy erőket az egyenlítésért, a negyed közepére teljesen elolvadt a körmendi előny és 63-63 állt az eredményjelzőn. A hazaiak időt kértek, majd ismét egy triplával vétették észre magukat, de ezt követően Doktor kosara következett, 66-67-nél pedig hosszú idő után ismét a Falco vezetett. A házigazda a változatosság kedvéért három ponttal válaszolt, majd ismét egalizált a szombathelyi csapat. 69-69-nél mindkét körmendi büntető kimaradt, majd 71-71-nél Perl villant a sarokból a lehető legjobbkor. A szombathelyiek klasszisa ezután Kellernek osztott ki egy asszisztot, így már öt pont volt a sárga-feketék előnye nyolc másodperccel az etap vége előtt. A Körmend két büntetővel még kozmetikázott valamelyest az eredményen, így a záró tíz percre 73-76-os állással kanyarodtak rá a felek.

Több, mint egy percet kellett várni az utolsó játékrész első kosarára, ami Kovács Benedek nevéhez fűződött. Ezúttal a körmendieknek kellett futni az eredmény után, de nem tétlenkedtek sokat, két triplával villámgyorsan 78-78-ra módosították az állást. Anderson sem akart kimaradni a jóból, ő is kintről köszönt be, megnyugtatva ezzel valamelyest a szombathelyi szimpatizánsokat. Nem sokkal később egy újabb hármassal már 78-84-re lépett meg a Falco, a hazaiak pedig időkéréssel próbálták meg lereagálni a történteket. Ezt követően sem a Körmend szája íze szerint alakultak a dolgok, Kovács Benedek  2+1-es akciója után már kilenc pont volt a sárga-feketék előnye. 82-87-nél Gasper Okorn kért időt, a szombathelyiek minden rutinjára és koncentrációjára szükség volt az utolsó bő négy percre. Az egész mérkőzésen hatalmasat játszó Váradi újabb kosarával nőtt újra a különbség, a hazaiak pedig kétségbeesetten próbáltak belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba. A dobóhelyzeteket sikerült is kidolgozniuk, ám ezeknél rendre megremegtek a kezek, az idő pedig a szombathelyieknek dolgozott. Az utolsó percben már nem volt visszaút a Körmendnek, a Falco nagy csatában, 93-99-re legyőzte riválisát a "Vasi El Classico-n".

A szombathelyiek legközelebb szerdán lépnek pályára, méghozzá hazai környezetben a Sopron ellen.

Fotó: Hornyák Emőke/Falco KC