2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Kevés volt a fölény a győzelemhez, nem tudott nyerni a Haladás a Dorog ellen

A mérkőzés képe alapján a szombathelyiek álltak közelebb a győzelemhez, de meg kellett elégedniük az egy ponttal.

MERKANTIL BANK LIGA, 29. FORDULÓ

DOROGI FC - SZOMBATHELYI HALADÁS 0-0

Dorogi FC: Borsos - Kárász, Ryaskho (Csillag 46.) , Zuigéber (Délczeg 82.) , Tony-Markos, Mészáros (Girsik 71.) , Berkó (Nagyházi 88.) , Szedlár, Papp, Dlusztus, Lénárt

Vezetőedőző: Antal Gábor

Haladás: Verpecz - Schimmer, Bosnjak, Németh Mi., Kállai (Tóth D. 86.) , Debreceni, Holdampf, Kiss, Jancsó (Rácz 75.) , Tóth M. (Medgyes 46.) , Dragoner (Németh Má. 56.)

Vezetőedző: Mátyus János

Szombaton délután Tatabányára látogatott a Szombathelyi Haladás együttese, hogy a Merkantil Bank Liga 29. fordulójában összecsapjon a Dorog csapatával. A két gárda szombathelyi mérkőzésen 1-2-es vendég siker született, Mátyus János legénységének tehát volt miért visszavágnia. A dorogiaknál időközben edzőváltás történt, Németh Szabolcs helyett Antal Gábor vette át az együttes irányítását. A vasiaknál eliltás miatt nem léphetett pályára Mocsi Attila, Csilus Tamás és Devecseri Szilárd pedig továbbra is sérüléssel bajlódnak.

A találkozót egyértelműen a vendégek kezdték jobban, már az első perctől fogva az ő akaratuk érvényesült. A hatalmas labdabirtoklási fölény ellenére az első komolyabb lehetőség a dorogiak előtt adódott, a kilépő játékosuk azonban a kapu mellé gurított. A Haladás sokpasszos, kombinatív játékkal próbálta megbontani ellenfele védelmét, az utolsó pillanatban azonban rendre közbe tudott lépni valaki hazai részről. Az első nagy szombathelyi helyzetet egy már-már szokásosnak mondható hatalmas Bosnjak-kardobás után lehetett feljegyezni, de a csúsztatás centikkel a kapufa mellé ment. A mérkőzések óta kiváló teljesítményt nyújtó Debreceni Zalán ezúttal is nagyon élt, a bal oldalon rendre meggyűlt vele a dorogiak gondja. Az új szerzemény, Dragoner Filip is folyamatosan lekötötte a védők figyelmét, egy alkalommal pedig tisztán ki is tudott lépni a védők közül, végül nem sikerült átemelnie a kijövő kapust, miután többen is összezártak előtte. A házigazda csak pillanatokra tudta megtartani a labdát, a Haladás nagyon gyorsan és nagyon hatékonyan támadott vissza egy-egy labdavesztés után. A játékrész utolsó momentuma egy nagyon fontos Holdampf-blokk volt, ami könnyen lehet, hogy góltól mentette meg a vasiakat. Apróbb helyzetek igen, találat nem esett az első negyvenöt percben, a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn.

A szünetben Tóth Milán helyett a sérüléséből visszatérő Medgyes Zoltán érkezett a pályára, ez pedig egyértelműen mutatta, hogy a gólszerzés, valamint a három pont Mátyus János célja. A játék képe nem igazán változott az első játékrészhez képest: továbbra is a Haladás dominált és irányította a játékot, a hazaiak többnyire labda nélkül voltak kénytelenek mozogni. A folytatásban aztán Németh Márió is érkezett a pályára, aki a középpályára hozhatott némi lendületet és kreativitást. Erre szüksége is volt a zöld-fehéreknek, ugyanis hiába jutottak el rendre az ellenfél kapujáig, az utolsó momentumoknál rendre rossz döntéseket hoztak. Az ígéretes helyről járó szabadrúgásokban, szögletekban joggal reménykedhettek a szombathelyi drukkerek, de ezeket is hatástalanítani tudta Antal Gábor együttesének védelme. Az idő a Dorognak dolgozott, akik a stabil, fegyelmezett védekezés mellett olykor-olykor eljutottak Verpecz kapujáig, ám ezekből komolyabb veszély nem alakult ki. Mátyus János a mérkőzés utolsó szakaszában Rácz Ferencet, valamint Tóth Dávidot is pályára küldte, de az ő friss lendületükkel sem sikerült gólt szerezni, ez pedig azt jelentette, hogy mindkét csapat egy ponttal gazdagodott.

A válogatott VB-selejtezőit követően április 4-én folytatódnak a Merkantil Bank Liga küzdelmei, a Haladás a Nyíregyháza együttesét látja vendégül.