2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Két pont Baranyában maradt: döntetlent játszott a Péccsel a Haladás

Több helyzetet és 11-est is rontott a Haladás Pécsett, így meg kellett elégedniük a zöld-fehéreknek az egy ponttal.

MERKANTIL BANK LIGA, 27. FORDULÓ

PMFC - SZOMBATHELYI HALADÁS 0-0

A Kaposvár elleni győztes csapaton nem változtatott Mátyus János vezetőedző Pécsett, így a Haladás a Verpecz – Schimmer, Mocsi, Németh Milán – Kállai, Holdampf, Kiss B., Debreceni Z., Bosnjak – Tóth M., Dragóner összeállításban lépett pályára a Mecsekalján. Remek időben, jó tempóban kezdődött a mérkőzés. Az első tíz perc elteltével átvette a játék irányítását a vasi együttes, amely a 13. percben Dragóner révén helyzetbe is került, de egy hazai bekk szögletre tisztázott. Többet volt a labda a tiszta fehérben futballozó szombathelyieknél, de ziccerekig nem jutottak el Tóth Milánék. A 19. percben a hazaiak Preklet révén kis híján megszerezték a vezetést: egy beívelés után átszállt a labda már Verpeczen is, de Schimmer a gólvonalról felszabadított. Nem sokkal később Óvári 23 méteres szabadrúgása után a labda a sorfalban akadt el. Kezdeményezőbbé vált a piros-fekete alakulat, a játék áttevődött a vasiak térfelére. Beívelésekkel próbálkoztak a baranyaiak, de ezek komolyabb zavart nem okoztak Mocsiéknak. A 32. percben egy nagy bedobást követően alakult ki zavar a Haladás kapuja előtt, de a labda végül elsuhant a jobb kapufa mellett. A 35. percben Dragóner lövését védte üggyel-bajjal Helesfay, majd egy percre rá Tóth Milán fejese után ütötte fölé a labdát a pécsi kapus. Ez volt a játékrész legnagyobb helyzete. Gól nem született az első félidőben.

A szünetben Tóth Milánt Németh Márió váltotta. A 49. percben Bosnjak éles szögből leadott lövését tolta ki a bal alsó elől Helesfay, majd az 51. percben Németh Máriót Rácz buktatta a 16-oson belül, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A büntetőt azonban Kiss Bence a felső lécre lőtte, így nem jutottak vezetéshez a vasiak. Három minutummal később egy Hali-konta végén Dragóner sodródott ki, így oda lett a nagy lehetőség. A meccs ezen periódusában sokkal veszélyesebben futballozott a Hali, érett a zöld-fehér találat. A folytatásban is Holdampfék birtokolták többet a labdát, de ekkor már kevesebb volt a gólszerzési lehetőség. A 69. percben Németh Márió a félpályáról vette célba a hazai kaput, de Helesfay ezúttal is szögletre mentett. Negyed órával a vége előtt Dragóner Filipet Rácz Ferenc váltotta, a szombathelyiek csatára kisebb sérülést szenvedett. A 76. percben Kiss Bence remek keresztpasszával Kállai lépett ki, jobbról, 18 méterről lőtt, de a pécsi kapus ismét a helyén volt. A 78. percben Bartha lőtt középről, 20 méterről, Verpecz könnyedén hárított – a Haladás hálóőrének ez volt az első védése a második félidőben. A 82. percben Tóth Dávid érkezett Kállai helyére. A 86. percben Bajner Bálint fejelhetett tisztán, 5 méterről, de Verpecz védett. A 90. percben Doktorics állt be Debreceni helyére. Az utolsó percekben ismét ívelésekkel próbálkoztak a baranyaiak, de ziccerig nem jutottak el. Maradt a 0-0, a Haladás jobban futballozott ellenfelénél, de a ziccereit, így a 11-es is, elhibázta.

A Mátyus-legénység legközelebb vasárnap lép pályára, méghozzá hazai környezetben a Soroksár ellen 17 órás kezdettel.