2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Hosszabbításos mérkőzésen szenvedett vereséget a Falco a Szolnok otthonában a döntő harmadik mérkőzésén

A hajrában Perl ezúttal is egyenlíteni tudott, a ráadás azonban a Tisza-partiaknak sikerült jobban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I BAJNOKI DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 81-77 (13-20, 14-15, 22-9, 16-19)

Szolnok: Warner 21/3, Badzim 16/6, Kovács 2, Subotic 20/3, Taiwo -. Cserék: Pongó 8/6, Rudner -, Gibson 9/3, Zsíros 5/3, Juhos -

Edző: Gasper Potocnik

Falco: Anderson 16/12, Váradi -, Benke 8, Bruinsma 14, Keller 7. Cserék: Perl 25/3, Barac 7

Edző: Gasper Okorn

Tükörsima szombathelyi Falco-sikert követően folytatódott a Férfi Kosárlabda NB I bajnoki döntője. A vasiak 99-73 arányban diadalmaskodtak egy remek hangulatú mérkőzésen, ezt pedig szerették volna megismételni ezúttal már idegenben is.

A bb1.hu portál beszámolója szerint Keller remrk védekezése után Bruinsma kosara nyitotta a találkozót, amire Badzim válaszolt egy közelivel. Mindkét oldalon volt egy-egy eladott labda, majd Anderson állt bele egy triplába. A vendégek kezdtek jobban, a szerzett labdákból sorozatosan jöttek a gyorsindítások. Bár megvoltak a lehetőségei az Olajbányásznak, azok kimaradtak, Anderson pedig újabb hármast küldött a helyére. Továbbra sem találta a támadójátékát a hazai csapat, és bár voltak jó egyéni megoldások, nem tudott közelebb férkőzni Gasper Potocnik alakulata, 9-15-re a Falco vezetett. Keller tett vissza egy támadólepattanót, míg a túloldalon Subotic forgatta be az emberét. Juhos sportszerűtlen hibája után már kilenccel mentek a vendégek, a negyed utolsó kosara pedig Gibson nevéhez fűződött, 13-20-at muatott az eredményjelző.

Perl már az első támadás során beköszönt a második játékrészben, de ezután közel két percet kellett várni a következő sikeres kísérletig, Pongó módosította 16-22-re az állást.. Továbbra is a védekezés dominált, Perl, majd Warner köszönt be. Kettejük dobópárbaja következett, 20-27-re ment a Falco a negyed derekán. Egy szerzett labda után Subotic ziccerezett, ötre közelítette meg az ellenfelét a Szolnok, Gasper Okorn kért időt. A kis szünet után Kovács rakta fel a labdát, ezzel már háromra zárkózott az Olajbányász, azonnal jött Perltől a válasz. Warner egy óriásit zsákolt, ráadásul Barac faultolta is közben. Megnyílt az út az egyenlítés lehetősége előtt is a hazaiaknak, ám Badzim eladta a játékszert, Perl pedig sikeresen tört be a túloldalon. Innen már csak a remek formában kosárlabdázó Perl talált be, növelte az előnyét a félidőig a Falco, amely 27-35-re vezetett és nyolcpontos előnnyel mehetett a nagyszünetre

A fordulás után teljesen más arcát mutatva jött ki az öltözőből a Szolnok, egy 7-0-ás futással egyre közelítette meg a szombathelyieket, ráadásul Badzim ziccere után fordítani is tudtak. Bruinsma kosara nagyon kellett, de jött Subotic saroktriplája és ismét a hazaiaknál volt az előny. Bruinsma a hatodik pontját szerezte, egállal fordultak az utolsó tizenöt percre a csapatok. Zsíros fejezett be szépen egy akciót, majd egy triplát is bevert, a találkozón először öttel vezetett a Szolnok. Bruinsma büntetőivel lopták a távolságot a vendégek, Badzim három szabaddobással válaszolt. A felvonás végére sem változott a játék képe, megőrizte előnyét a piros-fekete együttes, 49-44 volt az állás a záró etap előtt.

Subotic növelte a csapata előnyét rögtön az utolsó negyed elején, majd Barac tett a közösbe egy közelit a másik oldalon. A szolnokiak légiósa jól játszott, egy újabb duplát értékesített, majd Perl vétett egy támadóhibát, de Badzim nem tudott büntetni, ami után Barac is próbálkozhatott a vonalról. Anderson állt bele egy hármasba, kettőre csökkent a szolnoki előny. Subotic csak az egyik büntetőjét küldte a helyére, majd Bruinsma ziccerezett egy gyorsindítás végén, időt kért az Olajbányász. Warner csinált egy 2+1-es akciót, öt és fél perc volt hátra. Anderson középtávolija beakadt, ahogy Badzim triplája is, öttel léptek meg a Tisza-partiak. Perl és Keller révén egyre zárkózott a Falco, ám utóbbi a kosarát követően nem sokkal kipontozódott (60-59). Subotic ezúttal is csak egyet dobott be a megítélt kettőből, két perce maradt a feleknek a döntésre. Anderson szinte lehetetlen helyzetből egalizált, megint Subotic állhatott a vonal mögé, viszont most bement mindkettő, ezzel 63-61 volt a Szolnoknak. A Falco elhibázta a támadását, ami után Badzim is próbálkozhatott a büntetőről, de az egyik kimaradt. Egy perc maradt, Gasper Okorn időt kért. Kovács Péter is kipontozódott, Perl pedig büntetőzött. Badzim triplakísérlete leszédült, de Perl is elrontotta a ziccerét. Öt másodperccel a vége előtt Suboticnak ütöttek oda a sárga-feketék, aki az elsőt bedobta, a másodikat kihagyta. Perl robogott végig a pályán és harcolt ki egy faultot. A hátvéd ezúttal is hibátlan maradt, 65-65-re módosította az állást. Gasper Potocnik hívta magához az övéit, 1.9 másodperc maradt az órán. Most nem tudott kosarat szerezni az Olajbányász, jöhetett a hosszabbítás a 65-65-ös rendes játékidő után.

A Tisza-partiak kezdték jobban a ráadást, Warner ziccerével és Pongó öt pontjával meglépett héttel a hazai csapat, 72-65 állt az eredményjelzőn. Gasper Okorn időkérése után Perl kísérlete talált utat a gyűrűbe, majd Warner betörése zárult ismét kosárral, amire ezúttal Anderson válaszolt egy triplával. Badzim emberrel együtt küldött a helyére egy távolit, amire Bruinsma 2+1-es akciója érkezett, ám a megítélt büntetőt kihagyta. Másfél perccel a vége előtt támadhatott a Szolnok. Badzim most nem tudott kosarat szerezni, Bruinsma lopta a távolságot és hozta fel három pontra csapatát. Warner verte meg az emberét, erre viszont már nem tudott reagálni a vasi együttes. Benkének ütöttek oda tripladobás közben, aki mindhármat értékesítette, 79-77-re vezetett a házigazda. Öt másodperccel a vége előtt Subotic állhatott a vonal mögé, aki mindkettőt bedobta, ezzel pedig gyakorlatilag megnyerte a mérkőzést a csapatának. Óriási küzdelem után 81-77-re nyert és újra előnybe a Szolnoki Olajbányász.

Az aranycsata negyedik mérkőzésére május 24-én, hétfőn 18 óra 30 perckor kerül sor az Aréna Savariában.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.