2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Jól indult, de a végére nem maradt kérdés: főlényes győzelmet aratott a Győr az SZKKA ellen

A szombathelyi csapat a mérkőzés elején többször is vezetni tudott, az első tíz perc után azonban a Győr sebességet váltott és nem maradt kérdés a mérkőzés végkimenetelét illetően.

SZOMBATHELYI KKA–GYŐRI AUDI ETO KC 22–43 (10–24)

SZOMBATHELY: K. Tomasevics – VARGA N. 4, M. Agbaba 2, Frank, HORVÁTH P. 4, Mayer Sz. 2, Wald 2. Csere: Csapó Kincső (kapus), Bíró D., Szendrei, Kozma, PŐDÖR R. 6 (2), Győri V., Tóth A., Pődör B. 2 (1).

Edző: Marosán György

GYŐR: Silje Solberg – Lukács V. 4, KURTOVIC 6 (2), Edwige 3, S. Oftedal 4, Anne M. Hansen 4, FODOR Cs. 6. Csere: Glauser (kapus), Kürthi 2, Brattset 2, E. Amorim 2, V. Kristiansen 2, NZE–MINKO 8.

Edző: Danyi Gábor

A  szombati NEKA elleni győzelem után szerdán kora este világsztárok érkeztek az Aréna Savaria a női kézilabda bajnokság 4. fordulójában. Marosán György együttese a múlt hétvégén BL-szereplését megkezdő Győri Audi ETO KC együttesét látta vendégül. A szombathelyiek keretében ezúttal nem volt ott Bandelier, Orbán Adrienn, valamint az ukrán Liliia Gorilska sem.

Kapusbravúrokkal indult a találkozó mindkét oldalon, majd a mérkőzések óta kiváló teljesítményt nyújtó Varga Nikolett góljával az SZKKA szerezte meg a vezetést. A Győr szokatlanul álmoskásan és fásultan kezdett, de Anne Mette Hansen, valamint az FTC-től érkező Lukács Viktória révén gyorsan megfordították a mérkőzést. A szombathelyiek nem adták könnyen magukat, bátor játékuknak köszönhetően nem csak hogy tartották a lépést a vendégekkel, de vezetni is tudtak 6-5 arányban. Tomasevic hátul ezúttal is kiváló teljesítményt nyújtott és már az első percekben több bravúrt is bemutatott. A 6-5-ös hazai vezetés után fordulópont következett a találkozón: az SZKKA megtorpant, a Győr pedig könnyű gólokat szerzett és folyamatosan növelte előnyét. Az ETO elhúzott három góllal, Marosán György pedig időt kért, hogy rendezze a sorokat a hullámvölgyben lévő szombathelyieknél. A kapuba a fiatal Cspó Kincső érkezett Tomasevics helyére, de ő sem tudott túljárni a győri klasszisok eszén. A Győrnél különösen Fodor Csenge volt elemében, aki négy góljával a mezőny legeredményesebbje volt. A vendégek játék a döcögős kezdés után láthatóan támadásban és védekezésben is összeállt, illetve kapusuk, Solberg teljesítménye is jelentősen feljavult. A vasiaknak a mérkőzés ezen periódusában semmi sem sikerült, a Győr pedig futószalagon szállította a gólokat, gyakorlatilag eldöntve a mérkőzés sorsát. A 25. percben 8-20-ra vezetett Danyi Gábor együttese. A hosszú szombathelyi gólcsendet Varga Nikolett találata szakította meg, de a vendégek sem engedték ki, így a félidőre 10-24-es vendég vezetéssel mentek a csapatok.

Villámgyors gólváltással indult a második játékrész, Agbaba találatára Nze-Minko válaszolt. A vendégek ott folytatták, ahol abbahagyták: elképesztő gyorsasággal vitték végig a támadásaikat, amiket rendre góllal fejeztek be. Ahogyan arra előzetesen számítani lehetett, a hazaiak a tetemes hátrány ellenére sem adták fel, a szurkolók pedig vastapssal jutalmaztak minden egyes szép megmozdulást szombathelyi részről. A 40. percre 19 gólos előnyre tett szert az ETO, ekkor 15-34-et mutatott az eredményjelző. A fiatal Csapó Kincső védési hatékonysága jelentősen feljavult a második játékrészre, Marosán György tanítványai pedig szépségdíjas gólokkal örvendeztették meg a közönséget. A győriek az utolsó tíz percre sem engedtek ki, nem maradtak adósak a gólokkal, ugyanakkor lehetett látni, hogy közel sem pörögtek már akkora fordulatszámon, mint tették azt a mérkőzés addigi részében. A vége 21 gólos különbség lett, a Győri 22-43 arányban nyerte meg a találkozót.

A hazaiak annak ellenére, hogy pontosan tudták, nem ők a mérkőzés esélyesei, bátor játékukkal a mérkőzés elején meglepték az ellenfelet, és talán saját magukat is. Az idő előrehaladtával viszont kijött a két csapat közötti különbség, de a tisztes helytállás a januári mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is megvolt. A szombathelyiekre szombaton újabb fontos bajnoki mérkőzés vár, méghozzá a DVSC otthonában.