2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Hiába küzdött nagyot, fájó vereséget szenvedett az SZKKA a Kisvárdától

A találkozó kulcsmomentumaiból a szabolcsiak jöttek ki jobban, ennek köszönhetően pedig 21-26-os győzelmet arattak.

Hungast-SZKKA – Kisvárda Master Good SE 21-26 (8-11)

SZKKA: Tomasevic – Orbán, Agbaba, Horliska 8/3, Pődör R., Balandier 1, Horváth P. 6. Csere: Christe, Bíró, Frank, Kulcsár 1, Varga N. 2, Szendrei 2, Mayer, Forgács 1.

Edző: Marosán György

Kisvárda: Pásztor – Udvardi 6, Bouti 1, Termány, Siska, Dombi L. 2, Milosevic 4. Csere: Mátéfi, Habánková 2, Mihálffy 3, Soltész, Dombi K. 2, Szabó N. 4/3

Edző: Bakó Botond

Szombaton délután a közvetlen rivális Kisvárda együttesét fogadta az SZKKA az Aréna Savariában. A két együttest mindössze egy győzelem választotta el egymástól a tabellán az összecsapást megelőzően, így mindenképpen kiélezett és szoros találkozóra volt kilátás.

A mérkőzés első találata a Kisvárdáé volt, majd Szendrei révén érkezett a szombathelyi egyenlítés. Nem lehetett mondani, hogy potyogtak volna a gólok, a 8. percben Gorilska gólja után 2-2 volt az állás. Mindkét oldalon jellemzőek voltak a hibák, a kapkodás, döntő faktor volt, hogy melyik csapat tud előbb és jobban megnyugodni és a saját játékát játszani. A félidő derekán a mérkőzésen első alkalommal emberhátrányba került Marosán György együttese, a megítélt hétméterest pedig értékesítették a vendégek, ezzel lett 3-4 az állás. Az egyenlítés is büntetőből érkezett, érezhető volt, hogy mindkét együttes számára nagyon nagy jelentőséggel bíró találkozóról van szó. 4-6-nál először vezetett két góllal a Kisvárda, de Gorilska nagyon biztos kézzel váltotta gólra az újabb hetest, így ismét egy gól volt a két csapat között. Nyolc perccel a játékrész vége előtt 5-8-ra el tudtak lépni a szabolcsiak, Marosán György pedig időt is kért, hogy rendezhesse a sorokat. Gyorsan érkezett is Horváth Petra nagy gólja, majd egy hajszálon múlt egy kivédekezett akció, a passzívnál leadott lövés azonban rendkívül szerencsétlenül pattant meg a blokkon és utat talált a kapuba. 6-10-nél először volt négy gól a differencia, ami a szünetig egy góllal csökkent, 8-11-es vendég vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok.

A fordulás utáni első percek a vendégekről szóltak, rövid idő leforgása alatt megduplázták előnyüket és 9-15-re vezettek. Marosán György ismét időt kért, Horváth Petra pedig negyedik gólját szerezte a találkozón. Az SZKKA nem adta fel, a fontos pillanatokból azonban nem sikerült jól kijönnie, így nem csökkent a különbség. A játékrész derekán 15-21-re vezettek a vendégek, ennek ellenére azonban nem nyugodhattak meg, mert nagyon igyekeztek a szombathelyiek. Ez azonban a vendégekre is igaz volt, többek között Pásztor kiváló kapusteljesítményének köszönhetően tartani tudták előnyüket. A hajrához közeledve felváltva estek a gólok, és bár többször is megvolt a lehetősége a hazaiaknak a különbség csökkentésére, nem tudtak élni vele. Az idő egyértelműen a Kisvárdának dolgozott, két perccel a vége előtt 20-25-re vezettek. A végeredmény 21-26 lett, a vendégek fontos pontokat tudtak elvinni a vasi megyeszékhelyről.

A szombathelyiek február 13-án a sereghajtó Békéscsaba otthonába látogatnak.