2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Hiába vezetett a szünetben, kikapott a Falco Debrecenben

A második félidőre elfogytak a szombathelyiek, a DEAC pedig ezt kihasználva a maga javára fordította a találkozót.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 26. FORDULÓ

DEAC - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 98-89 (21-23, 18-29, 28-14, 21-23)

DEAC: Moore 14/3 , Somogyi 2, Polyák 2, Hines 11, Tóth 14. Cserék: Guyton 17/9, Drenovac 30/12, Molnár M. 5, Neuwirth -

Vezetőedző: Kovács Adrián

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 20/6, Perl 21/6, Doktor 3/3, Barac 13, Keller 6. Cserék: Anderson 17/6, Lake 6, Kovács B. 3/3, Dancsecs -

Vezetőedző: Gasper Okorn

Az Atomerőmű elleni fájó vereség után egy újabb kőkemény mérkőzés várt a Falcóra. Gasper Okorn legénysége ezúttal Debrecenbe látogatott, ráadásul két kulcsjátékosa, Evan Bruinsma, valamint Benke Szilárd tudott a csapat rendelkezésére állni.

Boris Barac azonban ismét nagyon elemében volt, az ő pontjaival szereztek vezetést a szombathelyiek. Ha ez nem lett volna elég, Doktor triplája is jelezte, a Falco mindenképpen javítani szeretne az ASE elleni vereség után. Természetesen a DEAC sem adta fel, az ő céljuk is egyértelműen a győzelem volt. Moore triplájával a negyed közepén át is vették a vezetést. Ennek köszönhetően meg is jött a debreceniek önbizalma, Guyton zsákolt egy óriásit. Váradi pontjai fontos pillanatban érkeztek, így nem tudott meglépni a hazai csapat. A Falco fokozatosan javuló játékkal vette át a vezetést, az első tíz perc után 21-23 volt az állás.

A folytatásban is a Falco játszott jobban, a vasiak akarata érvényesült. Tóth Ádám hiába dolgozott jól a palánk alatt, Váradi Benedek szenzációsan kosarazott. Az ő pontjaival már a 16. percben negyvennél járt a Falco. A szombathelyiek egyre jobban nyitották az ollót, Perl játéka feljavult, ő tette közé a tízet is. A negyed hajrájában Anderson is szórt egy triplát, amire Hines ugyan válaszolt, de így is fölényesen nyerte az első félidőt a Falco, 39-52-t mutatott ekkor az eredményjelző.

A harmadik negyedben aztán jelentősen feljavult a DEAC játéka. Drenovac és Tóth Ádám jó “tempóban” dobták a kosarakat, a vasiak támadójátéka viszont akadozott. Keller Ákos azért zsákolt egyet, ezzel is jelezve, hogy egy pillanatra sem szabad leírni a sárga-feketéket. A tizenhárom pontos vendég előny ennek ellenére teljesen elolvadt, sőt, 67-66-ra a DEAC vezetett harminc percnyi játék után.

Az utolsó etapra tehát teljesen nyílt lett a mérkőzés, nyolc perccel a vége előtt a minimális, egy pontos előny a Falconál volt. A DEAC ezt követően fokozatosan vette át az irányítást, jobban játszottak a hazaiak. Drenovac nagyon élt, nem tudott vele mit kezdeni a Falco. A szombathelyiek sorsát Guyton triplája pecsételte meg végleg két perccel a vége előtt, 89-80 volt a táblán. 91-84-es állásnál Anderson hozta vissza a szombathelyi reményeket, de Tóth Ádám sikeres büntetője gyakorlatilag eldöntötte a találkozó végkimenetelét, a hazaiak 98-89 arányban győzni tudtak.

A Falco legközelebb kedden lép pályára, méghozzá a Kecskemét otthonában.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.