2024.04.24., szerda  •  György napja
Hiába küzdött nagyot a Falco, elmaradt a bravúr Zaragozában

A szombathelyieknek végig futniuk kellett az eredmény után, és bár az utolsó negyedben volt esély a fordításra, a végére elfáradtak a sárga-feketék.

KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA, D CSOPORT

CASADEMONT ZARAGOZA - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 85-76 (19-14, 31-17, 15-26, 20-19)

Zaragoza: Bray -, Barreiro 5/3, Ennis 14/9, Benzing 14/6, Hlinason 12. Csere: Garcia 6/6, Sulaimon 13/9, Brussino 9/9, Justiz 12

Vezetőedző: Sergio Hernández

Falco: Anderson 5/3, Váradi 6, Perl 17, Bruinsma 21/9, Searcy 15. Csere: Lake 7, Milosevics 5

Vezetőedző: Gasper Okorn

Egy héttel a Novgorod elleni találkozó után újabb Bajnokok Ligája mérkőzés várt a Falco együttesére. A sárga-feketék ezúttal ahhoz a Zaragozához utaztak, amellyel az előző szezon során is egy csoportban szerepeltek. A spanyolok két győzelemmel, a csoportot vezetve várhatták az összecsapást, míg a Falco a Nyizsnyij Novgorodhoz hasonlóan egy győzelemmel és egy vereséggel a háta mögött érkezett a mérkőzésre.

Searcy duplája nyitotta a találkozót, majd rövid idő leforgása alatt öt pontot dobtak a spanyolok és átvették a vezetést. A hibákkal és labdaeladásokkal tarkított pontcsendet egy hazai faultos kosár és jó büntető törte meg, majd újabb két pontjának köszönhetően 10-4-re lépett meg a Zaragoza. Egy eladott labda utáni Ennis-triplát követően már 15-4 volt a házigazdának, majd Perl és Anderson pontjaival 15-9-ra kapaszkodtak a sárga-feketék. Hlínason kilencedik pontja után Bruinsma-tripla és Perl-kosár következett, másodpercekkel a negyed vége előtt három pontra zárkóztak a szombathelyiek. Az utolsó momentum ismét Hlínason nevéhez fűződött, az ő kosarával 19-14-re vezetett az aragóniai csapat az első tíz perc után.

Brussino-tripával kezdődött a második tízperces etap, majd Bruinsma közelről talált be – fél percre rá fordult a kocka: a spanyolok kettesére Bruinsma ezúttal egy triplával felelt, ekkor 24-19 volt az állás. Milosevics egy büntetőt dobott be, majd sorban kilenc Zaragoza-pont következett, így 33-20-ra elhúztak a spanyolok. Sulaimon hármasával, majd duplájával az addigi legnagyobb különbséget jegyezhettük fel, átlépve a negyed felét 39-24-re lépett meg a házigazda. A különbség a folytatásban tovább nőtt, egy újabb Brussino-triplával már 47-27 volt az eredményjelzőn. Végül 50-31-es hazai vezetéssel mehettek a nagyszünetre a csapatok.

Bruinsma nehéz kosarával indult a második félidő, majd felváltva követték egymást a pontok mindkét oldalon. A Zaragozánál Justiz gyarapította pontjai számát, még a kihagyott büntetők ellenére is. A spanyoloknál érezhetően alábbhagyott a koncentráció, a szombathelyiek pedig igyekeztek kihasználni a megingásokat és lőtávolon belülre kerülni az utolsó negyedre. 53-39-nál Brussino triplája vendég szempontból nagyon rosszkor jött, de Anderson és Searcy szép összjátékának köszönhetően tovább üldözte ellenfelét a szombathelyi alakulat. A Falco támadásban érezhetően feljavult, de ahhoz, hogy még közelebb tudjanak jönni, a védekezésen is szigorítani kellett. Ez meg is érkezett, Perl 2+1-es akciója után már csak nyolc pont volt a Zaragoza előnye, 61-53-at mutatott az eredményjelző. Két Váradi-Lake akció után már csak hat pont volt a differencia, de Ennis utolsó másodperces betörésének köszönhetően 65-57-tel fordultak a csapatok az utolsó játékrészre. A vendégek így is kiváló negyedet produkáltak, tizenegy ponttal dobtak többet spanyol ellenfelüknél.

Ennis ott folytatta, ahol abbahagyta, az ő triplájával ismét tízen kívülre került a Falco, 68-57 volt az állás. Perl és Milosevic révén gyorsan visszajött hétre a vasi együttes, de Ennis-re nem igazán volt ellenszer. Benzing könnyű kosara után Gasper Okorn időt kért, ő is érezte, hogy nem igazán fér bele több hiba, ha meccsben akar maradni a csapat. A szombathelyiek nagyot küzdöttek, Searcy és Bruinsma pontjai után ismét tízen belül volt a sárga-fekete alakulat. A kosarak ezúttal jöttek a támadások végén, viszont ez igaz volt a másik oldalon is, a spanyolok megintcsak elképesztő hatékonysággal dobtak kintről. Három és fél perccel a találkozó vége előtt 83-71-es hazai vezetésnél ismét időt kért a szlovén szakvezető, hogy még jobban feltüzelje az övéit a hajrára. Bruinsma triplája után egy utolsó reménysugár felcsillant a szombathelyiek előtt, majd ismét az amerikai szerezte a Falco pontjait. A vasiak az utolsó pillanatig küzdöttek, de a Zaragoza előnye kitartott, a spanyolok harmadik mérkőzésüket is megnyerték az idei kiírásban, ezúttal 85-76 arányban.

A két csapat hat nap múlva ismét összecsap egymással, a Falco december 22-én az Aréna Savariában vághat vissza a spanyoloknak.