Hiába a második félidei fölény, egy ponttal térhet haza Békéscsabáról a Haladás

A szombathelyiek élesebb, határozottabb kapu előtti játékkal a három pontot is begyűjthették volna.

Békéscsaba 1912 Előre–Szombathelyi Haladás 1-1 (1-0)

Békéscsaba: Czinanó – Puskás, Farkas M., Bora, Bor – Horváth P. (Váradi, 46.), Sipos, Király (Gránicz, 75.), Varga Sz. (Paudits, 67.) – Lukács (Ilyés, 80.), Pantovics (Máris, 80.)

Edző: Schindler Szabolcs

Haladás: Rózsa – Kállai, Guzmics, Németh M., Bosnjak – Kiss B., Holdampf, Szekér (Horváth R., 84.), Doktorics (Devecseri, 46.) – Lencse, Tóth Milán (Tóth-Gábor, 46.)

Edző: Németh Szabolcs

Keleti túra várt a Szombathelyi Haladásra a pontvadászat 23. játéknapján, a vasiak ugyanis a Békéscsaba otthonába látogattak vasárnap délután A vendégeknél Csilus Tamás, valamint Tóth Máté sérülés miatt nem volt bevethető, míg Délczeg Gergely műtéte után jelenleg a visszatérésen dolgozik. A kezdőben kapott viszont helyet az a Holdampf Gergő, aki a legutóbbi, Nyíregyháza elleni bajnokit betegség miatt kénytelen volt kihagyni - olvasható a klub honlapján.

Kiegyenlített játékot hoztak a találkozó első percei, az első komoly helyzet a Haladás előtt adódott, ám a vezetést – egy védelmi megingást követően egy fejessel – a viharsarkiak szerezték meg (0-1). A gól után a vasiak aktívabbá váltak, mezőnyfölényt tudtak kialakítani, és bár több ízben is oda tudtak kerülni a Békéscsaba kapuja elé, az utolsó mozzanatokba, passzokba rendre hiba csúszott. A hazaiak őrizték előnyüket, kontrákra rendezkedte be, s hatástalanítani tudták a zöld-fehér támadásokat. A vendégek részéről többre volt szükség az egyenlítés, fordítás érdekében. ehhez pedig a szünetben rendezhették is a sorokat, melyre 1-0-ás hazai vezetéssel mehettek a felek.

A félidőben két helyen is változtatott Németh Szabolcs: a születésnapos Devecseri Szilárd, valamint Tóth-Gábor Kristóf érkezett a pályára. A fordulást követően magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a szombathelyi csapat, ennek pedig Lencse László révén egyenlítés lett az eredménye (1-1). A folytatásban egykapuzott a vendéggárda, a játék szinte teljes mértékben a csabai térfélen zajlott. A fölény helyzetekben is megmutatkozott, ezeket viszont nem sikerült gólra váltani, így továbbra is változatlan maradt az eredmény. A végjátékban aztán egy kiállításnak köszönhetően emberhátrányba kerültek a hazaiak, és bár nagy erőket mozgósított a vasi alakulat, hogy ezt ki tudja használni, nem sikerült begyötörni a második találatot, az összecsapás így 1-1-es eredménnyel zárult.

Németh Szabolcs fiai a következő fordulóban a III.kerületi TVE együttesét fogadják február 20-án, vasárnap 17 órától.